Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. Марина :

    У меня такая проблемка: ездили сдавать документы на робочую визу а там в приглашении была исправлена дата вьезда с 25 на 26 ручкой скажите это 100% отказ???

  2. Марта :

    Доброго дня. Мені вкрали паспорт закордонний де була діюча віза шопінг. Я зробила новий паспорт-біометричний, подала на робочу, бо маю запрошення.Сьогодні отримала відмову, що недостовірна інформація. Планую подавати знову. Як ви думаєте чи буде знову відмова? Чи пеша впливає?
    і є ще питання…я навчаюсь на заочному..чи варто вказати дану інформацію?

  3. Олена Волошина :

    Мені відмовили у видачи візи, причина досить абсурдна, при подачи аппеляції теж була відмова, але причина не вказана. Хочу записатися на прийом до консула, але це не можливо. Підскажіть як вирішити цю проблєму.

  4. леся :

    Допоможіть розібратися з проблемою . Подала документи на робочу візу і отримала відмову. Пояснили що я необгрунтувала свою поиздку до польші. В паспорті є багато різних віз і завжди відкривалися без проблем.Чи варто мені подавати повторно

  5. Анрій :

    я отримав відмову на робочу візу. написали що я не обгрунтував мену і умову запланованого перебування і що вмене якісь липові документи(хоча я точно знаю що все справжнє)
    я подаю документи знов тільки на робочу шинген!!
    чи маю я шанси на отримання візи??дякую

  6. руслана :

    подавала документи на польську візу отримала відмову п,8,9 але ні візи ні штампа у паспорті немає

  7. Андрій :

    Доброго дня. Пів року назад, з дружиною отримали польські робочі візи 180/360. У дружини це перша віза, у мене перед тим була вже робоча, по якій я працював там звідки було запрошення (тобто візових правил не порушував, навіть отримав довідку в уженді, що дійсно працював там). Запрошення для нових віз – купили, їхати на ту роботу не збирались, тому з тим працедавцем не зізвонювались. Коли ми виїзджали нас прикордонники зняли з машини (дозвонитись не могли до того чувака, бо була глибока ніч). Почали нас пресувати (так звана психологічна атака), що ніби ми не їдемо по запршеннях, а їдему кудись далі, погрожували анулювати візи. Короче, вліпили нам у паспорти такі печатки як при в’їзді але з хрестом та дописом “від руки”(номер причини відмови у вїзді). Хоча по попередній візі я їздив багато разів просто за покупками, при чому на кордоні так і говорив. Ми зранку поїхали через інший пункт перетину і без проблем виїхали. Через місяць дружина їздила до України на декілька днів, і при поверненні до Польщі попала на ту саму пограничницю (фантастика…), знову поставили таку саму печатку і знову виїхала через декілька годин іншим пунктом пропуску. Потім закінчувались дні перебування і ми вирішили подаватись на студентські візи. Вступили у навчальний заклад, отримали всі необхідні від них документи. Приїхали до України, подались у Луцькому консульстві (документи підготували ідеально, навчальний заклад перевірений). Отримали відмови (“ви не обґрунтували мету і умови перебування…” та “є підстави що ви не повернетесь…”). Зібрали додаткові документи з навчального закладу і подали на апеляцію. Отримали знову відмови, але лише по пункту “ви не обґрунтували мету і умови перебування…”. Маємо підозру що не відкрили через ті печатки у паспорті (у дружини взагалі дві), бо коли отримували відмову у апеляції працівниця запитала дружину чому її повертали, більше того, причина відмови у в’їзді (я знайшов що означають ті цифри біля печатки) та сама “не обгрунтували мету…” . Ось така історія. Маємо можливість отримати воєвудські зазволеня для роб. візи, але боємося отримати відмову автоматом. Може хтось стикався з тими печатками довбаними, і чи варто міняти паспорти?

  8. міша :

    Доброго дня,получив відмову по воєвудському запрошенні(начинається депресія),пункти:рішення про відмову зумовлене міркуванням оборони чи державної безпеки та громадського порядку і другий пункт у поданій анкеті про видачу національної візи ви подали неправдиву або приховали правдиву інформацію і тд і тп,що це означає автентичнісь документів і безпека польщі??
    Що робити в таких випадках,в того що робив запрошення говорив апеляцію не подавати-нічого не дасть,яке ліпше запрошення подати освядчення чи від воєвуди,коли ліпше подавати документи ще раз,які шанси з того всього??

  9. Иван :

    Мени видмовили у визи по пункту 5 и8 що ци пункти означають

    • admin :

      Напишіть, що написано у листках відмови – у різних консульствах різне пишуть, і напишіть чи шенген чи національна

  10. Зоряна :

    скажіть,будь ласка,яка ймовірність того що дадуть відмову на нац.візу,якщо у запршенні ім”я написано Zoriaana, а в паспорті Zoriana.чи є че вагомою причиною дати відмову у відкритті візи? дякую

    • admin :

      попросіть, щоб вам прислали підтвердження з фірми, що ви зареєстровані в уженді правильно, якщо є ще час.

  11. Таня :

    Доброго дня! Отримала відмову у візі по пунктах 9. Ви не обгрунтували мету і умови запланованого перебування 10.існують обгрунтовані сумніви щодо наміру покинути територію РП до закінчення терміну дії візи.
    Що це означає?
    Запрошення добре!
    Чи може впливати на відмову те, що чоловік працює в Польщі і має тимчасову карту побиту, і те що дочка має гостьову візу?
    Чи треба при наступній подачі документів на візу додати додатково якісь документи що я повернусь в україну по закінченню візи?
    Може хтось з таким стикався…

  12. Ілона :

    Доброго вечора. Сьогодні забрала паспорт з відмовою, з формулюванням: “9 Ви не обґрунтуватли мети або умов запланованого перебування”. Чи може причиною цього бути те, що до всіх необхідних документів не було додано страховки? А сталося це наступним чином: я подавала папери далеко від дому (з Вінницької області.), а саме в місті житомир і той працівник ппва при прийомі моїх документів сказав, що до них страховки не додється, пояснивши, що вона залишається у мене і прид’являється лише при перетині кордону…Ось так, я в шоці, не знаю, що далі робити, чи можу я в такому разі робити спробу на оскарження? Хто компетентний у цьому питанні дайте будь ласка відповідь. Наперед вдячна.

    • admin :

      Можливо він відірвав відкріпний талон? і ви мали додати копію чека про оплату страховки. А який тип візи? Бо по гостьовій страхонка , наприклад, не додається.

  13. Ігор :

    Сьогодні дружина отримала відмову у видчі візи , пункт 8, 9 ( не правдива чи прихована інформація, не обгрунтована мета). Прохання про видачу робилось на основі моєї карти тимчасового побиту. Я писав прохання щоб дозволили дружині короткострокові перетини ( відвідини). Подавав Умову о праце, дицизию, копію паспорта, копію карти побиту , прохання , всі документи завірені у польського нотаріуса. В Візовому центрі дружина ще додола документи які просили при подачі. Сказали все гаразд. А як виявилось не гаразд. Подаємо завтра на апеляцію з повторним переглядом. Оскільки це вже друга відмова, до того часу дружина ніколи не перетинала кордон. Дружині 19років. Чи може бути повязано з її роками ?

  14. Ігор :

    Подали апеляцію, результати напишу після 3 робочих днів.

  15. Марія :

    Доброго дня!З чистим паспортом я перший раз подавала на візу, запрошення від фірми, зробили помилку в серії паспорту, але дали нібито офіційне підтрвердження від фірми, подалась з цим запрошенням і підтвердженням, через 14 днів розгляду дали відмову (пункт 2, і 8),другий раз подалась , запрошення було без помилок, знову дали відмову. У чому може бути причина?І чи влинуть дві відмови на наступне рішення при подачі на візу?!порадьте щось

  16. василь :

    Вітаю! Допоможіть порадою,це дуже важливо!
    Я працював в Польщі офіційно і маю всі документи які то підтверджують на руках. Працював в Польщі на угорській мультивізі шенгн, класа C. Все було добре, пропрацював в Польщі 74 дні і на 75 повернувся додому, але виї’зджав через Словацький кородон до Ужгорода і словаки виявили, що в мене пересрочка аж 38 днів (ранше в Україні я працював далекобійником і печаток в мене в паспорті бльше сотні) тому я жоростоко прорахувався із вирахунком перебуання днів в на тереторії шенген зони. Ну так вийшло. На кордоні мені одразу виписали штраф 160 євро і я його мусів заплатити одразу. І поставили мені візовий карантин на 2 місяці (могло бути й гірше. Депорт на 3 роки, але обійшлося тільки цим)
    Отже моє питання: чи можу я під час візового карантину відкрити робочу візу до Польщі? В мене на руках є всі необхідні документи тобто довідка про працю що я працював офіційно (трудовий договір) є навіть

    • Анна :

      Визовий карантин це каранин на любий ттп визи.так що прийдеться почекати.
      А за 3 роки депорту ви згадували,це що?Мали дати але заминили штрафом?

  17. василь :

    Вітаю! Допоможіть порадою!
    Я працював в Польщі офіційно на Угорській шенген візі, класа C всінеобхідні документи які то підтверджують у мене є на руках в оригіналі.
    І так вийшло, що я перестрочив термін побуту в шенген зоні аж на 38 днів. І на кордоні в Словаччині мені за таке виписали штраф 160євро і занесли мене до візового карантину на 40 днів. (Могло бути й гірше. Депорт на 3 роки) Ну і звичайно мене внесли до бази данних як порушника.
    І в мене таке питання: чи можу я отримати польську робочу візу (не шенген класа) в період того візового карантину? В мене наруках є всі документи, навть свідотство з воєводи (червона карта) маю свідство про працю (трудовий договір) і маю запрошення на роброту на фірму де я працював і де знову буду працювати. Я дзвонив до свєї фірми в Польщу і пояснив про свою проблему. І там сказали, що проблем з вдкриванням візи не має бути. Оскільки я відкриваю вже не шенген, а просто робочу візу.
    Але мені хотілося б почути ще вас, щт ви скажете. Це терміново!

  18. Руслан :

    Доброго дня. В мене така проблемка колись я мав дитячий проїзний який був дійсний до 2000р. ну і під час ремунту проїзний мабуть викинули тепер зробив паспорт а в Українському паспорті неанолювали старий проїзний чи вплине це на видачу візи??? дякую

    • Анна :

      Щось не можу зрозумити,у вас був дитячий произний при чому тут укр.паспорт?
      Чи у вас вин з дитинства?)

  19. Денис :

    Доброго дня!Мені відмовили у надані польської шенгенської візи, причина ви не обгрунтували мети та умови запланової поїздки. До цього в мене було дві шенгенських візи на однакові запрошення, і цього разу я теж подав візу на таке ж запрошення. Моя дівчина теж подавала ідентичні документи на шенген візу і їй відкрили річну візу. Що ви можети мені порадити, і чи є в мене шанс виграти апеляцію? І чи можу я додавати фото з особою яка надала мені запрошення до апеляції? Будь ласка дайте пораду як краще все зробити, буду дуже вдячний

    • Ігор :

      Уже писав пару пару постами вище, теж були дві відмови по пункту “8” , після другої відмови подали на апеляцію , сьогодні отримали таку відповідь : ” Генеральне консульство рп у львові повідомляє, шо після повторного розгляду справи щодо отримання вами національної візи на підставі 76 ст закону про іноземція від 12.12.2013 р, Генеральний консул рп у львові не знайшов підстав для змфни рішення та вирішив залишити в силі відмову у видачі назіональної візи від 21.03.2016 р, примітка згідно із діючим законодавством вам не надається оскаржити це рішення.”
      Так що зроби в висновок, якщо консул дасть вам “добро” після апеляції це буде означати що він визнав свою помилку!…

  20. Наталія :

    Добрий день, я отримала відмову у польській бізнесовій візі (8. Недостовірний документ що підтверджує мету та умову поїздки )і прохання відправити дану відмову з датою і підписом у консульство на протязі двох тижднів, скажіть будь-ласка, чи обов’язково цю відмову підписувати і відсилати? І чи можу я зразу на наступну візу подавати теж бізнесову чи потрібно чекати? Жодних печаток і поміток у паспорті немає

  21. Мирослава :

    при подачі документів у візовому центрі не взяли двох фото, взяли тільки фото то що на анкеті. Зрозуміла це вдома,коли побачила лишні фото. Підкажіть чи можуть виникнути проблеми

  22. Сергій :

    Прошу вибачення. Треба допомога.
    01.04.2016 подавав документи до візового центру в Київ-і на візу категорії D (польська національна). З запрошенням та документами все було гаразд. Але отримав відмову пунктом 9. Ви не обґрунтували мети або умов запланованої подорожі, та й ще в чистий паспорт (це була б моя перша віза в житті). Замовив корєрську доставку, але запрошення вже не повернули.
    Перед тим як здати анкету та інші документи я зробив скан-копії. Перевірив все перечитав закон про іноземців та так і не зрозумів чого відмовили.
    Так ось питання:
    1. Я розумію що вже це обговорювалось але: Який шанс вирішення проблеми при подачі апеляції? Та що потрібно мати при подачі заяви на апеляцію?
    2. Якщо не апеляція то тоді коли з такою відмовою можна подавати ще раз документи?
    3. Я так розумію що є такі списки які діють якийсь час, та за цей час непотрібно подавати ще раз документи? Якщо є то який термін води діють?

    Дуже прошу відповісти. Дякую.

    • Анна :

      Апелляция, як показуе практика,ничого не дае.почитайте не так давно подавав Игор здаеться апеляцию и про результат видписав тут.
      Подати можна повторно,але варто почекати хоч пару тижнив-мисяць.
      Офиц.тильки в Винници карантин на 3 мисци дають.почитайте на сайти вашого посольства,що там написано на рахунок визового карантину.

    • Оксана :

      Апеляцію не має змісту подавати,запрошення вони практично не повертають в разі відмови.А подавати документи можете за місяць.Але запрошення має бути нормальне,бо основні відмови через запрошення.

  23. Андрій :

    при подачі документів у візовому центрі заповнював анкету і написав 2015р.замість 2016р. Підкажіть чи можуть виникнути проблеми

  24. Анна :

    Доброго дня.На запрошенні не вірно вказана область (все інше вірно) чи може це бути причиною відмови у відкритті робочої візи до Польщі?

  25. Марія :

    Чоловік подавав на шопінг візу у форум Львів, але отримав чистий паспорт без штампів. Чому? Чи можна одержати назад гроші оплачені за візу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *