Різдвяні ярмарки Польщі

Міста католицької та протестантської Європи з наближенням грудня відчувають перетворення завдяки барвистим різдвяним базарам та ярмаркам. Польща – не виняток, тутешні Різдвяні ярмарки (пол. Jarmarki Bożonarodzeniowe) радують око різноманітністю сувенірів і традиційних продуктів, створюють святковий настрій і додають в атмосферу старовинних вулиць і площ трохи чарівництва.

Різдвяні ярмарки Польщі

Різдвяні ярмарки Польщі

На перше місце в ряду різдвяних базарів, мабуть, слід поставити не столичну Варшаву, а Краків – адже тут проводиться знаменитий конкурс шопок! Традиція створювати саморобні шопки – різдвяні вертепи, що з’явилася в місті кілька століть тому.

Поступово кустарні вироби стали перетворюватися на твори мистецтва: багатоярусні копії краківських костелів, пофарбовані в яскраві кольори і обклеєні блискучою фольгою, можна побачити в сувенірних крамницях в будь-який час року. На початку XX століття городянам прийшло в голову влаштовувати змагання на кращу шопку, і тепер Ринкова площа Кракова в перший четвер грудня заповнюється безліччю строкатих конструкцій, призначених для сценок з різдвяної містерії.

Сам ярмарок стартує раніше – як і годиться, вже за місяць до Різдва, 25 листопада в кіосках на Ринку з’являються ялинкові прикраси, хутряні наряди, місцеві делікатеси, а для зігрівання відвідувачам пропонують гарячий глінтвейн.

Різдвяні ярмарки в Польщі

Різдвяні ярмарки в Польщі

Краківський ярмарок увійшов до списку кращих різдвяних заходів Європи за версією Times, але не варто забувати і її побратимів в інших містах Польщі. На ярмарок у Варшаві збираються учасники з Прибалтики, Австрії, Швейцарії і навіть Хорватії. Тому у цього свята, що проходить на Староміській площі Варшави, інтернаціональний колорит: гастрономічні спеціалісти з різних країн, презентації різних регіонів…

Тут можна роздобути колекційний кухоль для глінтвейну і спробувати ковбасок з каррі, зовсім як на аналогічних базарах в Німеччині. До речі, Варшавський ярмарок часто триває довше, ніж гуляння в інших містах – не завершуючись з католицькими Різдвяними святами, він працює до січня.

Схожий міжнародний колорит у різдвяного ярмарку Вроцлава, на який приїжджають представники Литви, Білорусії, Німеччини, Чехії. На площі Старого міста можна поласувати смаженими каштанами.

Якщо вам потрібна туристична віза для поїздки на Різдвяні Ярмарки – звертайтеся до нас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *