Шенгенська віза з обмеженою територіальною дією

Чи може віза, видана для в’їзду в Шенгенську зону, виявитися недійсною на території держави-учасниці угоди? Безсумнівно. Якщо це шенгенська віза з обмеженою територіальною дією.

Шенгенська віза з обмеженою територіальною дією

Шенгенська віза з обмеженою територіальною дією

В загальноєвропейській візовій практиці найбільш відомими і поширеними типами віз є наступні:

  • звичайна шенгенська віза – віза для одноразового, дворазового або багаторазового в’їзду (мультивіза) в цілях перебування у всьому Шенгенському просторі максимум три місяці на півріччя, включаючи транзит;
  • віза з обмеженою територіальною дією – видається особам, що не відповідають всім умовам для отримання повноцінної шенген візи; дійсна, як правило, тільки для одного, рідше, для кількох держав;
  • віза для транзиту через аеропорт (дійсна тільки для перебування в міжнародній транзитній зоні аеропортів держав Шенгену при міжнародному авіарейсі з пересадками.

В яких випадках видається віза з обмеженою територіальною дією?

Згідно з пп. 1-2 статті 25 чинного Візового кодексу ЄС, віза з обмеженою територіальною дією видається в порядку винятку в наступних випадках, коли держава-член з гуманітарних причин, з міркувань національного інтересу або на виконання міжнародних зобов’язань вважає за необхідне:

  • видати візу всупереч запереченню проти видачі звичайної візи з боку держави-члена Шенгенської зони, з яким проводилася консультація з питання задоволення клопотання, поданого громадянином (іншими словами, вас можуть «чекати» в Польщі, і не вітати в Німеччині);
  • видати візу з причин особливої терміновості без проведення попередньої консультації з державами-членами Шенгенської зони з питання задоволення клопотання, поданого громадянином (вам терміново потрібно в Литву, а термін розгляду клопотання, включаючи час на проведення консультації, може стати вирішальним для мети поїздки).

Крім цього, віза з обмеженою територіальною дією може бути видана в тих випадках, коли з причин, визнаних консульством обгрунтованими, видається нова віза для перебування протягом того ж шестимісячного періоду особі, що клопочеться, яка протягом даного періоду вже використовувала звичайну візу або візу з обмеженою територіальною дією, що дозволяє перебування протягом трьох місяців.

Також віза з обмеженою територіальною дією може бути видана у виняткових випадках на зовнішніх кордонах (що неможливо у випадку з звичайною візою).

У даній ситуації мова йде також про термінові або невідкладні візити. Безумовно, факт того, що вам необхідно отримати візу на кордоні, повинен бути підтверджений документально (раптова смерть родича, форс-мажор і т. д.).

Де дійсна така віза?

Віза з обмеженою територіальною дією є дійсною лише на території держави-члена Шенгенської зони, що її видала. Як виняток вона може бути дійсною для території одного або декількох інших держав-членів.

Якщо людина, яка потребує візу володіє документом на поїздку (паспортом), який визнається тільки одним або декількома державами-членами, то йому видається віза, дійсна для території цих держав.

Чим віза з обмеженою територіальною дією відрізняється від звичайної візи?

Якщо ви до кінця не впевнені в тому, яка саме віза вам видана, зверніть увагу на візову марку, яка вклеєна у ваш паспорт (як правильно читати візу).

Так, якщо ви власник візи з обмеженою територіальною дією, то в рубриці «Valid for» («Дійсна для») на вашій візовій марці буде вказано назву однієї або декількох держав-членів, територією яких обмежено перебування власника візи.

У європейській візовій практиці прийняті наступні коди держав: BE – Бельгія, CZ – Чеська Республіка, DK – Данія, DE – Німеччина, EE – Естонія, GR – Греція, ES – Іспанія, FR – Франція, IT – Італія, LV – Латвія, LT – Литва, LU – Люксембург, HU – Угорщина, MT – Мальта, NL – Нідерланди, AT – Австрія, PL – Польща, PT – Португалія, SI – Словенія, SK – Словаччина, FI – Фінляндія, SE – Швеція, IS – Ісландія, NO – Норвегія, CH – Швейцарія.

Крім цього, може застосовуватися і такий варіант позначення того, що видана віза має обмеження за територіальною ознакою: включення позначки «Шенгенські держави» (на національній мові країни, яка видає візу), після якої в дужках вказуються знак «мінус» і коди держав-членів , на території яких віза не є дійсною.

Якщо рубрика «Valid for» («Дійсна для») не дозволяє включити всі коди держав-членів, які визнають або не визнають відповідний документ на поїздку, то розмір букв зменшується.

Якщо вам потрібна допомога у ориманні шенген візи, звертайтесь, радо вам допоможемо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *