Поляки – найщасливіші люди у світі
71 відсоток опитаних громадян республіки Польща заявили, що абсолютно задоволені своїм життям. 25 відсотків учасників дослідження декларують, що більш-менш щасливі, і тільки три людини із ста розчаровані своєю долею.
Початок нового року – це період, в який прийнято підводити підсумки і будувати плани на майбутнє. Своєрідні підсумки року підбили і польські соціологи, вимірявши рівень щастя своїх співгромадян і отримавши несподівані для багатьох результати. Як свідчать дані останнього опитування, проведеного Центром дослідження громадської думки Польщі, більшість поляків вважають себе щасливими людьми.
71 % заявили, що абсолютно задоволені своїм життям. 25 % учасників дослідження відповіли, що більш-менш щасливі, і тільки 3% – розчаровані своєю долею. Для Польщі такі показники – великий сюрприз, беручи до уваги усталений стереотип про те, що поляки – це народ скигліїв і песимістів.
Більше третини учасників дослідження вважають, що щастя всміхається їм на життєвому шляху і тільки 12 % впевнені, що везіння обходить їх стороною. У половини опитаних відносини з удачею, за їх словами, складаються по-різному.
За словами фахівців, дані цього дослідження вказують на те, що в останні роки число жителів Польщі, які отримують задоволення від життя і визнають це, істотно збільшилася.
Як виявилось, що в основному, поляки отримують задоволення від сімейного життя і дружби. 92 % учасників опитування пишаються своїми дітьми, а 82 % щасливі у шлюбі. Стосунки з друзями і близькими позитивно оцінюють 77 % жителів країни. Таке ж число опитаних задоволені місцем свого проживання, а близько 50 % – умовами та рівнем життя.
Трохи більше половини поляків задоволені станом свого здоров’я, і тільки для 20 % цей показник є приводом для занепокоєння.
Більшість жителів Польщі задоволені своєю роботою, проте далеко не кожен – рівнем заробітку. Лише кожен четвертий учасник дослідження не має претензій до розміру своєї заробітної плати. 40 % опитаних хотіли б поліпшення фінансового становища.
Тим не менш, за даними Центру дослідження громадської думки, за останні 18 років число громадян, котрі не відчувають дискомфорт з фінансових причин, збільшилося більш ніж удвічі – з 9 до 23 %. Також у два рази більше стало людей, задоволених матеріальними і побутовими умовами.