Народні танці Польщі
Народні танці Польщі з давніх часів і до цих пір популярні по всьому світу. Хоча, вони з’являлися в Польщі, але з часом завойовували танцювальну культуру всього світу, стаючи найпопулярнішими бальними танцями. Польські танці привертають увагу глядачів своєрідною музикою, характером виконання і барвистістю костюмів, в які одягаються танцюристи.
Існує п’ять польських народних танців, а саме полонез, мазурка, краков’як, оберек і куявяк. Всі ці танці мають свої особливості, і в кожному регіоні танцюють їх по-різному. Причому кожен з цих танців має свій оригінальний костюм, в якому виступають танцюристи.
Самим першим польським танцем вважається полонез, він воістину польський і навіть його назва перекладається як польський. Полонез припускає помірний темп, в основному він виконувався на балах і являв собою урочистий хід танцюристів. Цей танець або виконувався на початку балу, або не виконувався взагалі. Дуже довгий час полонез вважався весільним танцем, проте потім він змінив деякі свої риси, і став обов’язковим танцем на всіх урочистостях і святах.
Найбільш популярним польським танцем є мазурка. Цей танець має більш швидкий, незвичний після полонезу, темп і тим самим стає більш цікавим для танцюристів. У дев’ятнадцятому столітті мазурка стала популярною не тільки на батьківщині в Польщі, але й у всьому світі, завоювавши звання одного з найбільш популярних бальних танців у багатьох країнах. Однак танець був доступний малому числу любителів балів, так як вимагав спеціальної підготовки.
Мазурка включає в себе ще два польських танці, які стали її різновидами, а саме оберек і куявяк. Оберек являє собою стрімкий танець з вишуканим ритмом. Куявяк має схожість з вальсом, а саме своїм дивно ліричним настроєм і повільним темпом. На балах спочатку виконувався куявяк, а потім більш веселий і швидкий оберек, щоб танцюристи не нудьгували.
Всі танці Польщі, загалом, і кожен окремо є культурною спадщиною цієї країни, вони несуть в собі настрій, характер і ментальність нації. Одним з найцікавіших польських танців вважається краков’як. Цей танець відрізнявся від інших своїм швидким темпом і чітким ритмом, тому по початку його виконували тільки чоловіки. Проте, з часом у нього була додана жіноча партія і він став парним. Краков’як вніс вагомий внесок у розвиток як польської, так і всієї світової танцювальної культури.