Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. АННА :

    ВІДМОВА В НАЦІОНАЛЬНІЙ ВІЗІ 7.8.9 пунк ЩО ОЗНАЧАЮТЬ ЦІ ПУНКТИ?

    • Святослав :

      Ви не надали гарантій повернення в Україну, ціль поїздки не підтверджена, і здається їм ще не сподобалась Ваша страховка. Хоча часто пункти ці не мають особливого підгрунтя, і ставляться в довідльному порядку.

  2. Роман :

    У мене було дві відмови і третя після апеляції, подав четвертий раз і вчора нарешті дали візу,їм треба надоїдати, подавати , все нові документи, а апеляція нічого недає ,наті пункти не треба звертати увагу вони їх бють від фанаря кожний раз інакші

    • василь :

      цілком згідний мені сьогодні теж за третім разом відкрили робочу візу D так що ніколи не втрачайте надії

      • Оксана :

        Добрий день, отримала відмову в робочій візі, пікажіть, як правильно оформити документи на апеляцію. Віза не перша, раніше проблем не було. Причина відмови досить безглузда “Не обгрунтувала мету поїздки” -п.9 І чи є шанси получити візу по апеляціі?

    • Анна :

      Що від фонаря останнім часом,то 100 %.

  3. Анна :

    Підскажіть які документи потрібні для оскарження рішення?в документах все вірно.причина відмови Ви не обгрунтували мети або умов запланованої поїздки

    • Юра :

      Сьогодні також мені відмовили у польській візі, причому паспорт дали “чистий” без будь-якого штампу, но додали листок на якому вказали лиш п,2 ви не обгрунтували мети та умов запланованої поїздки. Я думаю в мому випадку це неправильно написане запрошення, або неправильно було вказані реквізити ( я подавав на бізнес візу), томущо Документ що підтверджує мету поїздки і є запрошенням, див. візову анкету.

      • Наталя :

        У мене така сама ситуація….у мене друга відмова у бізнес шенгені…і перший раз вдарили печатку, а другий віддали чистий паспорт…не віддали запрошення..і причини вказан п 2 необгрунтована мета поїздки, і ще пункт 9, що не можна було стверджувати що я повернусь по закінченню візи…
        Просто тут у мене виник великий знак питання, чому чистий паспорт, і що не так з моїми документами??????

        • НаталяЛ :

          від 1 червня 2016, при відмові відкриття шенген візи тепер печатки не ставлять.Так мені сьогодні сказали у Візовому Польщі )

          • Олена :

            Печатки по шенген візам вони ще з минулого року не ставлять.Вся інформація і про відмову в тому числі знаходиться тепер в VIS!!!Це я знаю точно,я до них зверталась!В системy VIS вносять повністю всі дані які ви подаєте в анкеті,фото,біометрію,номер паспорта до коли дійсний і т.д.і т.п.В кінці якщо віза не видана вказують причину відмови.
            Адміністратор даних в Польщі , COT KSI в Варшаві.

  4. Иван :

    Добрийдень мени знову видмовили по Польський визи категория D по пункту пятому що

  5. Иван :

    обяснить будь ласка що означаэ 5 пункт про видмову у польський визи типу D пояснюють так що ришенн про видмову зумовлено миркуваннями оборони чи безпеки та громадського порядку або интересив Республики Польща

    • Святослав :

      Скоріш за все Ви внесені до системи СІС. Туди вносяться громадяни, які в минулому були депортовані, чи прострочили візи. Зараз щоб Вас винесли з системи СІС, Вам потрібно прийти на прийом до консула країни яка внесла Вас в цю систему, і переконати його, що Ви вже не є потенційним мігрантом, тощо.

  6. василь :

    після двох відмов нарешті за третім разом отримав робочу візу D

  7. Марян :

    Доброго дня,Мені дали відмоу по пукту 5 що це означає

  8. Оксана :

    Доброго дня, подавала на відкриття польської візи, у відкриті відмовили посилаючись на те, що не обгрунтована мета та умови перебування!
    що робити в такому випадку???

    • Оксана :

      Оксана, сьогодня отримала відмову по тій же причині. Напишіть, як ви вирішили це, чи подавали апеляцію?

  9. Саша :

    отримав відмову робвізу Польши жовтень 2014 році-мета та умови перебування(ліміт річний на робвізи) в 2015-2016 річна віза Литва робоча, весна 2016 подача на луцький округ на робочу Польща,стати на Луцьк на реестрацію не можливо було 1,5 місяця ,добився реєстраціі в Київ -відмова теж саме увоми та мета ,дружина отримала карту поляка .син поступає в польшу -коли можна подавати на супровід на 100 днів .через три місяця? чи нове запрошення ? що порадите! По другій відмові не було домовленостей з києвом -та рекрутаційної фірми.у всіх округах домовленість є

    • Оксана :

      подавати апеляцію марно, так само як і їхати в посольство на прийом, тому що знову відмова, потрібно ще раз подавати документи на відкриття візи, хоча також можуть відмовити, знаю осіб яким відкривали візу після 4 відмов.

  10. Оксана :

    Народ!!!Есть хоть кто-то,кто подавал апелляцию после отказа и это дало результат? Напишите,есть ли смысл это делать?

    • Яна :

      Я , когда получила отказ , оформляла бизнес-визу( несколько месяцев назад), была на приёме у консула, чтобы узнать причину отказа, так как её не отметили в листа отказа. Он намекнул, что от аппеляции толка не буде. Лучше подавать заново документы, ещё лучше подготовиться в плане доков. В основном, как я поняла , аппеляция не поможет. Разве что за очень редким исключением. Это как в лотерею выиграть – один из миллиона выигрывает.

  11. Оксана :

    А я сегодня все таки подала,чтоб потом не укорять себя, что не попыталаь,ну а уж ели нет,тогда все сначала… Про результат напишу 14-го

    • Яна :

      Напишите, пожалуйста. В любом случае, пусть у вас все получится!

    • Альона :

      Напишіт будьласка як проходить процедура апеляції,які потрібно документи?

      • Оксана :

        ніякоі процедури, просто довезіть в консульство( не в візовий центр!!!) документи, які,як ви вважаєте,можуть переконати консула змінити своє рішення і все, вашу справу передадуть на повторний перегляд і за тиждень знов в консульстві заберете паспорт з візою( якщо повезе) Я додала лиш лист- прохання до консула від власника фірми, яка запрошувала. Все має бути на польській мові.

  12. іра :

    Доброго дня!Підкажіть будь ласка, я того року відкривала польську візу, мені відмовили, тому що вважали недостовірними деякі документи, які не вказали. Уже цього року я дізналась про те, що можна відкрити візу для нащадків переселенців.Зібравши всі документи, я подала уже на цю візу,і знову получила відмову, що не можна було стверджувати що я повернусь по закінченню візи, що мені робити?

    • Анна :

      Якщо ви незаміжня без оф.роботи то можливо побачили в вас потенц.емігрантку.
      Подавати апеляцію або ще раз подаватись.але у вас віза по нащадках то напевно краще апеляцію.

      • іра :

        Після першої відмови я вийшла заміж, змінила прізвище і паспорт на чоловіче прізвище.Довідка про доходи була,рахунок в банку теж, просто не розумію уже другий раз не відкривають.

        • Анна :

          На чоловікове:-)
          Я так припускаю,що побачили першу відмову і автоматично відмовили або через чистий паспорт.Подайте апеляцію ,якщо нічого не дасть подавайте ще раз .

  13. Оксана :

    Я обещала отписаться о результатах . Я сегодня получила визу после повторного рассмотрения. Так что, кто получил отказ,не останавливайтесь,используйте все возможности и пусть всем повезет!

  14. Igor :

    Скажіть будь ласка , якшо документ про причетність до України і в ньому не було печатки (сказали будуть перевіряти) , але всі документи прийняли , і оплатив візовий збір , ич можуть за таке дати відмову ??

  15. Настя :

    Доброго дня. Мала робочу польську візу. Наступна пішла відмова (взимку). Підкажіть, будь ласка, наскільки є вірогідність, що буде відмова по шопінг візі? Працюю неофіційно, але є власником нерухомості. Дякую.

  16. Ilona :

    Доброго дня!Скажіть що означає печатка -> VISA A C (D) PL <- D обведено на сторінці Віза в закордонному паспорті ????

  17. Володимир :

    доброго дня! Підкажіть , чи має бути відмова у візі Категорії Д(робоча) . Я коли подав документи , горе-агенство яке мені робило їх , допустила помилку у запрошенні( не вірна дата мого народження) Проте спеціаліст візового центру прийняв пакет документів і з заявою , що я даю згоду , що в мене у запрошенні помилка. Дуже прошу відповісти тим хто стикався із подібним.

    • Світлана :

      Доброго дня Володимир. Не буде відмови за тієї помилки. У знайомої була подібна ситуація.

  18. катя :

    доброго дня!а що це за така відмова у візі ,коли вказали що не правильно вказали інформацію в анкеті?

  19. Галина :

    Добрий день. Скажіть будь-ласка мені відмовлено у національній візі по пункті 7. Я вдома додивилася, що на страховці немає мого підпису, чи це може бути причиною відмови? Відпишіть будь-ласка!

  20. Галина :

    У візовому центрі в мене взяли теж лише однц фотографію. А скільки їх потрібно?

  21. ольга :

    які документи подаються у польське консульство при відмові у візі Д

    • Оксана :

      я выше писала,я подала лист- прохання до консула. Отримала візу,зараз в польщі.

      • Любовь :

        Доброго вечора.Пидскажить будь-ласка,де вы пысалы цей лист-прохання? Тому що в мене два разы була видмова по п.1 и п.5. Нашла ном.тел консула мени на мои пытання видповилы секретаркы. З проханням звязатыся з консулом,сказалы що консул такых пытань не ришае. ((((

  22. Оля :

    Подавались з чоловіком на бізнес. Документи ідентичні. Мені відкрили, а йому ні. Причина – необгрунтована мета. Хочемо подати на шопінг. Як думаєте, є сенс?

  23. Надія :

    добрий день здала сьогодні документи у візовий центр на культурну візу, запрошення було по переселенцях документи приняла але не сподобалось її що у довідці від банку не було рух коштів тільки сума ,документи приняла але написала що документи не відповідає вимогам консульства і дала мені підписати бо інакше би документи не приняла що це означає і чи може бути відмова поперднню шенген візу мала на 2 роки

  24. Віталій :

    Доброго дня у мене в запрошенні на робочу візу типу D вказано не вірно 1 буква імені підкажіть що потрібно робити?

  25. Мирослава :

    Підкажіть будь ласка
    Зробили запрошення
    І в ньому вказали не правильну область
    В мене Чернівецька а в запрошенні вказали франківську
    Як з цим поступити
    Чи можуть дати відмову

    • Оксана :

      думаю, у вас не приймуть документи в візовому центрі, там звіряють прописку, так що до відмови навіть не дійде

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *