Поради туристам в Європі
Відправляючись за кордон, краще заздалегідь дізнатися деякі особливості європейського менталітету і правила поведінки за кордоном. Ось деякі з них.
Подорож на машині
- українські права дійсні в усіх європейських країнах. Однак слід уважно поставитися до обмежень швидкості на дорозі і дозволу на зупинку. Не на всіх ділянках європейських доріг можна зупинитися де завгодно, але це компенсується великою кількістю заправок або стоянок.
- в багажник кладіть тільки речі, залишаючи документи, гроші і коштовності в салоні.
- не піддавайтеся на провокації на дорогах. У Європі досить багато шахраїв, які можуть викрасти у вас машину або вкрасти речі, виманивши вас з салону цілком природнім проханням про допомогу.
- запасіться самими новими варіантами карти – дороги в Європі досить швидко будуються, а тому не слід довіряти карті навіть п’ятирічної давності.
Подорож на автобусі
- не залишайте документи та гроші в багажному відділенні, і ні в якому разі не покидайте місце завантаження багажу до того моменту, поки водій не закриє багажник, інакше може виявитися, що в Європу ви приїдете «порожняком».
- виходьте в туалети на зупинках. Біотуалети, якими обладнані автобуси для міжнародних поїздок, на жаль, розраховані тільки на екстрені випадки, коли зупинка неможлива.
- не варто сліпо довіряти своїм попутникам, якими б милими вони не здавалися, а тому не залишайте свої речі без нагляду.
- бажано, не розпивати в дорозі спиртне :). По-перше, це заборонено, а по-друге, ви можете попастися на вудку шахраїв і залишитися без грошей і документів.
Поради туристам в Європі. Чайові
- в Європі прийнято давати чайові. Кожна надана вам послуга оплачується в десять відсотків від суми замовлення. Не давати чайові в Європі – поганий тон.
- крім Польщі, Чехії та інших європейських країн, які не входять у зону євро, дійсна єдина валюта – євро. Майте при собі не тільки крупні купюри, але й дрібні, щоб не витрачати час на обмінники за кордоном.
Готель
- відправляючись на відпочинок до Європи, варто пам’ятати, що наші електроприлади, у деяких країнах, без перехідників працювати не будуть – в Європі скрізь стандартні 220 Вольт.
- майже у всіх готелях відлік часу починається опівдні (або о 13:00). Тому заселення і виселення в готель краще планувати до дванадцятої години.
- якщо ви хочете замовити будь-які додаткові послуги, спочатку поцікавтеся їх вартістю. Ціну міжнародних розмов, доставки їжі в номер, платних каналів можна дізнатися в адміністратора.
- не забирайте їжу зі «шведських столів» в номер – це розцінюється як крадіжка.
- документи і гроші, а також інші цінності, краще залишати в готельному сейфі. Зробіть копії паспорта, щоб ви могли при необхідності засвідчити свою особистість, але сам документ залишайте в надійному місці. За сейф в готелі необхідно платити (хоча нерідко сейфи знаходяться прямо в номерах), але зате ви будете впевнені, що з вашими грошима та документами нічого не трапиться.
Шопінг у Європі
- пам’ятайте, що європейський і український розміри взуття і одягу не збігаються, тому якщо ви берете речі для себе – обов’язково робіть примірку.
- зберігайте чеки, що б ви не купували. У разі браку тільки так можна буде повернути гроші за покупку (в Європі, як правило, протягом 14 днів).
- якщо ви хочете потрапити на знамениті європейські сезонні розпродажі, то орієнтуйтеся на кінець січня та кінець червня.
- на деяких європейських ринках можна торгуватися, що ніяк не відноситься до магазинів, салонів і бутіків, де ціни на будь-який товар, фіксовані.
Якщо вам потрібна шенгенська віза і ви не можете її самостійно оформити, телефонуйте до нас і ми допоможемо.