Гостьова віза в Польщу

Гостьова віза до Польщі потрібна громадянам іноземних держав в тих випадках, якщо планується здійснення поїздки з метою відвідування друзів і родичів, що проживають на польській території, причому обов’язковим документом при оформленні є отримання запрошення від них.

Гостьова віза в Польщу

Гостьова віза в Польщу

Отримана гостьова віза дозволяє іноземцю безперешкодно відвідувати країни Шенгенської зони, але тільки обов’язково з відвідуванням Польщі в якості країни першого в’їзду. Гостьова віза видається тільки в тому випадку, якщо її одержує людина, що має запрошення від другої сторони – громадянина Польщі, що на законних підставах проживає на території Польщі.

Саме запрошення має встановлену законом форму заповнення, в ньому обов’язково вказуються адреси місця проживання/прописки і місця, де буде проживати запрошуваний.

Для отримання дозволу на в’їзд до Польщі з гостьовим візитом громадянам України необхідно мати гостьову візу, яку можна отримати в польському Консульстві чи візовому центрі. Для цього потрібно підготувати певний пакет документів.

Для громадян України вартість оформлення гостьової шенгенської візи в Польщу становить 35 євро (консульський збір), та окремо 200 грн. візовий збір, якщо подаються документи через візовий центр. Якщо прохати національну гостьову візу, то консульський збір 35 євро не сплачується. Також, окремі категорії громадян консульський збір (35 євро) не сплачують. Це, наприклад, пенсіонери і неповнолітні діти.

Оплачувати збір слід в відповідному банку, отримавши квитанції у Консульському відділі, при подачі документів. Щоб подавати документи на гостьову візу потрібно попередньо зареєструватись. У призначену дату і час заявник може здати документи. Розгляд документів становить від 6-ти робочих днів.

Подавати документи на гостьову шенген візу має людина особисто, а також люди які перебувають у родинних зв’язках першої лінії. Якщо ви плануєте подавати за когось документи, то краще уточнити у консульстві або візовому центрі чи це дозволено і про необхідні документи з вашої сторони, щоб не виникло ніяких проблем.

Усім тим, хто тільки збирається відвідати Польщу з метою відвідин родичів або друзів, які проживають на її території, слід пам’ятати про два важливих моментах.

По-перше, документи на отримання гостьової візи потрібно подавати заздалегідь, щоб терміни подорожі не довелося відкладити при тривалих строках розгляду.

По-друге, отримати візу – ще не означати потрапити в країну, особливо якщо українсько-польська прикордонна служба буде мати до вас якісь претензії з приводу провозу заборонених товарів або незнання місця знаходження своїх родичів 🙂

Коментарі до статті

  1. Марі :

    Доброго дня. Скажіть будь ласка за який час можна зробити гостьове запрошення???

  2. Катерина :

    Здрастуйте! Підкажіть будь ласка, чи можу я від себе вислати запрошення двом друзям будучи студенткою і маючи карту сталого побиту? Я також офіційно працевлаштована, але умова підписана на дуже малу суму, і маю тимчасову прописку. Наперед дякую за відповідь і бажаю вам успішного дня 🙂

  3. Таня :

    скажіть. будь ласка, повний список документів, які потрібно здати на національну довгострокову візу в Польщу по запрошенні до сина

  4. Witalij :

    Доброго дня
    Скажіть будьласка, як можна зробити запрошення 16 річній особі? Який термін? І скільки воно буде коштувати?

  5. Богдан :

    Потрібно гостьове запрошення від 93 днів хто може помогти

  6. Таня :

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи можна відкривати робочу візу в Польщу при наявності відкритої гостьової візи?

    • admin :

      Якщо шенген, то думаю що можна не анульовуючи гостьову відкрити робочу. Була аналогічна ситуація з бізнес візою, якщо я вас правильно зрозумів. Але краще зателефонувати у консульство.

    • Галина :

      Добожого дня, перебуваю в польщі по гостьовій візі (02), але мені запропонували хорошу роботу. Чи можу я зробити дозвіл на працю через консула не виїжаючи з Польщі?
      І чи взагалі під час відкритої гостьової візи я можу працювати із зезволенням???

  7. Олександр :

    Добрий день . Чи можу я маючи карту побиту,зробити гостьове запрошення на дитину північну, на який срок і де потрібно це робити? За раніє дякую!

  8. ОЛЬГА ТАЛИГІНА :

    ЧИ МОЖНА ВІДНОВИТИ ГОСТЬОВЕ ЗАПРОШЕННЯ У ВОЄВОДИ .ЯКЩО ВОНО ЗГУБЛЕНЕ ЗА ПАРУ ДНІВ ПІСЛЯ ВИДАЧІ

  9. борис :

    доброго вечора така ситуація..проживаю в цивільному шлюбі з полячкою маємо расом сина легально працюю на етат чи можу я подавати документи на карту тимчасового перебування …дякую

  10. таня :

    ічи можна іхати до польщіз біометричним паспортом по гостьовому запрошенні без візи якщо так то який час перебування

  11. Люба :

    Доброго вечора.чи потрібна страхівка для візи на гостьове запрошення?

  12. Надія :

    чи можу я їхати в польщу на роботу з дитиною роботодавець дасть письмову згоду чи відкриють нам візу

  13. Валентина :

    Чи зможу я зараз заїхати в Польщу по біометричному якщо я тільки що приїхала відбувши 90 днів по гостьовій візі по звичайному закордонному паспортові

  14. Василина :

    привіт.Я подавалась на гостьову візу і мені прийшла відмова,пункт 9.Хоча у запрошенні було все вказано.Але я побачила помилку у запрошенн,там неправильно вказали мою прописку.Чи можливо що через це дали відмову?

  15. Яна :

    Добрий день, підкажіть які зараз черги на національну візу у Львові, Дякую.

  16. ірина :

    Доброго дня. Маю гостьове запрошення в Польщу, на даний час тимчасово не працюю. Чи можу в анкеті писати , що я безробітна?

  17. Наталія :

    Доброго дня. Скажіть будь-ласка, ящо я 3 місяці перебувала в Польщі по біометрії, я зможу одразу отримати гостьову візу? Чи мені доведеться чекати ще 3 місяці? Гостьове запрошення маю.

  18. Катя :

    Доброго дня) проживаючи в Польщі, зробила запрошення для неповнолітньої сестри в гості. В запрошення подала не той вдрес проживання, чи можуть бути із за цього проблеми на границі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *