Найкрасивіші маяки Польщі
Польща – країна морська. І, звичайно, така сила-силенна морських портів, з віковою історією, не може обійтися без справжніх маяків. На сьогоднішній день, на узбережжі Польщі знаходиться 17 маяків.
Всі вони збудовані в своєрідну лінію від Свиноуйсьця до Гданська і, крім своїх прямих обов’язків, є ще й чудовими туристичними визначними пам’ятками. Всі вони – надзвичайно красиві, але деякі володіють такий неповторним колоритом, що їх просто зобов’язаний побачити кожен, поважаючий себе, турист.
Маяк у Гданську, Новий Порт
З тераси маяка в 1939 році, рівно о 4 годині 45 хвилин ранку пролунали перші постріли, які ознаменували початок II Світової війни. На побудованих в 1883 році стінах будівлі ми до сих пір можемо знайти отвори від обстрілу.
Маяк в гданському Новому Порту виконував свої прямі обов’язки до 1984 року, після чого його функції передали понад новій споруді в Північному Порту. Маяк є братом-близнюком неіснуючого вже маяка в американському місті Клівленд (штат Огайо). Саме тут, в Гданську, вперше використали на маяку електричне світло і досить цікавий винахід, під назвою «сфера часу», по якому мореплавці звіряли хронометри.
З 2008 року у верхній частині гданського Маяка можна побачити точну копію цього загадкового пристрою, який функціонує бездоганно, а похибка у вимірі часу становить всього 1 секунду 200 років.
Маяк в Гданську відкрито для відвідування з 10 до 19 годин в період з 1 травня по 31 серпня, і з 10 до 17 годин протягом вересня.
Маяк в Устці
Маяк в приморському місті Устка розташований на набережній, і тому є легко доступним і досить популярним туристичним об’єктом. Цей маяк – один з найбільш «низькорослих», всього 19 метрів, тому піднятися на нього дуже легко. Відмінною рисою цієї споруди є його архітектура, яка ідеально поєднується з сусідньою будівлею лоцманської станції.
Не дивлячись на те, що маяк був побудований ще в 1892 році, він зберігся до наших днів практично в ідеальному стані. Всередині будівлі знаходиться невеликий музей, а любителям гострих відчуттів напевно сподобаються страшні легенди про маяк в Устці.
Маяк відкритий для відвідування з 10 до 17 годин в травні, червні та вересні, і з 10 до заходу сонця – в липні і серпні.
Маяк у Чолпіно
Однією з головних причин відвідування маяка в Чопліно можна вважати його мальовниче розташування – Словінський Національний заповідник. Крім милування неймовірно красивою будівлею маяка, ви можете подивитись на рухомі дюни, які виглядають ще більш неймовірно з висоти оглядового майданчика. Щоб на власні очі переконатися в мальовничості заповідника – вийдіть на маяк, який піднімається між Лебою і Ровами.
Чудова 25-метрова споруда стоїть на найвищому лісистому пагорбі, який зветься місцевими жителями «Баранек» (ягня). Але дістатися до чоплінського маяка, побудованого в 1875 році, досить важко. Від найближчої автостоянки вам доведеться пройти пішки близько 1 кілометра. Але така тривала прогулянка по мальовничих місцях не викличе у вас ніякого негативу, тим більше що по шляху вам зустрінуться не тільки дюни, а й неймовірно красиві озера – Лебсько і Гардно.
Маяк відкритий для відвідування з 10 до 17 годин в травні, червні та вересні, і з 10 до заходу сонця в липні і серпні.
Маяк у Колобжегові
Маяк в Колобжегу своєю оригінальною формою нагадує вежі середньовічних лицарських замків. Ця чудова будівля не зовсім стара. Маяк звели після закінчення II Світової війни і, крім виконавця прямих обов’язків, він ще й є пам’яткою солдатам, загиблим в боях за Узбережжя.
Колобжегський маяк не володіє величезними розмірами – усього 26 метрів висоти, а світловий промінь охоплює тільки 16 морських миль. Зате у нього є свій, незаперечний плюс – розташування в межах міста, в гирлі річки Парсенти, біля бульвару Шиманського.
Завдяки такому зручному розташуванню, масивні стіни маяка, що зведені на залишках старого німецького форту, прекрасно видно з будь-якої частини міста Колобжег і легко доступні для туристів. У будівлі знаходиться Музей Мінералів і нічний клуб.
Час відвідування – п’ятниця, субота, неділя, з 11 до 16 годин в березні і листопаді, з 10 до 17 годин в квітні і вересні, і з 10 до заходу сонця в липні і серпні.
Маяк в Розеве
Маяк в Розеве – один з найстаріших і найвідоміших в Польщі. Згідно з легендою, на скелі біля Розеве сидів диявол, який топив всі кораблі, що пропливали повз. Одним з кораблів був шведський фрегат, який пішов на дно разом з усією командою. Ця трагічна історія так вразила дочку місцевого рибалки, що вона вирішила щоночі запалювати на березі величезне багаття, допомагаючи мореплавцям знаходити шлях в порт.
Насправді, розевський маяк був побудований в 20 роках XIX. Ця споруда істотно відрізняється своєю архітектурою від об’єктів подібного роду. І, хоча 32 метра висоти не б’ють світових рекордів, маяк в Розеве приваблює туристів своїм мальовничим розташуванням, цікавою історією та Музеєм Маяків.
Маяк відкритий для відвідування з 10 до 18 годин в травні, червні та вересні, і з 9:30 до 19 годин в липні і серпні.
Маяк в Стило
Піднімається на високому пагорбі, серед пишних дерев, маяк в Стило – один з двох польських маяків, конструкція яких повністю створена з металу (другий, в Ястрані, закритий для публічного огляду). Стиловський маяк налічує 110 років своєї історії і, не дивлячись на те, що він знаходиться у віддаленому місці, його прекрасно видно, завдяки яскравому забарвленню в білий, чорний і червоний кольори.
Маяк розташований далеко від міських агломерацій, в 10-ти кілометрах від Леби і, як мінімум, в 1 кілометрі від будь-якого, більш-менш жвавого, шосе. Але це ще не все. Справа в тому, що і від моря його відокремлює майже кілометр! Однак, з точки зору навігації, цей факт зовсім не впливає на головні функції маяка, оскільки світловий промінь з висоти 33 метрів прекрасно видно на відстань багатьох миль.
Години відвідування – з 10 до 17 годин в травні, червні та вересні, і з 10 до 19 годин в липні і серпні.
Хельський маяк
З вершини маяка, розташованого на самому краю Хельського півострова, відкривається сама чудова панорама на околиці Балтики. Оглядовий майданчик маяка знаходиться на висоті 40 метрів і з нього можна побачити ще 6 польських маяків, які перебувають по сусідству.
При гарній погоді, можна навіть розглянути Розеве, Криницю Морську, Гданськ і Ястрань. Традиція маяків на Хелі своїм корінням сягає в Середньовіччя. Хельський маяк був побудований в 1942 році і до 1994 року володів званням «секретного стратегічного об’єкта».
Години відвідування – з 10 до 18 годин в травні, червні та вересні, з 10 до 19 годин в липні і серпні.
Маяк в Нехоже
Оригінальна форма, багатокутна конструкція, контрастні кольори і незвичайне місце розташування на краю крутої кручі – саме цими словами, мабуть, найкраще описати один з найкрасивіших польських маяків в Нехоже.
Цей маяк побудували в 1866 році. Цегляна споруда має висоту 45 метрів, що в сукупності з 20-ти метровим урвищем дає прекрасний результат видимості світлового променя над акваторією. Незаперечним плюсом такого розташування маяка є і чудові пейзажі, що відкриваються з висоти оглядового майданчика.
Маяк відкритий для відвідування від 10 до 18 годин з січня по червень і з вересня по листопад, від 10 до 20 годин в липні і серпні, і з 10 до 16 годин з листопада по січень.
Маяк в Госкі
(пол. Latarnia Morska Gąski)
Побудований в XIX столітті, маяк в Госкі є невід’ємним атрибутом подорожі в сусідні містечка Мелно або Сарбіново. Шлях по гвинтових сходах на вершину цього високого маяка, який має 50 метрів, справжня «радість» для тих, хто любить високі споруди.
Щоб дістатися до вершини маяка, вам доведеться подолати ногами всі 228 гранітних сходів. Але все це – справжні дрібниці в порівнянні з тими красотами, які відкриються вашим очам з висоти одного з найвищих маяків Польщі.
Маяк відкритий для відвідування з 10 до 17 години в травні червні і вересні, і з 10 годин до заходу сонця в липні і серпні.
Маяк у Свиноуйсьце
Маяк в Свиноуйсьце відомий перш за все, завдяки своїй висоті – майже 65 метрів !!!, що вельми позитивно позначається на панорамах, що відкриваються з його вершини і на видимості світлового променя (46 кілометрів). Він навіть входить в список найвищих маяків світу.
У 1857 році, коли будівництво маяка було завершено, його «охрестили» архітектурним шедевром. Щоб піднятися на вершину маяка, вам доведеться подолати три сотні вузеньких і неймовірно незручних сходинок. Але відвідування маяка у Свиноуйсьце – це не тільки сходження на оглядовий майданчик. У споруді знаходиться своєрідний музей, в якому ви зможете подивитися на старовинний водолазний костюм, вагою в 70 кілограм, і на величезну електричну лампочку з потужністю 4200 Ват.
Години відвідування: від 10 до 18 години з січня по червень і з вересня по листопад, від 10 до 20 години в липні і серпні, і з 10 до 16 години з листопада по січень.
Малюнки других маяків: