Мотузкові парки у Польщі

Мотузкові парки в Польщі набирають велику популярність. Маса вражень і велика доза адреналіну – приблизно так в двох словах можна описати цей вид розваги. Нудним він не здасться нікому.

Мотузкові парки у Польщі

Мотузкові парки у Польщі

Тарзан-парки, панда-парки, або тай-парки – назв багато, але суть одна: Мотузково-канатні конструкції, простягнуті на десятки або сотні метрів на висоті від півметра до декількох десятків метрів над землею. Сюди можна піти з дітьми, онуками, зі своєю другою половинкою або взагалі одному.

У будь-якому випадку відвідування мотузкового парку залишить масу позитивних емоцій, а в залежності від складності маршруту навіть може допомогти скинути зайві кілограми. Енергії витрачається маса, але задоволення від граючого в крові адреналіну і захоплюючих дух перешкод того варте.

Мотузкові парки в Польщі – явище досить нове. Але незвичайна форма фізичної активності, яку диктує спосіб переміщення по нестабільних конструкціях, якими є розтягнуті між стовбурами дерев канати, був швидко оцінений спочатку дітьми, а потім і дорослими. Останні, доглядаючи за своїми чадами, самі того не помічаючи, поступово втягнулися в процес.

Спочатку майже інкогніто, а потім цілими колективами підприємств і офісів потягнулися до парків ті, хто вже, здавалося б, вийшов з віку лазіння по парканах і деревах. Потяглися за враженнями з дитинства. З тією лише різницею, що в канатному парку, на відміну від розлогих гілок волоського горіха за школою, людина лазить в шоломі і з серйозною страховкою від падіння.

Зрозуміло, подібного роду конструкції можна зустріти у великих містах Польщі, які традиційно популярні у туристів. Але не варто забувати, що, від’їхавши трохи в сторону від «туристичного центру», можна часом набагато цікавіше провести час – до того ж за більш цікавою ціною. Тим більше що тенденція відходження від традиційних тур-маршрутів простежується все сильніше.

Сандомир (Sandomierz), Свентокшиське воєводство

У стародавньому польському місті Сандомирі, після відвідування численних пам’яток архітектури – якщо програма відвідин міста не впирається в кілька годин – варто відвідати канатний парк «Стежка Тарзана». Тут, на території парку Пішчеле, відвідувачів чекає кілька маршрутів різної складності.

До речі в самому парку Пішчеле для туристів знайдуться і інші розваги. Скейтпарк з масою перешкод, величезний дитячий майданчик, обладнане вогнище і стаціонарні грилі – це те, що парк може запропонувати влітку. Взимку ж завдяки особливостям місцевого ландшафту тут можна з успіхом покататися на лижах.

Мєльно (Mielno), Західнопоморське воєводство

Це велике приморське село ось уже 150 років користується незмінним успіхом у любителів відпочинку на балтійському узбережжі. Є й ті, хто приїжджає сюди поколіннями. В наші дні розслаблене лежання на пляжі тут можна з успіхом поєднувати з різними видами активного відпочинку, одним з яких є лазіння по канатах парків. Мєльно запрошує відвідати мотузковий парк «Тукан» (Tukan). Тут на вибір запропоновані три траси: дитяча, доросла і траса підвищеної складності.

Щавніца (Szczawnica), Малопольське воєводство

Поїхавши в сторону польських Татр, турист, швидше за все, не буде відчувати нестачу місць для розваг. Але в пошуках адреналіну йому точно варто, опинившись в Щавніці і заглянути в місцевий канатний парк біля парку Дольний (Park Dolny). Чисте гірське повітря Пенінського національного парку, як ніщо інше сприяють прекрасному і здоровому проведенню часу.

Це саме той випадок, коли розважатися можна – і навіть доведеться – з користю для здоров’я. Траси мотузкового парку в Щавніці помічені кольорами:

Чорний – для завзятих екстремалів. Розташована вона на максимально можливій висоті від землі. Заплутаний і цікавий маршрут по ній займає півтори години. До речі, щоб потрапити на чорну трасу, ваш зріст повинен бути не нижче 130 см. Все строго.

Зелена траса – універсальна. Вона підійде і для дітей старшого віку, і для дорослих. Тут також знадобиться мінімальний зріст в 130 см. Відстань до землі на «зеленці» становить від 6 до 9 метрів.

Жовта траса призначена для дітей від 6 років і зростом не нижче 110 см. Особливістю парку є траса для самих маленьких, обгороджена спеціальними сітками. Вдосталь налазитися по ній зможуть малюки з 3 років.

Поберово (Pobierowo), Західнопоморське воєводство

Канатний парк «Польське море» (Polskie Morze) також запропонує своїм гостям кілька рівнів складності, і, відповідно, кілька висот своїх 64-х платформ і 58-ми перешкод. Перед подоланням трас самостійно шукачам вражень необхідно буде пройти інструктаж на тестовій трасі, щоб засвоїти техніку безпеки і знати, як побороти страх висоти.

За окрему плату всі траси можна проходити в парі з інструктором, який розповість про хитрощі. Це зробить вас справжнім професіоналом в ходінні по канатах.

Янів-Любельський (Janów Lubelski), Люблінське воєводство

Канатний парк Zoom Natury є важкоатлетом нашого рейтингу. Тут все набагато ширше, ніж в інших подібних місцях. Так, тут теж є різні рівні проходження трас, від найпростішої до складної. Але ніде в Польщі, в Європі, та й, мабуть, в світі Ви не зустрінете мотузкового парку, обладнаного для проходження трас людьми з обмеженою мобільністю. Тут ця ідея реалізована на вищому рівні.

Крім того, на додаток до традиційних для більшості парків атракціонів тут свої враження можна усилити. Мотузковий парк Zoom Natury (Зум Натури) пропонує швидкісний спуск. Також тут можна тренувати себе на роль Бетмена або Людини-павука. Стрибок з висоти 13 метрів вниз з системою прогресивного гальмування дозволить на кілька миттєвостей відчути себе супергероєм з коміксів.

Сам же парк Zoom Natury є проектом найцікавішим. За своєю суттю він вдає із себе те, що прийнято називати парком культури і відпочинку, тільки для нього скоріше підійде назва парк природи і відпочинку. Це місце, де на 10 гектарах розташувалися «лабораторії» та інші об’єкти, де відвідувачі можуть доторкнутися до таємниць навколишньої екосистеми.

Тут знайшлося місце і для  спортмайданчиків на відкритому повітрі, і водних видів спорту, і кафе, і навіть готелів. А неподалік від Янів-Любельського розкинувся природний заповідник, одна з гордостей Польщі – Янувські ліси. І тому не дивно, що люди приїжджають в цей унікальний для Польщі парк всією сім’єю на кілька днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *