Умовні позначення для туристів

Умовні позначення для туристів

Умовні позначення для туристів

Туристичні маршрути у Польщі поділяються на:

  • піші маршрути (по горах і низовинах)
  • велосипедні маршрути (по горах і низовинах)
  • водяні маршрути (на вітрильниках)
  • кінні маршрути (по горах і низовинах)
  • лижні маршрути (по горах і низовинах)
  • історичні маршрути
  • природні маршрути
  • авто маршрути (краєзнавчі траси)
  • паломницькі маршрути
  • та інші маршрути.

Крім того, серед піших маршрутів, крім основних туристичних розрізняють маршрути для прогулянок, дидактичні стежки (наприклад, природні, історичні ) і маршрути, що ведуть до певного місця. Велосипедні маршрути не є велосипедними дорогами в розумінні Закону про дорожній рух.

Піші маршрути

Туристичні маршрути позначаються для того, що б туристи легко могли знайти найцікавіші місця. У Польщі на території національних парків і заповідників існують спеціально відведені дороги, по яких туристи можуть ходити без спеціального дозволу.

Позначення маршрутів у Польщі

Умовні позначення для туристів

Умовні позначення для туристів

У Польщі прийнято позначати піші маршрути трьома з’єднаними горизонтальними смугами, які розміщують на деревах, стінах, скелях і т.п. Дві зовнішні смуги білого кольору, а середня буває чорного, червоного, блакитного, зеленого і жовтого кольору. Розмір знака приблизно 9х15 см.

Колір, яким позначається маршрут, не означає складність маршруту для піших туристів, на відміну від лижних маршрутів – де колір позначає ступінь важкості лижної траси.

Головний маршрут позначається червоним, наприклад Головний Бескидський Маршрут, Головний Судетский Маршрут, Головний Маршрут Свентокшиських гір, Маршрут Орлиних Гнізд на Краківсько-Ченстоховській Вершині, Маршрут Околиць Лодзі.

Головний маршрут проходить через найбільш видовищні і цікаві місця даного регіону (в горах зазвичай через найвищу кульмінацію даного гірського масиву). Безумовно, він не охоплює всіх пам’яток, які варто подивитися в даному регіоні, тому що це просто не можливо. Часто до дуже цікавих місць немає жодного туристичного маршруту. Червоний колір позначає також і інші маршрути, що проходять по даному регіону, які можуть і не бути головними.

Бескиди

Бескиди

Блакитним кольором відзначають маршрути на довгі відстані. У Бескидах це зазвичай маршрути, що йдуть уздовж карпатського вододілу, який відокремлює кордон держави.

Зеленим і жовтим кольором позначаються короткі маршрути, часто в поєднанні з маршрутами, що ведуть до певної мети чи місця.

Чорним кольором позначають короткі маршрути, що ведуть до певного місця, до якого довгі маршрути були б нецікаві, невигідні або неможливі.

Монополія на позначення маршрутів на території більшості національних парків у Польщі належить ПТКТ ( польське туристично-краєзнавче товариство), проте за територією парків можна зустріти як маршрути, позначені ПТКТ, так і маршрути, позначені іншими установами ( наприклад, муніципалітетом, управлінням природних парків і т. д.). В основному, ці організації використовують позначення такі ж, як і ПТКТ, проте часто можна зустрічати і не типові позначення.

Національні парки Польщі

Національні парки Польщі

На маршрутах, крім умовних позначень може перебувати супутня інфраструктура: таблиці з описом маршруту і доріг, місця для відпочинку та укриття від негоди, штучні засоби для полегшення проходження шляху, які часто зустрічаються на територіях високогір’я, у вигляді сходинок, поручнів, ланцюгів і т. п.

Якщо вам потрібна термінова  туристична віза, звертайтесь до нас і ми радо допоможемо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *