Середньовічні замки Польщі
Коли мова заходить про середньовіччя, що ви уявляєте собі в першу чергу? Величні замки, лицарські турніри, прекрасні дами. Життя повне небезпек і пригод. Важкі це були часи: постійні війни, набіги сусідів, суворі Хрестові походи.
А якщо держава знаходилася ще й не в центрі культурного розвитку того часу, а по сусідству з майже дикими племенами, та й більш розвинені сусіди задивляються на ласий шматок землі, то доводилося зовсім туго. Такою була середньовічна Польща. Що залишалося робити, як не зміцнювати міста і поселення. Ось так і виникали середньовічні замки Польщі, яких на її території безліч.
Одним з найвідоміших королів Польщі в середні віки був Казимир Великий. Незважаючи на свою молодість, він міцно тримав владу в своїх руках і, саме в роки його правління, було побудовано величезну кількість фортець і замків.
Резиденцію польських королів Краків, в той час оточували ліси, часи були неспокійні. Тут, у Кракові знаходиться королівський замок Вавель. На високому березі Вісли розташувався цілий комплекс – королівський замок, кафедральний собор і система замкових укріплень. У Вавелі ви побачите старовинні меблі, картини, зброю, твори мистецтва.
Недалеко від Замку Вавель знаходиться Ойцовський парк зі знаменитою «дорогою орлиних гнізд». Гориста місцевість цих країв ніби призначена для будівництва фортець. Казимир Великий звів тут ряд укріплених веж і фортець так, щоб кожна проглядалася з двох сусідніх.
Сигнальними вогнями передавалася інформація про пересування військ ворога від однієї фортеці до іншої. Більшість фортець, на жаль, перетворилися на руїни, але деякі з них збереглися. «Дорогою орлиних гнізд» оживає середньовічна Польща – майже дві дюжини фортець, башт, замків і мальовничих руїн.
Також цікавим є замок – Пєскова Скала. Напевно, найгарніший замок Польщі Пєскова Скала, являє собою справжню фортецю. Замок розташований на горі і оточений з трьох боків неприступними скелями. Власником замку був Петро Шафранець – лицар-розбійник. Коли король дізнався про витівки Шафранця, то вигнати його з фортеці було складно.
Ще одна перлина «дороги орлиних гнізд» – Огродинець. Замок побудований на високому пагорбі, білі вапняних скель, які оточують замок, зливаючись з ним. При будівництві замку використовували природний ландшафт, тому фортеця має неправильну форму.
Замок Ольштин – важливий опорний пункту на кордоні Малої Польщі і Сілезії. На жаль, замок був серйозно зруйнований.
З рештою замків ви можете ознайомитись у розділі Замки Польщі