Отримання кредиту іноземцем в польському банку
Слід розрізняти два види кредитів: споживчий та іпотечний. Споживчий є кредитом, який виділяється Вам на різні цілі: покупку меблів, канікули або купівлю автомобіля. Банк, що видає кредит вимагає реєстрацію та свідоцтво на проживання, історію трудової діяльності в Польщі і заяву Вашого роботодавця.
Часто також необхідна наявність поручителя (це особа, що підтверджує можливість погашення позичальником кредиту та гарантує це своїм майном). Зазвичай умовою отримання такого кредиту іноземцем є надання документа, що підтверджує право на перебування у Польщі позичальника довше, ніж термін погашення ним кредиту.
Споживчі кредити досить дорогі, а процентні ставки по них перевищують 20% річних. Банки обов’язково будуть вимагати наявності NIP. Іноді, і особливо при великих сумах може знадобитися також завірена копія формуляра податкової декларації (PIT).
Для отримання іпотечного кредиту (наприклад для покупки житла) необхідна реєстрація, власні вкладення, виписки з рахунку, більш тривала історія трудової діяльності в Польщі, досить високі доходи, підтверджені роботодавцем, попередній договір і з’ясування правового стану (як мінімум питання чистоти іпотеки) нерухомості, що купується . Крім зазначеної банком процентної ставки слід пам’ятати, що будуть і інші витрати, пов’язані з отриманням кредиту.
Іпотечні кредити надаються не тільки в злотих. Багато людей беруть кредит у швейцарських франках та євро. Борг в іноземній валюті, як правило, пов’язаний з великим ризиком. У такому разі банки суворіше визначають кредитоспроможність осіб, які хочуть взяти кредит у відмінній від злотих валюті. Польські експерти радять брати кредит в тій валюті, в якій Ви отримуєте дохід.
Кожна заява про надання кредиту розглядається банком індивідуально. Іноземець, ймовірно, може бути віднесений до клієнтів з високим ризиком неповернення та в зв’язку з цим, може бути призначений більш високий кредитний внесок. Процедура видачі кредиту може затягнутися на термін більше трьох місяців, залежно від банку.