Полювання в Польщі
Близько 30 відсотків всієї Польщі – це ліси, чудові долини річок Одра і Вісла і, звичайно, багатющий світ тварин. Польський клімат – м’який, трохи вологий, за рахунок морських бризів з річок і Балтики. Влітку, у Польщі ніколи не буває жарко ( +20 С). У зимовий час – легкий морозець і снігопади.
Полювання в Польщі організовано до дрібниць. Мисливські традиції тут гідні наслідування. Полювання проводиться кількома методами: облава, підхід, із засідки. Полювання здійснюється спільно з досвідченими єгерями.
У період мисливських турів, мисливці проживають в мисливських будиночках, невеликих готелях або в приватному секторі. Місцеві жителі охоче представляють свої будинки для проживання, з харчуванням (за невелику плату).
У 1923 році, поляки заснували Мисливський Союз, який контролює діяльність мисливських господарств, мисливських угідь. Зараз, за прикладом Польського Мисливського Союзу, організована Міжнародна рада по полюванню і охороні тварин. У нього сьогодні входить близько 150 країн.
Хоча, територія Польщі не така вже, велика, в ній налічується п’ять тисяч мисливських угідь. Близько 250 угідь – це державні території. Решта – є власністю різних мисливських клубів. До Польщі з задоволенням приїжджають пополювати любителі-мисливці і професіонали з усієї Європи. Згідно із законодавством Польщі, іноземні мисливці зобов’язані купувати мисливські тури тільки у фірм, які мають всі дозвільні папери і поліси.
На багатьох територіях є мисливські угіддя, де велике число тварин. Оплата туру за полювання на цих територіях набагато вища. Якщо ви прибули на полювання, то повинні бути переконані, що фірма, організуюча ваш мисливський тур, занесена в Центральний реєстр організацій, яким дозволено полювання в Польщі. Якщо у компанії немає поліса страхування цивільної відповідальності, вона не має право на полювання і у вас будуть проблеми.
Крім цього, ви повинні мати дозвільний документ на право ввезення зброї, відповідне спорядження та екіпіровку. Лише тоді можете вирушати в тур.
Багато іноземців приїжджають до Польщі на полювання на оленя. Олень вважається символом охоти Польщі. Зображення оленя прикрашає Польський Мисливський Союз. Добуті, як трофей, оленячі роги – особлива гордість мисливців. Найбільше оленів водиться в: Великопольському, Поморському, Підкарпатському воєводствах.
Сезон полювання на цих благородних тварин – з 21 серпня, до кінця зими. Багато мисливців приїжджають на полювання в кінці вересня. У оленів починається гін. Саме тоді й можна добути оленів з особливо гіллястими рогами. За законодавством, вночі полювати категорично забороняється.
Багато мисливців із задоволенням полюють на козулю. Добути рогача не складе ніяких труднощів. На деяких територіях, водяться козулі, у яких роги мають вагу до 400 грамів. Головний показник якості полювання – число здобутих трофеїв. Полювання на козуль починається 11 травня. Виходити на них краще вранці або у вечірній час.
Як тільки ви дослідили місце для полювання на косуль, застосовується підхід. Якщо ви вирішили полоскотати свої нерви, то охотьтесь з підходом. Якщо ви любитель більш спокійне полювання, то вам потрібно полювати з вишки. І ще, є місця, де косуль прикормлюють. Там полювання більш результативне.
На кабана дуже люблять полювати практично всі мисливці. Вони мешкають по всій Польщі. На кабана можна полювати і вночі. Тільки в березні місяці полювання на кабана заборонено. На кабана полюють або, по одинці, парами, або роблять облаву. Бувало, що мисливці добували по 4-6 кабанів.
Є в Польщі полювання загінне. Але, тут є обмеження. Якщо територія угідь обгорожена парканом, то там полювати забороняється. Тварину заганяють на вільній території. Багато мисливських господарств, навмисно підтримують число тварин на нормальному рівні. Кожен мисливець повинен виїхати з мисливського туру з видобутком або трофеєм, якщо тільки він не забув удома рушницю.
Під час загінного полювання можна полювати на: косуль, лисиць, куниць, оленів, кабана, борсуків. Категорично забороняється полювати на лань. Не у всіх мисливських угіддях полювання на лань дозволено. Перед загінним полюванням, мисливці тягнуть жереб. У цей час, загоничі з собаками досліджують ліси і виганяють тварин з укриттів. У день проводиться до 10 прогонів. Загоничів стільки, скільки мисливців. Для вигону дичини використовуються собаки.
По завершенні загінного полювання, добута дичина або трофей, укладається на спеціальне місце, і провідник виголошує промову в честь тварини. У цей час мисливці сурмлять в ріг і поклоняються здобутому трофею або видобутку. Ця традиція зберігається багато століть. Мисливець зливається з природою. Він – частина природи.
Час загінного полювання – з жовтня по січень. Необхідно бути уважним, щоб не зіпсувати собі репутацію, підстреливши випадково тварину, на яку в цей час полювати не можна. Підхопите серйозний штраф. Або будете позбавлені права полювати в Польщі.
Всі нагороди та добута дичина оцінюється в Польському Мисливському Союзі, перевіряється відповідність, і чи не було порушень у процесі охоти. Після цього оформляється «Протокол полювання» із зазначенням виду, якості і кількості добутої дичини. Цей документ видається на випадок, якщо у вас будуть перевіряти легальність полювання і право вивезення видобутку або трофея за кордон.
У Польщі орендувати зброю не можна. Ви повинні привезти свою зброю з усіма дозвільними документами.
Якщо у вас все вийшло, значить, ви отримаєте великий заряд емоцій і знову захочете приїхати до Польщі пополювати.