Автобусні тури в Європу: поради туристам
Скоро у відпустку? Пора планувати, як її провести. Одні вважають за краще лінивий відпочинок на пляжі і купують тур на будь-який з морських курортів. Інші вже нагодовані поїздками і вже давно обрали невелике містечко, де почувають себе комфортно, як вдома.
Найчисленніша група туристів – ті, хто щороку відправляється за новими враженнями, бажаючи побувати в кожній країні світу і своїми очима побачити всі визначні пам’ятки. Зазвичай це досвідчені мандрівники, яким не складає труднощів поїхати у ту чи іншу країну швидко і за вигідними цінами.
А як бути тим, хто їде за кордон вперше? Без знання мови і без віз в новенькому закордонному паспорті? Відмінне і недороге рішення – подорож на автобусі. Основна перевага автобусного туру в тому, що ви проїдете по декількох країнах, побуваєте в різних містах.
Декілька порад тим, хто вирушає в екскурсійні тури по Європі на автобусі.
Скільки грошей взяти з собою
Дізнайтеся в турагенції, що саме входить у вартість вашого туру. Зазвичай туди включаються тільки готелі, де ви будете зупинятися. Оскільки «фішка» автобусного туру – максимальна доступність і дешевизна, то всі інші витрати ви зможете планувати самостійно.
Вам знадобляться гроші на харчування, крім оплаченого сніданку в готелі, з розрахунку 10-20 євро в день. А також:
- на міський транспорт (автобус привозить вас в готель, решта пересування за ваш рахунок);
- на гігієну (більшість туалетів платні: 0,5-1 євро; також на стоянках іноді бувають платні душові);
- на екскурсії і розваги (заздалегідь дізнайтеся, скільки коштує огляд визначних пам’яток, які ви хотіли б відвідати );
- на сувеніри, від покупки яких неможливо відмовитися;
- на питну воду, чашечку кави в кафетерії, пляшку кока-коли в спекотний день та інші дрібниці, які теж вимагають грошей.
До розрахункової суми додайте 30% на непередбачені витрати. Зрозуміло, ви не станете їх витрачати, але в житті буває всяке.
Путівники та розмовники
Під час поїздки ви побуваєте в декількох європейських країнах. Часто в програму входять оглядові екскурсії, інші пам’ятки ви зможете оглянути самостійно.
Щоб не блукати в незнайомих містах, купіть путівники по країнах або по містах, які ви будете відвідувати під час туру.
Бажано заздалегідь спланувати, куди саме ви хочете сходити. Зазвичай достатньо 2-3 місця в кожному місті, на більше вас не вистачить.
Будуть в нагоді кишенькові розмовники для спілкування з місцевими жителями. Навіть якщо ви володієте англійською або німецькою, слід врахувати, що не в усіх країнах Європи вас зможуть зрозуміти.
Що взяти з собою в поїздку
- Подушка. Бувалі рекомендують відмовитися від надувних подушок, оскільки вони можуть не витримати тривалих переїздів. Найкраще подушка півмісяцем, яка підкладається під шию. Непогано взяти з собою ще одну невелику подушечку, яка допоможе вам зручно влаштуватися, щоб поспати.
- Плед. Автобуси оснащені кондиціонерами, які крім бажаної прохолоди можуть доставляти і дискомфорт. Якщо ви не звикли спати при відкритих вікнах, то «холодок» від сусідського кондиціонера здатний зіпсувати вам всю радість від поїздки. Флісовий плед – ваше спасіння.
- Зручне взуття для піших прогулянок. Вам доведеться ходити по 8-10 годин на день. Навіть якщо ви не мислите себе без каблуків, киньте в багаж улюблені кросівки.
- Продукти та приладдя. Контейнер для перевезення продуктів, миска і чашка з пластику, ложка, чай у пакетиках, серветки, пляшка з водою. Можна взяти вермішель і пюре, які заливаються окропом – вони дуже виручать, якщо ви заїдете в готель пізно ввечері. Окремий контейнер, в якому зручно вимити овочі та фрукти.
- Гігієнічні приналежності. Не забудьте взяти гумові шльопанці, вони стануть в нагоді для відвідування душа на зупинці.
- Парасолька, темні окуляри, головний убір від сонця.
- Якщо планується відвідування аквапарку – купальник, пляжний рушник, гумові шльопанці.
- Аптечка: набір різних пластирів, бинт, знезаражувальний засіб, бальзам «Рятувальник», таблетки від головного болю і від закачування, активоване вугілля та інше.
Інформація та пам’ятки від турагентства
Уважно вислухайте і запишіть все, що вам будуть говорити в турагенції. Якщо видадуть пам’ятки, то не забудьте взяти їх з собою і покласти так, щоб були завжди під рукою.
Кому не підходить автобусний тур
- Людям старшого віку.
- Батькам з дітьми дошкільного віку.
- Тим, у кого є схильність до набряків в жарку пору року.
- Тим, хто дуже втомлюється від ходьби пішки.
- Тим, кого закачує у транспорті.
- Тим, хто очікує максимального комфорту у відпустці.