Площа території Польщі
Польща – європейська держава, розташована в центральній частині континенту. Північний берег цієї країни омивається Балтійським морем, де в складі економічної зони, вона межує зі своїми сусідами – Шведським і Датським королівствами.
За материковою частиною площа Польщі межує з Німеччиною на заході, з Чехією південному заході, зі Словаччиною на півдні своєї території. Східні сусіди – Україна та Білорусія, північно-східні – Литва і Росія.
Площа Польщі становить 312 678 квадратних кілометрів.
Площа території Польщі це 69-й показник у світі і 9-й в Європейській частині планети. За чисельністю свого населення, яке становить 38 мільйонів чоловік, країна займає 33-е місце в світі. Територія Польщі це 16 адміністративних одиниць – «воєводств», кожне з яких поділено на «повіти», а також на «гміни» або волості.
Вважається, що польська держава була заснована в 966 році нашої ери, після того як знаменитий князь Мешко І запровадив християнство на всій підконтрольній йому території в якості державної релігії.
Статус королівства держава отримала в 1025 році і, з тих пір правителі Польщі почали гордо іменувати себе королями. Після об’єднання в 1569 році з Великим Литовським князівством, утворилася Перша Річ Посполита.
У 1795 році площа території Польщі була розділена між Росією, Австрією і Пруссією і в результаті цього, держава припинила своє існування.
Після подій Першої світової війни, в 1918 році Польща знову здобуває незалежність і називається Друга Річ Посполита.
Однак, в 1939 році, після відомих домовленостей між гітлерівською Німеччиною і сталінським Радянським Союзом територія цієї держави знову розділена. По закінченні Другої світової війни Польща стає соціалістичною республікою і називається ПНР (Польська Народна Республіка).
Після непростих політичних подій, які призвели до зміни влади і переходу економіки на ринкові рейки, у 1989 році виникає Третя Річ Посполита, яка на наступний рік стає повноправним членом Північно-Атлантичного альянсу (НАТО).
Нове тисячоліття ознаменовано в історії Польщі тим, що з травня 2004 року держава увійшла до складу Європейського союзу, а в кінці грудня 2007 року стала повноправним членом Шенгенської зони.