Запрошення від воєводи

Є різні типи запрошень для оформлення робочої візи. Найбільшою популярністю користуються воєводське запрошення (пол. Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca). Це пов’язано зі значними строками, на які вона відкривається і те, що воно перебиває коридори робочої візи виготовленої на основі освядчення.

Запрошення від воєводи

Запрошення від воєводи

Робоча віза, видана на основі воєводського запрошення, відкривається на термін 360/360 (на рік). В цей час ви можете офіційно працювати в Польщі і відвідувати з туристичною метою країни шенгену, але не більше 90 днів на півріччя.

По суті, воєводське запрошення – це доказ того, що поляк запрошує вас на роботу. Його відмінність від звичайного робочого запрошення (освядчення) – це місце реєстрації документа в Польщі. Реєстрація відбувається регіонально, за місцем проживання поляка, який запрошує вас – у воєводському управлінні у справах іноземців. Тому дане запрошення називають ще й воєводським ( або від воєводи).

Хто може запрошувати на роботу іноземців через воєводство

Фірма, яка потребує послуги, громадяни Польщі або іноземці, які легально проживають у Польщі не менше 5 років, можуть оформити воєводське запрошення для візи.

Достатньо мати необхідний рівень легального доходу і житлові умови відповідно. Роботодавець повинен довести, що може забезпечити нового працівника нормальною зарплатою, житлом і страховкою. Все це ретельно перевіряється. Запрошуюча сторона збирає всі необхідні довідки, і якщо все в порядку, то протягом 24 робочих днів запрошення потрапляє до воєводи, де засвідчується печаткою.

Дані, які необхідні для оформлення запрошення від воєводи

Запрошення для візи і процедура його оформлення – це, в основному, проблеми запрошуючої сторони. Тобто, всі необхідні дії має робити польська фірма, поляк чи відповідна особа, що запрошує українця на роботу. Запрошеному необхідно лише відправити до Польщі дані закордонного та українського паспортів.

Оформлення запрошення від воєводи триває близько 30-45 днів. Після чого працедавець зможе переслати його в Україну. Його оригінал потрібно віднести в польське консульство чи візовий центр.

Список документів для оформлення національної робочої польської візи, на основі зезволеня.

Робоча віза, що оформляється через воєводське запрошення, вважається національною. Пакет документів, який потрібен для її відкриття:

  • Запрошення для візи завірене воєводством;
  • Заповнена візова анкета;
  • 1-2 фотографії 3,5 х4, 5 (повинно бути видно 80% обличчя);
  • Страховка (достатньо 10 днів)
  • Копії сторінок закордонного паспорта – перша сторінка і сторінки з польськими і шенгенськими візами;
  • Копії українського паспорта.

Якщо запрошення видане навіть на 2 роки, все одно віза максимум ставиться на 365 днів (365/365).

Якщо порівняти посаду в Польщі та Україні, то воєвода прирівнюється до губернатора області. Польська національна робоча віза від воєводи D08 дозволяє перебувати на території Польщі протягом 360 днів у році (360/360).

Переваги запрошення від воєводи:

  • Маючи польську візу від воєводи Ви маєте право легально працювати в Польщі протягом року без будь-яких обмежень.
  • Воєводська віза перекриває «коридори» інших, наявний у людини, польських віз (польської робочої візи, і польської шенгенської візи). Наприклад, якщо у Вас відкрита польська робоча віза D05 (180/180 або 180/360) і Ви вже відбули свої 180 днів, то на наступну робочу візу в Польщу D05 Ви можете подати лише через рік після першого в’їзду по попередній візі. А ось воєводська віза в Польщу дозволяє анулювати «коридор» та отримати візу.
  • Консул не має права відмовити у видачі візи по воєводському запрошенні. Пов’язано це з тим що консул підпорядковується воєводі. І підстава для відмови у видачі візи має бути дуже суттєвою.
  • З воєводською візою Ви маєте право перебувати в зоні Шенген по 90 днів в півріччі. Хоча ще раз уточню, що на практиці немає можливості перевірити скільки людина часу провела не на території Польщі.

На даний момент віза від воєводи до Польщі – це самий оптимальний і, порівняно, не дорогий варіант перебування в Польщі (Євросоюзі) протягом року, без обмеження кількості днів перебування.

Коментарі до статті

  1. Василь :

    Доброго дня! В мене віза по воєводському запрошення з Вроцлав а працюю і зареєстрований в іншому, чи можуть анулювати моє запрошення? Бо чув що хочуть таке зробити. Підкажіть будь ласка, Дякую

  2. Мария :

    Добртй вечер! могу ли я виехать за границу если я роботала по воевуд пригласительном заехала в Украину и уволилась с роботи, мне анолирували пригласительное я не смогу по этом пригласительном заехать обратно в Польшу ? и что мне делать? заране спасибо))

  3. Борис :

    Доброго дня. Таке питання. Якщо маю відкриту воєводську візу чи потрібно мати при перетині кордону гроші для показу прикордоникам, тобто якщо в мене біопаспорт де є воєводська віза. Відпишіть. Дякую

  4. Лєна :

    Добрий вечір,маю зезволення до 31.12.2019р,діюча віза до лютого 2019,чи можу я зараз відкрити візу до 31.12.2019,анулувати теперішню,чи потрібно чекати закінчення діючої візи?

  5. Олег :

    Доброго дня, скажіть будь ласка чи можу заїхати в польщу з річною візою але пів річним запрошенням від іншого роботодавця?

  6. Ірина :

    Доброго дня)скільки часу оформляється воєвудське запрошення???подала документи в грудні,скільки ще чекати,можна взнати хоч приблизно????

  7. Надя :

    Доброго дня . Що робити роботодавець подав на воєвудську візу ще 26 листопада 2018р. Ще немає .чи можу я не чекати.відкрити на Україні іншу візу від іншого роботодавця .чи треба чикати

  8. Світлана :

    Доброго дня! Підкажіть буть ласка, чи може бути коридор між освядчениями, якщо у мене зизволення на рік. Роботодавець пише що термін освядчения по якому я можу працювати вичерпаний.Так термін першого освядчения вичерпаний, але в мене є інше освядчения від іншої фірми дійсне!!!! По цьому зизволеню я првцювала і на іншій фірмі, яка переробила освядчения,і воно ще дійсне до 23.01.2019.Питання чому той роботодавець відмовляється мені в перероблені освядчения????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *