Гостьова віза в Польщу

Гостьова віза до Польщі потрібна громадянам іноземних держав в тих випадках, якщо планується здійснення поїздки з метою відвідування друзів і родичів, що проживають на польській території, причому обов’язковим документом при оформленні є отримання запрошення від них.

Гостьова віза в Польщу

Гостьова віза в Польщу

Отримана гостьова віза дозволяє іноземцю безперешкодно відвідувати країни Шенгенської зони, але тільки обов’язково з відвідуванням Польщі в якості країни першого в’їзду. Гостьова віза видається тільки в тому випадку, якщо її одержує людина, що має запрошення від другої сторони – громадянина Польщі, що на законних підставах проживає на території Польщі.

Саме запрошення має встановлену законом форму заповнення, в ньому обов’язково вказуються адреси місця проживання/прописки і місця, де буде проживати запрошуваний.

Для отримання дозволу на в’їзд до Польщі з гостьовим візитом громадянам України необхідно мати гостьову візу, яку можна отримати в польському Консульстві чи візовому центрі. Для цього потрібно підготувати певний пакет документів.

Для громадян України вартість оформлення гостьової шенгенської візи в Польщу становить 35 євро (консульський збір), та окремо 200 грн. візовий збір, якщо подаються документи через візовий центр. Якщо прохати національну гостьову візу, то консульський збір 35 євро не сплачується. Також, окремі категорії громадян консульський збір (35 євро) не сплачують. Це, наприклад, пенсіонери і неповнолітні діти.

Оплачувати збір слід в відповідному банку, отримавши квитанції у Консульському відділі, при подачі документів. Щоб подавати документи на гостьову візу потрібно попередньо зареєструватись. У призначену дату і час заявник може здати документи. Розгляд документів становить від 6-ти робочих днів.

Подавати документи на гостьову шенген візу має людина особисто, а також люди які перебувають у родинних зв’язках першої лінії. Якщо ви плануєте подавати за когось документи, то краще уточнити у консульстві або візовому центрі чи це дозволено і про необхідні документи з вашої сторони, щоб не виникло ніяких проблем.

Усім тим, хто тільки збирається відвідати Польщу з метою відвідин родичів або друзів, які проживають на її території, слід пам’ятати про два важливих моментах.

По-перше, документи на отримання гостьової візи потрібно подавати заздалегідь, щоб терміни подорожі не довелося відкладити при тривалих строках розгляду.

По-друге, отримати візу – ще не означати потрапити в країну, особливо якщо українсько-польська прикордонна служба буде мати до вас якісь претензії з приводу провозу заборонених товарів або незнання місця знаходження своїх родичів 🙂

Коментарі до статті

  1. Іван :

    Добрий День. Скажіть будь-ласка як повинно виглядати запрошення? Мої друзі з Польщі не знають як його правильно оформити.

    • admin :

      Доброго дня. Запрошення відповідного зразка на пів А4 і з голограмами і все таке

  2. юля :

    Длброго дня. Мій хлопець поїхав до Польщі на пів року на вивчення польської при академії бізнесу в Катовіце. Хочу його навідати кілька раз. Чи зможе він прислати мені запрошення на візу? Які ще є можливі ввріанти? Будь ласка на емейл. Дякую!

    • admin :

      Доброго дня. Варіантів може бути безліч – гостьове запрошення, бізнес або робоче. Або ж відкривати туристичну візу…

  3. Галина :

    Доброго вечора! Мій чоловік офіційно працює в Польщі. Я з двомісячною дитиною їдемо до нього для проживання. Який тип візи нам краще робити? Хто повинен нам вислати запрошення?

    • admin :

      Доброго дня. Можете просити, щоб він (чи хтось з його знайомих) вам зробив гостьове запрошення – це буде саме краще.

  4. Олександр :

    Добрий день, скажіть будь-ласка на який максимальний термін може громадянин польші зробити гостьове запрошення для українця?

  5. Юлія :

    Доброго дня!!! В мене є питання!!! Які потрібні документи на шенген візу через “гостьове” запрошення із Польши??? Будь ласка дайте відповідь… дуже потрібно терміново!!! …дякую)

    • admin :

      Доброго дня. Доброго дня. Крім стандартного пакету документів потрібні дані з місця роботи (якщо працюєте), та довідка з банку, якщо за вас не бере витрати всі приймаюча сторона.

  6. Юрій :

    Доброго вечора! Скажіть, будь-ласка, чи можу я офіційно працювати в Польщі по гостьовому запрошенні

  7. Лариса :

    Доброго вечора! Скажіть, будь-ласка, чи може мій друг надіслати мені гостьове запрошення, якщо він офіційно працює в Польщі, але є громадянином Італії?

  8. Юлія :

    А скажіть будь ласка,чи студенти також мають платити консульський збір?

  9. Світлана :

    Доброго дня, підкажіть будь ласка якщо була відмова на отримання робочої візи до Польщі, то які шанси отримати візу після другої подачі? Тому що зараз я маю гостьове річне запрошеня чи є шанс.що я по ньому отримаю візу. Чи краще поміняти паспорт.Якщо так.то чи не вноситься відказ в базу даних Польщі?

    • admin :

      Доброго дня. Думаю, що нічого міняти не потрібно. По гостьовому запрошенні 99,9 відсодків позитивного відкриття візи

  10. Ліля :

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які повинні бути умови для того, щоб житель Польщі надіслав запрошення? Чи обов”язкова родинна спорідненість?

    • admin :

      Доброго дня. Кожен поляк може вислати, але у нього має бути достатнє фінансове забезпечення.

      • Dmitry :

        Доброго дня. Як він має показати достатнє фінансове забезпечення? І яке саме?

  11. Ліля :

    Чи може запрошуючий бути не громадянином Польщі?

  12. Тоня :

    Доброго вечора! Скажіть, будь-ласка, чи можливо потрапити в Польщу за гостьовим запрошенням якщо термін дії закордоного паспорта закінчується через два місяці? Наперед дякую!

    • admin :

      Доброго дня. Вам візу можуть поставити максимум за три місяці до закінчення паспорту.

  13. Марина :

    Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чи за гостьове запрошення можливе, від студента який навчається в Польщі, своїй матері. І які документи потрібні, для цього з сторони студента? Дякую!!

    • admin :

      Доброго дня. На рахунок гостьової візи від студента невпевнений, а от студент може взяти з навчального закладу відповідні документи, по яких батькам мають відрити візу.

  14. Юля :

    На скільки максимальну кількість днів можуть відкрити гостьову національну візу ?

  15. Olga :

    Чи можна подавати документи на отримання гостьової візи, якщо у попередній візі не закінчився ще коридор? Та яка ймовірність відкриття візи. Попередня – бізнес віза. Дякую.

  16. Viktoriia :

    Доброго дня!
    Скажіть, будь ласка, чи довго розглядається запит на відкриття такої візи?Маю можливість зробити другу шопінг візу,або гостьову за запрошенням, не знаю що краще і швидше)

    • admin :

      Доброго дня. Краще гостьова, але швидше шопінг, якщо є реєстрація на візу, звісно.

  17. катя :

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи можу я в 17 років поїхати до Польщі, маючи дорослий закордонний паспорт, до свого хлопця, який працює там офіційно! І по якій візі?

    • admin :

      Доброго дня. По туристичній або гостьовій, і, залежно від консульства, потрібно мати дозвіл від батьків 🙂 і кучу додаткових документів

  18. Марія :

    Скажіть, будь ласка, як оформляється запрошеннядля моєї мами, якщо я є студентка магістратури в польщі і живу там в готелі для іноземців(тобто в гуртожтку для іноземців). Може ви маєте зразок запрошення?

    • admin :

      Ви можете взяти запрошення з навчального закладу для вашої мами – вони мають знати, як його оформити. Вибачте, зразка не маю.

  19. Мар'яна :

    Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, обов’язково шоб медична страховка і запрошення співпадали по термінах, наприклад, страговка на місяць, а запрошення на 3 місяці? І чи обов’язково перший в’їзд має бути в Польщу це десь зарегламентовано( при умові що відкривається гостьова віза до Польщі)?

    • admin :

      Доброго дня. По гостьовій візі вам страховку необов”язково брати. Там уже є внутрішнє страхування. Але можна взяти страховку на виїзд (на 5-10 днів). І якщо ви, всетаки, берете страховку, то вона має діяти з першого дня запланованого в”їзду.

      • Мар'яна :

        Доброго дня! Дайте будь-ласка відповідь і на це питання: Чи обов’язково перший в’їзд має бути в Польщу це десь зарегламентовано( при умові що відкривається гостьова віза до Польщі)?
        Дякую

  20. Василь :

    Доброго дня! В мене є карта сталого побиту, прописка ы офіційне працевлаштування… Потрібно відкрити візу жінці, щоб могла також працювати в Польщі, що для цього потрібно і яку візу?

    • admin :

      Доброго дня. Можити взяти робоче запрошення своїй жінці, на основі якого вона відкриє робочу візу.

  21. Іванна :

    Доброго вечора, підскажіть-мені мають зробити гостьове запрошення з Польщі, але я так розумію є шенген і національне,а щоб наперед зараз зареєструватися у візовому центрі, я не знаю на який тоді вид візи, і оплата там відрізняється, бо зі мною мають їхати ще 2 неповнолітніх дітей. дякую.

  22. Оксана :

    Доброго дня! Скільки часу робиться запрошення на гостьовий шенген для дитини і чи може мій брат ,який має карту поляка і сталого бита, зробити таке запрошення чи потрібно просити громадян Польщі?

  23. Valerija :

    Пожалуйста,напишите,как долго я могу перебывать в зоне Шенген,если у меня мультивиза ” С ” на 90 дней с 17 декабря 2014 года по 16 декабря 2015 года.Выехала я в Шенген зону 28 марта 2015 года .Когда мне положено возвращаться в Украину и когда я могу выехать вновь за границу во втором полугодии,и сколько я там могу оставаться?Пожалуйста, помогите посчитать сроки . Спасибо.С ув.Валерия

  24. Nataliia :

    Здравствуйте!)
    У меня есть приглашение от зятя из Греции для открытия Шенген визы с целью посещения семьи. Могу ли подавать документы на Шенген в польском визовом центре (речь идет о Луцке) или для этого нужно ехать в Греческое консульство в Киеве? И как происходит процедура регистрации, тарифный сбор оплачивается так же в Кредо Банке на те же реквизиты?
    Буду крайне благодарна Вам за ответ.

  25. Богдан :

    Привіт, цікавить наступна ситуація, чи можна зробити Гостьову візу особі яка перебуває в Україні по посвідці на темчасове місце проживання ( студент, нігерія), якщо так, то які відмінності будуть для нього!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *