Депортація з Республіки Польща
Депортація (лат. deportatio – вигнання, висилка) – примусова висилка особи або цілої категорії осіб до іншої держави чи в іншу місцевість, зазвичай – під конвоєм.
Витяг із закону про іноземців Республіки Польща від 25 червня 1997 року.
Стаття 52.
1. Іноземець може бути депортований з території Республіки Польщі в разі, якщо:
1) він знаходиться на ній без відповідного дозволу на в’їзд або перебування;
2) виникає будь-яка обставину, зазначене у статті 13 п.1;
3) іноземець не має коштів, необхідних для оплати витрат на перебування,
4) він працевлаштувався або виконував роботу, не маючи на те відповідного дозволу або згоди, або зробив іншу діяльність без отримання відповідного дозволу.
2. Іноземець, якому надано притулок або дозвіл на проживання, може бути депортований тільки після позбавлення притулку або скасування дозволу на проживання.
3. Іноземець, який має статус біженця, наданий йому в Республіці Польща, може бути депортувати тільки після того, як він буде позбавлений цього статусу або ж виникнуть обставини, про які йде мова в статті 32 Женевської конвенції.
Стаття 53.
1. Іноземця не можна депортувати в країну, в якій він може бути переслідуваний за расовими, релігійними і національними ознаками, за належність до певних суспільних груп, за політичні переконання або підданий тортурам або нелюдському, принижучому його, відношенню, або покаранням такого роду.
Стаття 54.
1. У рішенні про депортацію точно визначається дата депортації іноземця з території Республіки Польща. У рішенні може бути також визначений маршрут прямування і конкретне місце перетину кордону.
2. Видача рішення, про яке йде мова в п.1, підтверджується записом в паспортному документі іноземця або проїзному документі.
3. Рішення про депортацію може бути здійснено в екстреному порядку, за винятком випадків депортації іноземця, який має статус біженця.
4. Рішення про депортацію у відповідності із законодавством припиняє дію візи, призупиняє дозвіл на проживання на зазначений період, а також на працевлаштування або виконання іншої роботи іноземцем. У разі депортації іноземця, що володіє статусом біженця, визнаному за ним в Республіці Польща, без позбавлення його цього статусу, стаття 45 п.1 не застосовується.
Стаття 55.
1. У рішенні про депортацію можна призначити іноземцю місце його проживання до дати депортації і зобов’язати його систематично відзначатися в органах, зазначених у рішенні.
2. Іноземець не може виїхати з вказаного місця проживання без згоди органу, який прийняв рішення про депортацію.
Стаття 56.
У іноземця, щодо якого прийнято рішення про депортацію, беруться відбитки пальців і робиться його фотографія.
Стаття 57.
Іноземець, щодо якого прийнято рішення про депортацію, може бути негайно вивезений на державний кордон Республіки Польща, на кордон, в аеропорт або в морський порт держави, до якої здійснюється депортація, якщо:
1) цього вимагають причини, пов’язані з обороноздатністю, безпекою держави або охороною громадського порядку;
2) він не виїхав з території Республіки Польща в період, позначений у рішенні про депортації.
Стаття 58.
1. Іноземець, щодо якого виникають обставини, які обґрунтовують його депортацію, або якщо він не виконує вимог, визначених у рішенні про депортацію, може бути затриманий на час, що не перевищує 48 годин. Затриманому іноземцю забезпечуються права, передбачені Кримінально-процесуальним кодексом для затриманих осіб.
2. Негайно після затримання іноземця необхідно виступити з клопотанням про прийняття рішення про його депортацію або почати дії з доставки його на кордон, а в разі виникнення обставин, про які йде мова в статті 59 пп. 1 і 2, виступити з клопотанням про розміщення іноземця в охоронюваному таборі або про застосування щодо його арешту з метою депортації.
3. Якщо протягом 48 годин з моменту затримання, іноземцю не вручено копії постанови про мотиви його розміщення в охоронюваному таборі або застосування щодо його арешту з метою депортації, він підлягає негайному звільненню.
Стаття 59.
1. Якщо негайний вивіз іноземця на кордон неможливий і виникають обґрунтовані побоювання, що він буде ухилятися від виконання рішення про депортацію, він може бути поміщений в охоронюваний табір до часу виконання цього рішення.
2. Якщо виникають обґрунтовані побоювання, що іноземець не підкориться розпорядженням, чинним в охоронюваному таборі, або якщо іноземець, який перебуває в охоронюваному таборі, залишить його без дозволу, з метою подальшої депортації до нього може бути застосований арешт на період, необхідний для виконання рішення про депортацію.
3. Якщо іноземець нелегально перетнув кордон і не має паспорта, його необхідно розмістити в охоронюваному таборі, а якщо виникають обставини, визначені в п.2, – застосувати арешт з метою подальшої депортації на період, необхідний для встановлення його особи або реалізації рішення про депортацію.
4. Іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або арештованого з метою депортації, необхідно негайно звільнити, якщо зникли причини, що обґрунтовують застосування цих заходів, або якщо протягом 90 днів з моменту його затримання не виконано рішення про депортацію.
Стаття 60.
1. Іноземець не підлягає розміщенню в охоронюваному таборі або арешту з метою депортації, якщо це може призвести до виникнення загрози його життю або тяжких наслідків для його родини.
2. Якщо того вимагає стан здоров’я іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або під арештом з метою депортації, необхідно помістити його у відповідну медичну установу.
3. Приймаючи постанову про приміщення іноземця в охоронюваний табір або його арешт з метою депортації, необхідно:
1) поінформувати відповідне дипломатичне представництво або консульську установу – на вимогу іноземця, якого це стосується;
2) поінформувати опікунський суд, якщо виникає необхідність заснувати опіку над його дітьми;
3) поінформувати особу, зазначену іноземцем,
4) вжити необхідних заходів з метою охорони його майна.
4. Іноземця необхідно проінформувати на зрозумілій йому мові в письмовій формі про його права, про вжиті щодо нього заходи та рішення.
Стаття 61.
1. Іноземцю, щодо якого застосовано необґрунтоване затримання, приміщення в охороняємий табір або арешт з метою депортації, повинна бути виплачена з державної скарбниці компенсація за заподіяну моральну та матеріальну шкоду.
2. Дії, про які йде мова в п.1, з виплати компенсацій за необґрунтоване засудження, арешт або затримання реалізуються відповідно з Кримінально-процесуальним кодексом.
Стаття 62.
1. Фінансові витрати, пов’язані з депортацією, покриваються за рахунок іноземця, з урахуванням п.3, а також відповідно до статті 15 і пп. 2 і 6.
2. До витрат, про які йде мова в п.1, відносяться зокрема:
1) витрати на оплату проїзду іноземця до державного кордону Республіки Польща, межі, морського порту або аеропорту держави, куди курсує іноземець, або куди він доставляється;
2) витрати, пов’язані з конвоюванням іноземця;
3) адміністративні витрати, пов’язані з депортацією іноземця.
3. Якщо депортація іноземця здійснюється через працевлаштування або іншої виконуваної ним роботи без необхідного дозволу і згоди, витрати, про яких згадується в п.1, покриває роботодавець.
4. Фінансові кошти, про яких згадується в пп. 1 і 3, в рамках положень про примусове виконання адміністративного рішення про належну грошову суму стягує орган, який приймає рішення про депортацію. Особі, що покриває витрати, не вручається повідомлення, передбачене даними положеннями.
Стаття 63.
Якщо оплата, про яку йде мова в статті 15 п.6 та статті 62, не може бути стягнута, то вона покривається з державної скарбниці.
Доброго дня підскажіт будь-ласка, з просроченою візою в 6 місяців, якщо виїжати в Україну через Словакію, яка сума штрафу буду і скільки місяців депортації?
Доброго дня, підкажіть будь ласка,як вирішити ситуацію. Їхала з Польщі до дому по візі культура і прострочила перебування на 2 дні (погано порахувала), дали кару 50 зл і заказник вязду на 6 місяців. Як можна скасувати цей заказ, може хтось може скинути зразок листа до коменданта і все роз’яснити, буду неймовірно вдячна.
Допоможіть(((
Доброго дня! Була депортація з Польщі. Віза була аж до червня, депортували після чого я подав апеляцію і зняли депорт. До кінця візи лишається два місяці. Як мені бути ? По тій візі вїхати не можу, а треба відкривати нову, а нову відкриють на ті дні що залишились ? Чи відкриють так як звичайну візу ( 3 або 6 місяців ) ? Чи краще почекати коридор до січня і відкривати ?
Скажіть будь ласка, коли вам прислали про зняття депорту то як називався цей лист? Мені після мого клопотання прислали лист про початок адмін.провадження щодо зняття заборони в’їзду. Можливо підкажете чи вам таке приходило.
підкажіть будь-ласка,як писати апіляцію , і де оплачується ця квитанція на 10 зл? В УкрвЇнському банку чи в Польському
Скажіть будь ласка як Ви скасовували депортацію ???
Здравствуйте, я подавала документы на карту побыта в Польше, но за не донесением вовремя необходимых документов, дело было закрыто и я вынужденна была вернуться на Украину, на границе оформили протокол, так как виза была прострочена,и запрет вьезда на 6 месяцев. Сколько времени занимает аннулировать запрет? и есть ли шанс, что ануллируют?
доброго дня. в мене є депортація з польщі, підскажіть будь ласка чи можу я отримати візу в іншу країну євросоюзу і чи будуть проблеми з отриманням польської візи після закінчення строку депортації
http://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html
Доброго дня! Якщо людина 12 років перебувала нелегально в Польші, а тепер вирішила їхати до України…яка процедура її очікує на кордоні? Закордоний паспорт давно не дійсний, є тільки український внутрішній. Якщо їхати автобусом, її затримають на кордоні?
Зробіть білий паспорт а тоді літаком прямим рейсом на Україну
Дякую за відповідь. Не зрозуміла тільки що такє “білий паспорт” і де його можно зробити?
Посвідчення на повернення додому. Проконсультуйтесь в консульстві.
Доброго дня! Маю депортацію на рік. Виїхала з Польщі. Заплатила мандат, написала лист прохання про те, щоб дозволили працювати в Польщі.Моє начальство дало мене повідомило, що комендант ухвалив. Але питання в тому тому, чи підпише консул, чи дасть можливість отримати наступну візу? І чи потрібно ще щось утвердити на кордоні? Щоб потім не було проблем з наступною візою
Скажуть буть-ласка який термін для подання апеляції на депортацію. (Через скільки часу можна і доки).
Підкажіть будь-ласка ,як писати апіляцію про депорт в Польшу на пів року, і де оплачується ця квитанція на 10 Зл?
Найкращи в польші то оплатити може хтось із знайомих тилко на ваше ім’я і щоб втслали ту квитануію о оплаті вона потрібна да того писма апиляційного лист мусит бути на польскому в листі має бути описано з якого поводу репекрочили візу якей повуд до того був аби бути довше від візи……добри аби то зложила особа така як адвокат чи юрист….може то зробити хтос із знайомих в польші і вислати вам…..ви той лист до конверта і квитанцію про оплату і копії паспорту….і висилаєте на кордон до поводу-службу …..(.можу допомогти)..мій меіл[email protected]…
Підкажіть будь ласка написав лист прохання і дав польці вона відправила але ми з нею не контатуєм як я можу перевірити чи мені зняли заказ вязду
як дізнатися коли закінчується депортація в Польшу?
як дізнатися коли закінчується депортація в польшу??
Буду вдячний якщо хтось скине на електронку ([email protected]) реквізити збору (гербового мабуть) за подачу апеляції і суму цього збору (на скільки я знаю 14 зл) але можу помилятись тому прошу уточнити. Наперед дякую.
Доброго дня!Отримала департацію будучи на території Польщі, але буду подавати апеляцію. Питання: чи можу після цього перетинати кордон в одну і іншу сторону до наступного рішення?
Доброго вечора. Скажіть будь ласка скільки коштує білий паспорт?
Скажіть будь ласка як писати заяву про відміну депортації. В когось є зразок цієї заяви. Депортація на пів року, хочу після половини пройденого сроку написати заяву
Доброго дня.Сталося так що я получив департацію.Мене зупинили пяного за кермом в Польщі.Був суд і присудили 7000 zl .Я зробив так що мені розкинули той штраф на 12 місяців по 600zl.В квітню заплатив перший штраф.Їхав додому у відпустку і зателефонували з Сраж Гранічна .Забрали мене прямо з авто вокзалу у Котовіцах і депортували.На 5 років.Може чимось зможети допомогти.Мав карту побиту
Доброго дня. Прострочив по робочій візі до польщі 4 дні бо погано порахував і отримав депорт 6 місяців. Пройшло вже два. Якщо я зроблю карту поляка. Вона знімає депорт чи ні????. Прошу відповісти на електронну почту: [email protected]. Дуже дякую за допомогу.
Доброго дня!Скажуть будь якщо я поїхала по робочі візі Віза з 15 березня по 5 вересня. ЗапрошеннЯ купила. Пропрацювала 3 місяці фірма запрошення не зробила там де я працювала. Тепер їду додому наскільки получили депорт?
Добрий день маю питання я була депортована з Польщі сроком на 6 місяців маю запланований виїзд на Україну штраф сплатила,лист на апеляцію заборони в’їзду поданий до коменданта,за який період часу зможу виїхати до Польщі якщо ми з моїм наречений поляком одружимося на Україні.і по яких документах маю робити візу? Але якої категорії?
був депортований із словаччини у 2015 році за контрабанду. депортація на три роки. термін закінчився 30.11.2018. зроблено новий біометричний паспорт. коли можна пробувати перетнути кордон Польщі?
Скажіть ,будь ласка чи відкриють візу по воєвудському,якщо в біометрії поставили департ на 6 місяців за прострочку на 7 днів,якщо ні то чи можна апеляцію написати,і через який час апелювати після початку департації?Дякую
Допоможіть будь ласка!!!депортація закінчилася чи можу їхати за кордон???депортація була за цигарки на кордонівідбитків не брали сказали закінчиться термін і вільно можеш їхати за кордон ..у мене штраф декілька тисяч злотих..Чи будуть на кордоні вимагати ці гроші?
[email protected]
Допоможітьхтось
Була депортована на пів року за пару пачок сигарет по біометричному паспорту, де, і поставили штамп.Вже термін вказаної депортації скінчився ,як мені по тій же біометрії їхати на роботу , і які можуть бути проблеми , чи взагалі новий паспорт робити?