Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. Олена :

    Доброго дня. Скажіть будь-ласка мені дали відмову в польській національній візі, причина неправильні документи(фальшиве запрошення). Хочу подати документи на воз”єднання сім”я до Данії, чи можу я очікувати на позитивний результат?? Чи не буде мені заважати штамп про відмову?

    • admin :

      Доброго дня. Все на розсуд Данії. Але, я думаю, що має бути все впорядку.

    • Анна :

      Польська відмова у візі не вплине на ваше воз’єднання .В документах на воз’єднання мае бути графа чи мали ви відмови там і напишете все як було.можуть тільки питання задати чому відмова і куда їхати хотіли.
      .а от чекати прийдеться я думаю довго..документи на воз’єднання вони можуть розлядати до 8 місяців ,а то і більше.
      Чоловік громадянин ?

  2. михайло :

    добрий вечір обгрунтуйте будласка 9 пункт формуляру рішення про відмову видачі національної візи

    • admin :

      Доброго дня. Що у вас там написано? У різних консульств пункти можуть відрізнятись.

  3. Назар :

    Доброго дня ! Чи є у вас якісь зразки на апеляційну заяву до Німецього консульства !Якщо є чи можете скинути силку або самий текст ,наперед вдячний !

  4. ольга :

    Маю дві відмоми по польській нац.візі по п.8. Друге запрошення навіть не провіряли-так сказали на фірмі, яка зробила це запрошення. Це означає,що про працю в Польщі треба забути? Чи не звязано це з ситуацією на Украіні?

    • admin :

      Тут незрозуміло – буває ставлять відмову без причини, але на 2-гий раз мали би вже поставити візу… Спробуйте самі зателефонувати (сходити) у консульство і розпитати чому поставили відмову. Але якщо у вас фіктивне запрошення, то дивіться щоб вас не розкусили 🙂

  5. ольга :

    Мене переконали,що вуєвудське запршення не можливо підробити,бо всі нюанси перевіряються вуєвудою…а подавати апеляцію-мало шансів щось доказати. Я рішила спрбувати третій раз робити візу по тому самому запрошенні. На ваш погляд чи варто це робити? Чи не спровокує це консула поставити депортацію?

    • admin :

      Апеляція, зазвичай, нічого не дає. Підробити можна все. Фіктивне я мав на увазі, що ви не плануєте до того пана їхати, який зробив запрошення. Навіть не знаю чи консул поставить вам депортацію – це куди він вас депортує :)?

      • Анна :

        Автор напевно мала на увазі чи в базу не занесуть.зустрічались такі випадки що після 3 відмови давали бумагу з інфою ,що дані поміщені в сіс.

  6. Микола :

    доброі ночі, а не підскажете мені відмовили у надані польскоі шенген візи категорія C, причина 3 пункт (недостатньо коштів ) хоча я у посольстаі надав потрібні папери і грошей згідно з законодавством було достатньо мав десь 14000 гр. чі варто оскаржети таку відмову і як це робиця.?

    • admin :

      Доброго дня. Зазвичай, апеляція нічого не дає. Можливо довідка не продзвонилась?

  7. Микола :

    шановний адмін,якщо печать (штамп) у паспорті блакітного кольору (вміст печаті: Viza applied for on ) це означає відмова? з здалегідь дякую.

    • Анна :

      Печать може бути і червоного кольору.
      Вона в принципі нічого не означає.коли здаєете псспорт вам ставлять печать що прийняли документ на візу і потім на томі місці вклеюють візу відповідно якщо візу не дали то лишаеться просто штамп.
      Ще може бути обведена буква яка відповідає типу візи на яку ви подавались.

    • admin :

      Так, згоден з Анною. Приклад штампу на першому малюнку у статті.

  8. Діма :

    Добро дня, підкажіть будьласка, мій брат зараз перебуває у Данії на роботі Працює офіційно з котрактом від фермера та сплатою усіх податків, Подав документи на продовження візу але відмова, (документи подавали в Україні) що нам робити адже підписано новий котракт десь два місяці назад, і чи може він там у данії це все робити (

  9. Олег :

    Всім привіт !!! В мене виникла проблема з видачою польської робочої візи. Відмова у зв’язку з неправдивими даними або фальшивою інфою і т.д. Я думаю що це агенство де я робив ці документи використовцє фальшиві запрошення і по кілька разів , знаю що в цьому агенстві майже ніхто неполучив візи. Гроші вони неповертають , ніяких гарантій немає… Зараз чекаю на друге запрошення і незнаю чи мені дадуть візу так як є шанс , що я попав на цей карантин і консульстві. Що можна зробити в такій ситуації?

  10. Maria :

    Мені відмовили в відкритті польської візи типу D. В штампі три латинські літери ACD, що це означає?

    • admin :

      Що вам відмовили у візі. Якщо по національні візі відмовили, то може бути ще літера Д обведена ручкою

  11. Олександр :

    Добрий день. А поясніть, що за карантин мається на увазі?

    • admin :

      Доброго дня. Карантин після відмови у Вінницькому консульському окрузі становить 3 місяці. Це означає, що протягом 3 місяців неможна подавати документи на польську візу.

  12. Ірина :

    скажіть будь ласка якщо повернули документи і в паспорті зовсім нічого немае що це може означати?

    • admin :

      Має бути або віза, або штамп про відмову (такий як на першому малюнку у статті). Якщо немає, то або ви їх не подавали, або їх не подавали ті люди, до яких ви звернулися.

  13. Андрій :

    доброго дня! В мене в запрошенні неправильно вказано дату і місяць народження все інше добре. Чи може це стати відмовою і чи є якісь варіанти виправити.

    • admin :

      Доброго дня. Зазвичай у вас просто не приймуть документи. Якщо приймуть, є ризик відмови. Взагалі то потрібно переробляти запрошення.

    • admin :

      Можете ще попросити поляка, щоб вислав якесь підтвердження з вашими правильними даними, але перед цим зателефонуйте у консульство чи приймуть документи з цим підтвердженням.

  14. вова :

    доброго дня я з хлопцем подавала на робочу візу до Польщі і мені дали відмову була в консула вона сказала якшо я буду мати підтвердження до запрошення шо мене там дійсно чекають на роботуБ тоді подавати на апеляцію.Я отримала підтвердження і подала на апеляцію і мені знов відмовили шо далі мені робити?

    • admin :

      Доброго дня. Зазвичай, апеляція нічого не дає. Можете знову спробувати подавати документи… Але краще щоб поляк подзвонив і вияснив чому вам поставили відмову, адже він так вас чекає 🙂

  15. Мар'яна :

    Доброго вечора!Мені в запрошенні вказали невірне місто прописки…що можна зробити в такій ситуації?

  16. Kristina :

    Доброго дня, нажаль у мене 2 відмови у видачі національної польської візи (1.навчальне запрошення, 2.гостьове запрошення), питання полягає у тому чи складе цих 2 штампи труднощі виїхати в будь-яку іншу країну?

    • admin :

      Доброго дня. Дуже важко отримати відмову по гостьовому запрошенні, напевно, це перший випадок коли я чую, що по гостьовому запрошенні дали відмову. Інші країни шенгену можуть також поставити відмову, зважаючи на ваші попередні спроби. Спробуйте замінити паспорт. Але на Польщу тоді немає смисла подаватись, оскільки вони у себе бачитимуть ваші відмови.

  17. Мар'яна :

    доброго дня.скажіть будь ласка , якщо я не працюю і не безробітна офіційно, що мені вказувати в анкеті у пункті ПРОФЕСІЯ???я можу написати BEZ PROFESII?
    і ще одне запитання…хлопець подає документи на робочу візу ,але поки він ще працює…у графі професія вказувати теперішню посаду? чи також BEZ PROFESII?дякую

    • admin :

      Доброго дня. Якщо це на робочу візу, то “без професії” і для вас і для вашого хлопця

  18. Oleg :

    Доброго вечора получив вімову в отриманні візи типу Д,як дізнатись чи був встановлений карантин,та коли можна подавати на наступну візу?

    • admin :

      Доброго вечора. Зазвичай карантин є тільки у Вінницькому консульському окрузі, але тут такі черги, що візовий карантин (3 міс) якраз пройде, коли будете подавати документи у наступний раз. А у яке консульство подавали документи?

      • Oleg :

        Львівське

        • Oleg :

          коли можна подавати на наступну візу?

          • Oleg :

            Та як взнати повну причину відказу?Адже задавже запитання Чому було відказано,отримав бланк та сказали,хочете подавайте на апеляцію

          • admin :

            У Львові карантину немає – можете знову пробувати. Там має бути відзначено пункт, чому поставили відмову. Якщо дійсно у вас запрошення куди ви їдете, то попросіть поляка нехай подзвонить і запитає, якщо вам не кажуть.

          • Олег :

            У відмові багато пунктів,але 1 підкреслено 7п у процедурі про видачу національної візи Ви склали анкету,що містять неправдиві персональні дані або фальшиві інформації,або Ви долучилидо неї документи,що містять такі дані або інформації

  19. Мар'яна :

    добрий вечір.мені прийшло запрошення на роботу. там вказані терміни роботи з 26.05.2015 по 31.07.2015 та з 1.09.2015 по 22.12 2015.скажіть будь ласка у візовій анкеті у полі Планована дата в’їзду до Республіки Польща треба вказати 26.05.2015,а Планована дата виїзду з Республіки Польща 22.12 2015???чи які дати?

  20. Мар'яна :

    дуже вдячна Вам за відповідь =)

  21. Анна :

    Доброго дня. Подавала документи на національну візу D(навчання), про відміну візи звернулася сама, тим неменш в мене стоїть штамп і обведені літери C та D однією лінією.Питання чому в листі відмові вказали 9. причину. Ви не обгрунтували мети або умов запланованої подорожі ,А НЕ 10. Про відміну візи звернувся її власник

  22. галина :

    У запрошенні на роботу вказані дати з 12 грудня по 30 січня, з 1 березня по 30 квітня та з 1 жовтня по 30 листопада. 15 березня я повернулася на украъну і хочу повернутися до роботи з 1 травня. Чи пропустять мене на кордоні до польщі

  23. Олександр :

    Доброго дня! Подаю перший раз на робочу польську візу(новий, чистий паспорт), відповідно дуже мало чого знаю про всю цю процедуру…Які шанси саме на робочу візу? Який процент відмов саме зараз? Можливо порадите роботодавців, до яких можна буде звернутись в кінці весни, на початку літа?( Якщо буде все гаразд з візою…) Натрапив в інтернеті на ось цю фірму, вирішив до них звернутись по допомогу з виготовлення документів, реєстрацію і т.д…Може хтось з ними мав справу? Чи взагалі можливо хтось чув якісь відгуки про дану фірму – shengen(тере)viza(крапка)com(крапка)ua – це їх сайт. Це вони в ВК – vk(крапка)com/club68230070. Дякую всім за допомогу та поради!

    • admin :

      Доброго дня. Якщо з запрошенням все впорядку то робочу візу відкривають добре – незалежно від чистоти паспорта 🙂 Роботодавців можете передивитись тут – Робота в Польщі без посередників і з ними, буває залишають свої контакти. По цих людях неможу нічого сказати, з ними не стикався.

  24. Тарас :

    Доброго дня!
    10.03.2015 подав документи на отримання робочої візи до Польщі і ще досі не має інформації, хоча друзі котрі подавались разом зі мною, інформацію по візі отримали ще 17.03. В чому може бути причина такої затримки? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня. У якому місті здавали документи? Може бути таке, що ваші документи ще перевіряються, бо у консула виникла якась підозра по фірмі чи ще по чомусь. А ваших друзів, можливо, не перевіряли. Найкраще зараз щоб поляк зателефонував і запитав у чому проблема, оскільки він вас дуже чекає, проплатив ваше майбутьнє житло, купив форму, а робота не робиться (якщо це робоча віза) – щось в такому роді.

  25. Анна :

    Доброго дня! Чи можуть повернути кошти за консульський збір,якщо документи в посольство фірмою ще не подавалося і не буде ( з ними розірвали домовленості).А консульський збір проплачений ще 16,02,2015?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *