Депортація з Республіки Польща

Депортація (лат. deportatio – вигнання, висилка) – примусова висилка особи або цілої категорії осіб до іншої держави чи в іншу місцевість, зазвичай – під конвоєм.

Витяг із закону про іноземців Республіки Польща від 25 червня 1997 року.

Стаття 52.

1. Іноземець може бути депортований з території Республіки Польщі в разі, якщо:

1) він знаходиться на ній без відповідного дозволу на в’їзд або перебування;

2) виникає будь-яка обставину, зазначене у статті 13 п.1;

3) іноземець не має коштів, необхідних для оплати витрат на перебування,

4) він працевлаштувався або виконував роботу, не маючи на те відповідного дозволу або згоди, або зробив іншу діяльність без отримання відповідного дозволу.

2. Іноземець, якому надано притулок або дозвіл на проживання, може бути депортований тільки після позбавлення притулку або скасування дозволу на проживання.

3. Іноземець, який має статус біженця, наданий йому в Республіці Польща, може бути депортувати тільки після того, як він буде позбавлений цього статусу або ж виникнуть обставини, про які йде мова в статті 32 Женевської конвенції.

Стаття 53.

1. Іноземця не можна депортувати в країну, в якій він може бути переслідуваний за расовими, релігійними і національними ознаками, за належність до певних суспільних груп, за політичні переконання або підданий тортурам або нелюдському, принижучому його, відношенню, або покаранням такого роду.

Стаття 54.

1. У рішенні про депортацію точно визначається дата депортації іноземця з території Республіки Польща. У рішенні може бути також визначений маршрут прямування і конкретне місце перетину кордону.

2. Видача рішення, про яке йде мова в п.1, підтверджується записом в паспортному документі іноземця або проїзному документі.

3. Рішення про депортацію може бути здійснено в екстреному порядку, за винятком випадків депортації іноземця, який має статус біженця.

4. Рішення про депортацію у відповідності із законодавством припиняє дію візи, призупиняє дозвіл на проживання на зазначений період, а також на працевлаштування або виконання іншої роботи іноземцем. У разі депортації іноземця, що володіє статусом біженця, визнаному за ним в Республіці Польща, без позбавлення його цього статусу, стаття 45 п.1 не застосовується.

Стаття 55.

1. У рішенні про депортацію можна призначити іноземцю місце його проживання до дати депортації і зобов’язати його систематично відзначатися в органах, зазначених у рішенні.

2. Іноземець не може виїхати з вказаного місця проживання без згоди органу, який прийняв рішення про депортацію.

Стаття 56.

У іноземця, щодо якого прийнято рішення про депортацію, беруться відбитки пальців і робиться його фотографія.

Стаття 57.

Іноземець, щодо якого прийнято рішення про депортацію, може бути негайно вивезений на державний кордон Республіки Польща, на кордон, в аеропорт або в морський порт держави, до якої здійснюється депортація, якщо:

1) цього вимагають причини, пов’язані з обороноздатністю, безпекою держави або охороною громадського порядку;

2) він не виїхав з території Республіки Польща в період, позначений у рішенні про депортації.

Стаття 58.

1. Іноземець, щодо якого виникають обставини, які обґрунтовують його депортацію, або якщо він не виконує вимог, визначених у рішенні про депортацію, може бути затриманий на час, що не перевищує 48 годин. Затриманому іноземцю забезпечуються права, передбачені Кримінально-процесуальним кодексом для затриманих осіб.

2. Негайно після затримання іноземця необхідно виступити з клопотанням про прийняття рішення про його депортацію або почати дії з доставки його на кордон, а в разі виникнення обставин, про які йде мова в статті 59 пп. 1 і 2, виступити з клопотанням про розміщення іноземця в охоронюваному таборі або про застосування щодо його арешту з метою депортації.

3. Якщо протягом 48 годин з моменту затримання, іноземцю не вручено копії постанови про мотиви його розміщення в охоронюваному таборі або застосування щодо його арешту з метою депортації, він підлягає негайному звільненню.

Стаття 59.

1. Якщо негайний вивіз іноземця на кордон неможливий і виникають обґрунтовані побоювання, що він буде ухилятися від виконання рішення про депортацію, він може бути поміщений в охоронюваний табір до часу виконання цього рішення.

2. Якщо виникають обґрунтовані побоювання, що іноземець не підкориться розпорядженням, чинним в охоронюваному таборі, або якщо іноземець, який перебуває в охоронюваному таборі, залишить його без дозволу, з метою подальшої депортації до нього може бути застосований арешт на період, необхідний для виконання рішення про депортацію.

3. Якщо іноземець нелегально перетнув кордон і не має паспорта, його необхідно розмістити в охоронюваному таборі, а якщо виникають обставини, визначені в п.2, – застосувати арешт з метою подальшої депортації на період, необхідний для встановлення його особи або реалізації рішення про депортацію.

4. Іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або арештованого з метою депортації, необхідно негайно звільнити, якщо зникли причини, що обґрунтовують застосування цих заходів, або якщо протягом 90 днів з моменту його затримання не виконано рішення про депортацію.

Стаття 60.

1. Іноземець не підлягає розміщенню в охоронюваному таборі або арешту з метою депортації, якщо це може призвести до виникнення загрози його життю або тяжких наслідків для його родини.

2. Якщо того вимагає стан здоров’я іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або під арештом з метою депортації, необхідно помістити його у відповідну медичну установу.

3. Приймаючи постанову про приміщення іноземця в охоронюваний табір або його арешт з метою депортації, необхідно:

1) поінформувати відповідне дипломатичне представництво або консульську установу – на вимогу іноземця, якого це стосується;

2) поінформувати опікунський суд, якщо виникає необхідність заснувати опіку над його дітьми;

3) поінформувати особу, зазначену іноземцем,

4) вжити необхідних заходів з метою охорони його майна.

4. Іноземця необхідно проінформувати на зрозумілій йому мові в письмовій формі про його права, про вжиті щодо нього заходи та рішення.

Стаття 61.

1. Іноземцю, щодо якого застосовано необґрунтоване затримання, приміщення в охороняємий табір або арешт з метою депортації, повинна бути виплачена з державної скарбниці компенсація за заподіяну моральну та матеріальну шкоду.

2. Дії, про які йде мова в п.1, з виплати компенсацій за необґрунтоване засудження, арешт або затримання реалізуються відповідно з Кримінально-процесуальним кодексом.

Стаття 62.

1. Фінансові витрати, пов’язані з депортацією, покриваються за рахунок іноземця, з урахуванням п.3, а також відповідно до статті 15 і пп. 2 і 6.

2. До витрат, про які йде мова в п.1, відносяться зокрема:

1) витрати на оплату проїзду іноземця до державного кордону Республіки Польща, межі, морського порту або аеропорту держави, куди курсує іноземець, або куди він доставляється;

2) витрати, пов’язані з конвоюванням іноземця;

3) адміністративні витрати, пов’язані з депортацією іноземця.

3. Якщо депортація іноземця здійснюється через працевлаштування або іншої виконуваної ним роботи без необхідного дозволу і згоди, витрати, про яких згадується в п.1, покриває роботодавець.

4. Фінансові кошти, про яких згадується в пп. 1 і 3, в рамках положень про примусове виконання адміністративного рішення про належну грошову суму стягує орган, який приймає рішення про депортацію. Особі, що покриває витрати, не вручається повідомлення, передбачене даними положеннями.

Стаття 63.

Якщо оплата, про яку йде мова в статті 15 п.6 та статті 62, не може бути стягнута, то вона покривається з державної скарбниці.

Коментарі до статті

  1. наталія :

    у мене така ситуація я робила карту тимчасового побуту і мені дали відказ і я мала час на виїзд 30 днів і протягом того часу я виїзджала але мені дали департацію. чи можна з цим що небудь зробити?

    • Анна :

      Апеляцию подати спробуйте.

      • Микола :

        Доброго дня!Як правильно написати апеляцію? Дякую

        • Оля :

          Підкажіть будь ласка як писати апеляцію я не володію польською мовою. Може хтось зможе мені допомогти дякую

          • Оля :

            Мені поставили депортацію 11.09

          • Анна :

            Перекладач зможе.
            Писати звичайний офіц лист.з проханням зняти з вас заборону.
            Але якщо порушення незначне,бо якщо багато днів,то не знімуть.

    • oksana :

      В мене така сама ситуація. На який термін Вам дали депорт?

  2. Iwona :

    Маю таке питання ,подала апеляцію ,і скільки часу потрібно чекати на відповідь від них?

    • Анна :

      В принципи 30 днив ,але це так видносно.можуть и ранише набагато.сайте терпиння)

      • Анна :

        Майте)

        • Iwona :

          я маю візу на рік 180 днів і мені сказали що на пів року 90 днів і наступні пів року ,але я їх просрочила бо не добре порахувала і вийшло 93 дня ,ну 3 дня перебувала не легально в Польші.То мені потрібно робити нову візу чи можу ще їхати по цій візі ,там як раз почалися ті наступні 90 днів ?

          • Анна :

            Я щось не пойму,а апеляцию ви з якого приводу подавали ?

          • Iwona :

            бо дали депортацію на пів року

          • Iwona :

            Я перевелась на заочне і тому дали таку візу.А екзамени потрібно скоро здавати і чекаю на відповідь .У мене з 29 березня почалися ті другі пів року перебування ,і от не знаю чи можу їхати по цій візі чи треба робити нову візу

          • Анна :

            ви небули у Польщи вже 3 мисяци?
            Для початку почекайте видповидь на апеляцию,якщо вона буде позитивна и цю визу вам не анульовували,то можете ихати по ний .якщо негативна, то взагали незможете вихати(

          • Iwona :

            надіюся ,що вона буде тільки позитивна ,бо пів року залишилося вчитись.

          • Анна :

            Удачи вам!хай все буде ок!
            Ви так и не видповили- в Польщи не перебували останни три мисяци ?

          • Iwona :

            перебувала ,ну мені відкрили візу на рік 180 днів це перші півроку можу перебувати 90 днів ,і наступні півроку ,і це перші пів року я просрочила 3 дня і тому дали депортацію

          • Анна :

            А як ви рахуете 90 днив перебування ,я не розумию?
            Якщо ви видбули вже перши 90 днив в Шенген то наступни повни 90 днив можуть розпочатись тильки писля того,як пройде 3 мисяци.В иншому випадку вам треба рахувати по шенген калькулятору,ну або и без нього,але вид дати планованого виизду з Шенген видраховувати пивроку назад и дивитись скильки днив в цьому пивриччи ви вже використали и скильки можете ще бути.
            У вас виза 365/90 mult ?

  3. Iwona :

    Rodzaj Wizy C ,Ilość Wjazdów MULT ,CZAS POBYTU 90

  4. Iwona :

    От думаю може їм подзвонити ,як ви думаєте дзвонити чи ні?

    • Анна :

      Позвонить,якщо немае терпиння)чи Вас нпвчання пиджимае?
      Як ви рахуете дни перебування?по шенген калькулятору?

      • Iwona :

        в мене навчання ,треба їхати як найшвидше , а вони так довго відповідають ,в мене були візи і всьо було чудово ,а цей рік відкрили таку візу що просто немає слів

        • Анна :

          Ну так,для навчання не сильно пидходяща виза(я чомусь думаю,що ви неправильно рахуете дни по такий визи,тому проблема тепер виникла.

          • Iwona :

            скільки часу потрібно чекати на децизію?

  5. Ірина :

    була депортація,після закінчення я вільно заіхала до польщі ,а тут приходить лист з остаточним рішенням з суду, що якщо не буде сплати до 11 травня,я маю відбути покарання в тюрьмі.Чи можна мені зараз в!іжати до польщі,щоб хоть якось розбити дану сумму 4000 зл.до 11 травня чи мене зразу арештують на митниці?

    • Анна :

      Скильки тривала ваша депортация?така сумма це був штраф назначений при депорти чи що це за гроши?

  6. ольга :

    мене і двох моїх малолітніх дітей депортували з території Польщі на 6міс,через те що пробула по шенген візі на 11 днів довше ніж потрібно було! Мені дали заповнити бланк,де я прошу коменданта на таможні скоротити термін депортації. Кому і як я маю передати заповнений бланк???

    • Анна :

      Коменданту и передати чи вислати ,якщо передати не вийде.

      • Ольга :

        Скажіть будь-ласка, в який термін я маю право подати це кловотання-до 14 к.д. після депорту чи після?

  7. Марина :

    Добрий день. Така ситуація, дуже прошу допомогти розібратись. Їхали в Україну через польський кордон і отримали депортацію на один рік за спроби перетнути кордон по фальсифікованим документам (маємо рішення про зобов”язання іноземця до повернення, постановлення, завідомленіє, знімали відбитки пальців, фотографували і записували особливі відмітки, а також поставили зелену печатку в паспорті). Сама віза не перекреслена і працівник прикордонної служби Польщі двічі повідомила про те, що маємо право їздити в усі країни шенген зони, окрім Польщі. Про штрафи не казали нічого, ставились дуже лояльно та привітно, а за саму візу з переполоху нічого сам не питав. Віза культурна, бо я музикант, маю в червні та липні власні концерти, а також два квитки на концерти, які хочу відвідати в Німеччині. Як дізнатись чи віза дійсна і чи маю я право по ній поїхати, звісно не через Польщу? Звертались в довідкове бюро Польського консульства, але там жодної інформації не отримали. Як бути?

    • Анна :

      Подивиться по параграфах в бумагах скильки вам грозить заборони.До того часу,поки справу розглянуть ,можете в принципи издити.але це так,ненадийно.

      • Марина :

        там майже все польською, але всеодно намагались дочитатись до усіляких моментів. Пише, що зобов”язані повернулись на Україну в строк 15 діб, що депортація строком на рік з дня отримання рішенняю, то ніби і все, що на очі потрапило. Якщо в нас така причина депортації, варто подавати оскарження чи краще не нариватись на неприємності? Отримали 04.05.16. І все ж як зрозуміти чи віза дійсна? І ще, прикордонник запевнила, що інші країни шенген зони для нас відкриті, а в рішенні пише от так – Jednoczesnie na podstawie o cudzoziemcach okreslil zakaz ponownego wjazdu na terytorium rzeczypospolitej Polskiej i innych panstw obszaru Schengen na okres 1 roku, na wypadek gdyby cudzoziemiec nie opuscil terytorium rzeczypospolitej Polskiej w terminie dobrowolnego powrotu okreslonym w niniejszej decyzji lub przekroczyl lub usilowal przekroczyc granice w tym terminie wbrew przepisom prawa. Як же себе підстрахувати, щоб більше не порушувати ніяких законів?

        • Марина :

          і ще таке питання, бо вже сумніваюсь в словах прикордонника, що маю право їздити в інші країни шенген зони за цей рік. Знайшли статтю, де юрист пише, що якщо іноземцю поставили депорт, то його ОДРАЗУ ж заносять до системи сіс, але остаточно рішення, чи пускати іноземця, приймає прикордонна служба тієї країни, в яку збираєтесь. Що ж то виходить, якщо Польща ставить депорт, то нікуди не варто й смикатись на цей час взагалі чи як?

          • Анна :

            Почитайте коментари про сис.в иншому роздили е все написано.коротко-ришення приймае суд,ти ,хто вас затримали передають туда вашу справу.коли суд розгляне,з того часу не варто смикатись бо не впустять.
            Але,так як ви музикант,я б подала апеляцию.а яким чином-письмово документи сфальсиф ,де ви их купили ??

          • Анна :

            На Рик це може бути тильки на Польщу,Якщо з моменту видачи цього ришення.Якщо передадуть в суд то може бути бильше(2-3).

          • Анна :

            Що за юристи…,якщо ви попадете в сис то нияка прик.служба не впустить.типу якщо ви в сис и занесла Польша,то прикордонники ,припустимо ,Словакии вас впустять.байки.

    • Марина :

      Добрий день. У нас була депортація без чітко вказаних термінів в документах і ми прислухались до вашої поради та написали апеляцію, заплатили 10 злотих і відправили все листом. Нам прийшла відповідь, що дають тиждень часу для активної участі в кожному етапі діяння та можливість висловлення на тему зібраних доказів і матеріалів та внесених вимог перед виданням адміністративного рішення, в разі бажання, на протязі 7 днів від дня отримання листа. Отримали ми його 11 червня. Ми не з”являлись. Коли та як можна очікувати на відповідь від них? то треба знову оплатити 10 злотих і відправити їм лист з квитанцією і питанням по вироку чи як? бо вже ніби і 1,5 місяці минуло. Дякую, якщо знайдете на нас час та дасте відповідь.

  8. Марина :

    Про сіс зараз почитаємо. На кордоні сказали, що рішення прийнято. А суд всеодно має бути чи ні? Бо ж ніби і цілий пакет документів зібрали, печатку вліпили, на автобус сісти допомогли і завірили, що все гаразд, немає чого переживати, тільки прийдеться рік почекати. Суд може і штраф вліпити? А рішення приходить на домашню адресу? Музикант, маю культурні візи з 2011 року, ніколи проблем не мав, візи маю і інші, не лише шенген. Купив в Німеччині, впевняли, що легальні і нормальні папери 🙂 Як же з візою розібратись, якщо вона не перекреслена, чистенька, дійсна вона чи ні?

    • Марина :

      Wykonanie przez cudzoziemca decyzji w terminie ograniczy negatywne skutki, jakie ona za soba niesie, jedynie do wpisanie danych Cudzoziemca do wykazu osob, ktorych robut na terytorium rzeczypospolitej Polskiej jest niepozadany na okres 1 roku. Natomiast skutkiem niewykonania przez cudzoziemca decyzji w wyznaczonym terminie lub przekroczenie albo usilowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom bedzie wpisanie jego danych do wykazu osob, ktorych pobyt na terytorium rzeczypospolitej Polskiej jest niepozadany oraz do Systemu Informacyjnego Schengen na okres 1 roku. Biorac powyzsze pod uwage postanowiono orzec jak w sentencji decyzji.
      То якраз в останньому абзаці нашого рішення пише такі речі. Судячи з вищенаписаного, то і свідчить про внесення моїх даних в сіс, чи то мається на увазі, що якщо буду порушувати пункти рішення, то мене чекатиме внесення туди?

      • Анна :

        По теории-дають припустим Рик заборони и 15 днив на виизд.якщо не виихали типу в цей термин то внесуть в сис.так пишуть.
        На дили-дають заборону на Польщу и на цьому их миссия закинчена.дали суд скильки кари присуджуе,стильки часу виситимуть дани в сис.И всеодно ,що ви виихали в ти 15 днив.

      • Анна :

        Вам вони ничого не казали,справу прокурору перелають?якипараграфи поставили ?

        • Марина :

          В рішенні пише так:
          Na podstawie art. 302 ust. 1 pkt 3 i 10, art 310 pkt 1, art 318 ust. 1 i ust 2 pkt 2 w zwiazku z art. 315 ust. 1 oraz art. 319 pkt 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1650 oraz z 2014 r. poz. 463)
          Спочатку самого сказали, що справу передадуть до суду, але як тільки стали допитувати, то більше про суд ні слова не сказали, а одразу заспокоїли, що то лише на рік і далі пан зможе їздити знову.
          То за такий депорт, по вашій думці, я точно попав в сіс чи то не настільки страшно, як собі уявляю?
          Якщо зробити ще один паспорт і спробувати відкрити шенген візу іншої країни?

          • Анна :

            Подайте спочатку апеляцию,може повезе.а як ни то паспорт потим будете спробувати миняти.подивиться зверху в коментах я писала за яки пункти яки сроки дають.
            Якщо справа в суд передасться-ви в сис попадете.

          • Анна :

            Art. 319. Okresy zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen
            Zakaz, o którym mowa w art. 318 zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen ust. 1, określa się na następujące okresy:
            1) od 6 miesięcy do 3 lat – w przypadkach, o których mowa w art. 302 przesłanki decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu ust. 1 pkt 1-3, 6, 10, 12, 13, 15 lub 16;
            2) od 1 roku do 3 lat – w przypadkach, o których mowa w art. 302 przesłanki decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu ust. 1 pkt 4 lub 5;
            3) od 3 lat do 5 lat – w przypadkach, o których mowa w art. 302 przesłanki decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu ust. 1 pkt 7, 8, 11 lub 14;
            4) 5 lat – w przypadkach, o których mowa w art. 302 przesłanki decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu ust. 1 pkt 9

          • Анна :

            Треба глянути ще про art.310/1,що вин означает.Але на скильки не зраджуе память,то щось таке ,загальне,не сроки .
            В вашому випадку 302/1.3.10-може бути до 3 рокив.

          • Марина :

            в нас на першій сторінці рішення пише от так:
            1. Зобов”язую до повернення в строк 15 днів, рахуючи від дня доручення цього рішення,
            2. Вирішую про заборону повторного в”їзду на:
            1) територію Республіки Польща на строк 1 року від дня:
            а)здійснення цього рішення або
            б)закінчення строку добровільного повернення визначеного в цьому рішенні, якщо інформація про здійснення цього рішення відсутня
            2) територію Республіки Польща та інших держав Шенгенської зони на строк 1 року, рахуючи від дня здійснення цього рішення, в ситуації якщо в строк визначений в цьому рішенні Ви:
            а)не покинете територію Республіки Польща або
            б)перетинуте або будете намагатись перетинути кордон незгідно з законом
            Як же все ж правильно розуміти це тлумачення? Маю прави їхати в шенген зону чи ні? Чи можливо написати на Дорохуськ запит з розтлумаченням? Бо в усній формі запевнила прикордонник, що пан може летіти літаком в іншу шенген зону, щоб не потрапляти на територію Польщі, а в рішені якась двуяка сторона. Що порадите робити?
            Дякую Вам, що тратите на мене свій час.

          • Анна :

            Перша сторинка майже завжди однакова,тильки сроки ризни 6 мисяцив рик або три ставлять
            .суть не в ний.а в параграфах.
            Яке розтлумачення ви хочете з прикордонникив?
            Якщо виза не анульована,ви можете издити хоч сьогодни,и навить через Польщу.Але якщо вашу справу передали в суд,то через певний час вас чекатиме сюрприз ,вас не впустять в Шенген.

          • Анна :

            Чому ви не хочете подати апеляцию??

          • Марина :

            Одже, якщо віза не перекреслена, то то однозначно вона не анульована? І як же взнати чи передається моя справа до суду? Я просто думаю, що куплю квитки, домовлюсь про житло, спланую всю поїздку, а мені, наприклад, в аеропорту Німеччини скажуть, що я не бажаний гість і одразу ж повернуть додому, і залишусь я при своїх інтересах з купою дарма витрачених коштів. От і намагаюсь вияснити, маю право поїхати чи ні.
            А вже думаємо подати, поки в строки влазимо, але боїмось, щоб гірше не наробити. А якщо справа не передається до суду, то прикордонники теж можуть змінити рішення? Чи воно змінюється лише в судовому порядку?

          • Анна :

            Коли вам ихати треба?
            Прикорд.можуть тильки вашу апеляцию розглянути.(комендант).якщо апелювати не будете,то бильш вони ничого не минятимуть.та а принципи ща ыальшиаи документи и з апеляциею мало що свитить.
            Чи передана справа до суду мае бути написано в ваших бумагах.и також як вона розгляд.як админ чи як криминал.

          • Марина :

            Аню, можу вам на мили скинути їхні папери, щоб ви допомогли? В нас 29.06 перший концерт, а потім ще один 09.07. Ото й побоююсь писати апеляцію, хоча маю на руках і всі запрошеня і квитки.

          • Анна :

            Ви якийсь дивний,чого боятись писати апеляцию??вид неи гирше не стане .А до кинця червня,якщо справу розглянуть ,вас можуть внести и тоди точно никуди не поидете.кидайте на емейл,чим зможу допоможу.

          • Анна :

            Тим бильше у вас квитки и запрошення е,може якраз повезе.

          • Марина :

            Аню, ваша адреса nowa31@ukr.net чомусь не працює, мої листи повертаються назад. Якщо вам не тяжко, може напишіть мені щось, а я все скину у відповідь marinkanikol@gmail.com

  9. Богдан :

    В мене депортація. Але на кордоні сказали шо я можу апелювати це рішення( бо навчаюсь в польщі). Хтось знає як має виглядати ця апеляція?

  10. Віта :

    Доброго вечора. Мені поставили депортацію 24.05.2015 в Польщі. Я повинна подавати апеляцію протягом 14 днів з дня отримання, чи не раніше 15 днів з дня отримання??? Дякую

  11. Олег :

    Доброго дня, у мене таке петання: чи під час депортації можуть конфіскофати наприклад автомобіль куплений в польщі для розмитнення і чи взагалі я маю право переганяти автомибіль коли в мене прострочина робоча віза? Дякую.

    • Анна :

      Краще не ризикувати,недавно буквально в хлопців все забрали ,телефони і авто на штраф площадку.Це не факт ,що і у вас так же буде ,але майте на увазі .

  12. Игор :

    Була надана віза на стажування у Вроцлав. В силу обставин перевізника котрий значно затримувався при перетині кордону я на 5 годин не уклався термін перебування у зв’язку з чим був “депортований”. На скільки це правомірно і чи можливо подати апеляцію?

    • Анна :

      Так,подавайте и напишіть,що це не ваша вина якби ,ви не навмисне це зробили.І не відкладайте.

  13. Роман :

    дали в польщі депорт по карті мпр. на пів року
    скажіть будь-ласка чи можна десь “рипатись” в інші країни?
    в паспорт нічого не ставили!

    • Анна :

      В паспорт можуть і не ставити.якщо дали то значить е депорт.)
      Якщо поміняти зараз паспортіподати на візу то можна пробувати рипатись.

  14. Роман :

    і взагалі як перевірити чи дали мені ту депортацію?

  15. дмитро :

    доброго дня!зловили прикордоники на виконанні праці без запрошення від пана в якого виконувалась праця,дали департацію на рік з правом перебування 30 днів,пан в якого працював допоміг написати апеляцію.На 29 день виїхав відповідь не прийшла вже пройшло більше ніж 40 днів,чи можливо якось дізнатися про рішення коменданта прикордоної служби?

  16. Ваня :

    Добрый день. помогите, пожалуйста, разобраться в ситуации. Ехал с Польши в Украину. Опоздал на один день и три часа на пересечение границы. Ошибся с подсчетом дней пребывания. На границе оштрафовали и дали депортацию на полгода. У меня на руках воевуда, там ждут на работу, а тут такое дело. Подскажите, куда обратиться чтоб помогли исправить данное недоразумение. В какую инстанцию надо писать апелляцию и по какому бланку. Спасибо.

  17. Марина :

    Добрий день. У нас була депортація без чітко вказаних термінів в документах і ми прислухались до вашої поради та написали апеляцію, заплатили 10 злотих і відправили все листом. Нам прийшла відповідь, що дають тиждень часу для активної участі в кожному етапі діяння та можливість висловлення на тему зібраних доказів і матеріалів та внесених вимог перед виданням адміністративного рішення, в разі бажання, на протязі 7 днів від дня отримання листа. Отримали ми його 11 червня. Ми не з”являлись. Коли та як можна очікувати на відповідь від них? то треба знову оплатити 10 злотих і відправити їм лист з квитанцією і питанням по вироку чи як? бо вже ніби і 1,5 місяці минуло. Дякую завчасно

    • Анна :

      Доброго дня,якщо чесно ,я щось слабо зрозуміла,що вони з Вас хотіли.це переклад з польської ви написали?зазвичай присилають або позитивну відповідь або негативну,яку супроводжує лист ,в якому написано,що ви маете право оскаржити рішення на протязі 7 днів.

  18. Оксана :

    Добрий день!В мене така проблема,у квітні 15р.на кордоні моєму чоловікові забрали авто за велику партію сигарет,сказали що штрафу немає бути більше,але перед тим у нього теж було пару нюансів з контрабандою сигарет,потім він виробив робочу візу і поїхав на роботу до Польщі,коли повертався у кінці грудня 15р.,додому йому дали депортацію на 3 роки.Скажіть чи є шанс подати на апеляцію та зменшити строки депортації?І чи взагалі є якась можливість поїхати в Польшу на роботу,чи потрібно чекати 3роки???

    • Марина :

      апеляцію можна подавати на протязі 14 днів, з дня отримання рішення про депортацію

    • Анна :

      Люди,ну дивіться реально на речі.Яка апеляція за контрабанду,тим більше неодноразово і велику партію??
      Якщо треба на роботу то або чекати три роки або робити инши документи.

  19. Roman :

    Добрий день!! Якщо дали поляки депортацію, чи можу я зробити Словацьку візу і їхати до Словаччини? Дякую

    • Анна :

      Якщо зразу писля депортации то шанси е але якщо на ти ж сами дани,то рано чи пизно вас не пустять

  20. Маша :

    Добрий день. Потрібна допомога. Якщо закінчилась депортація то потрібно щось робити щоб знову їздити до польщі? Якесь зняття,документи або ще щось. Чи це пройшов термін і можна їхати знову

    • Анна :

      Для початку потрибно дизнатись чи пройшов срок заборони вїзду.якщо так то можна подаватись

  21. михайло :

    Добрий день! Відкрита віза(воєвуд.запр.), але працюю на чорно. До дому іду через 5 днів. Що мене може чекати на кордоні? Що можна змінити

  22. михайло :

    Яке має бути запрошення якщо не працюю там де дали запрошення від воєводи? Чи достатньо простого ?

  23. михайло :

    Чи завжди анульовують запрошення від воєводи ?

  24. Олегю. :

    Дуже портібна допомога.
    Живу в Польщі майже два роки з дружиною. Ммаю карту побиту до кінця 17 року. Купили житло, працюємо офіційно, платимо податки. Рік тому мав випадок з авто. був суд. Присудили мені штраф і т.д. Штраф розбив на рати і оплачую. 16-08 їхав на два дні в Україну. на кордоні затримали. Повідомили що я є в базі Wykaz як особа небажана в РП за цей випадек з самоходом. і дали депортацію на три роки. Як і куди можна подати апеляцію??? на кордоні повідомили якщо суд забере мої дані з бази Wykaz, то написати їм прохання відмінити депортацію 3х річну . Яким чином можна забрати свої дані з бази Wykaz. Дякую .

    • Анна :

      Я так бачу,що для початку вам треба писати в суд,ну або на ім’я того ,хто вам штраф присуджував.В загальному,в ту інстанцію.Описати ситуацію,що працюете штраф справно оплачуете и т.д.
      Як вони могли дати вам депортацію на границі ,якщо ви і так вже покарані штрафом,і якщо є в виказі,то там і срок вказаний уже.

      • Юля :

        Доброго дня, скажіть до кого можна звернутись шоб допомогли написати апеляцію?

        • Olga :

          Займаюся поданням апеляцій на анулювання депортацій, отриманих за порушення візового режиму по польських візах. 380674573317 Ольга

  25. Роман :

    Всім привіт!!!!В Данії дали депорт на 6 років. Їздив до Данії по польській національній візі 360/360 + карта поляка…..Літав літаком.Польський кордон не пересікав.Печаток в паспорті нема ніяких.Хочу їхати до Польщі.Переживаю про пол
    ьський депорт…Як мені діяти….Що зробити,щоб не було депорта з Польщі!!!??? ПІДСКАЖІТЬ ЩОСЬ І КОГОСЬ,ХТО МЕНІ МОЖЕ ДОПОМОГТИ!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *