Красиві місця Польщі

Красиві місця Польщі

Красиві місця Польщі

У цій статті – огляд десяти найкрасивіших місць Польщі, створених самою Природою. Побувати там – особливе задоволення для любителів подорожей і не тільки. Кожне з цих місць унікальне по своєму.

Озеро Морське око, Польща

Малопольське воєводство

Озеро Морське Око

Озеро Морське Око

Як дістатися до Морського Ока і де зупинитися?

На думку багатьох туристів, саме тут можна насолодитися найкрасивішими пейзажами в Татрах. Поряд з гірським масивом Гєвонт, Морське Око – один із символів цих місць. Воно розташоване у верхній частині долини Риб’ячий Потік.

Поверхня Морського Ока становить 35 га, а глибина досягає 50,8 м. Наповнене воно кришталево чистою водою.Це дозволяє з берега спостерігати за життям мешканців озера.

Називається Морське Око так тому, що колись люди вірили: під землею воно з’єднане з морем. За доказ вважається пляшка та скриня з коштовностями із затонулого судна, яке, ніби то, пішло до дна морського.

Що цікаво, це одне з небагатьох гірських озер, в якому спочатку – від самої природи – були риби. У Морському Оці мешкають форель і молюски.

Для туристів одна з приємних особливостей озера – його доступність. Дістатися до нього пішки дуже просто. Найпопулярніший маршрут – з ПалениціБялчанської. Займає він приблизно 1,5 години.

Рухомі дюни

Поморське воєводство

Словінський національний парк - Дюни

Словінський національний парк – Дюни

Рухомі дюни – головна природна пам’ятка Словінського національного парку. Вони займають площу 500 га і є найбільшими в Європі. Висота їх досягає 30 м. Кожен рік вони пересуваються на 3-10 м. Відбувається це з-за того, що вітер поступово переносить частинки піску з місця на місце. Влітку це місце нагадує Сахару, взимку – Арктику. Маси піску створюють неповторні образи. У найвищих точках парку є спостережні пункти, звідки відкривається прекрасний вид на дюни і на Балтику. А особливо цікаво в парку під час осінніх штормів – тоді можна почути «пісню» дюн, яку видає вітер і пісок.

Долина річки Нарев в Нарвянському парку

Підляське воєводство

Долину річки Нарев часто називають польською Амазонією. Вона одна з небагатьох у Європі, яка досі регулярно заливається. Створений тут Нарвянский парк – це справжній острів спокою, а насамперед – рай для любителів птахів. Їх тут налічується понад 200 видів.

Краще всього пересуватися по парку на човні або на каяку. Однак можна влаштувати собі екскурсію на велосипеді або на машині. Спеціально для цього, в парку прокладена дорога, на якій розташовані численні пункти огляду.

Біловезька пуща

Підляське воєводство

Біловезька пуща

Біловезька пуща

Біловезька пуща – це, насамперед, розкішний ліс, який займає 1500 квадратних кілометрів. Це останній в Європі ліс, цілком створений природою: ні одне дерево не посаджено руками людини! Біловезька пуща пам’ятає ще часи Владислава Ягєлли, який ще в 15 столітті приїжджав сюди на полювання.

У лісах існує величезна кількість туристичних маршрутів, пересуватися по яким можна пішки або на велосипеді. Крім них варто відвідати скансен – музей під відкритим небом, розташований неподалік від села Погожельце (Pogorzelce).

Біловезька пуща – це царство зубра – найбільшого ссавця. Саме тут займаються відновленням їх популяції. На сьогоднішній день у заповіднику налічується близько 500 голів.

У Біловезькій пущі можна знайти численні готелі (як бюджетні, так і 4 – і 5-зіркові) та кемпінги.

Полонина Ветлинська і Царинська

Підкарпатське воєводство

Ветлинська Полонина

Ветлинська Полонина

Ветлинська Полонина (пол. Połoninę Wetlińską) – одне з найкрасивіших місць в Бещадах (Східні Карпати). Звідси відкриваються чудові краєвиди, особливо взимку та восени, коли повітря абсолютно прозоре і видимість досягає 150-200 км! Неподалік від Ветлинської Полонини знаходиться Царинська Полонина. Тут можна спостерігати природу, практично не займану цивілізацією. Серед її численних мешканців – ведмеді, рисі, вовки, карпатські олені.

Крутиня на Мазурах

Вармінсько-Мазурське воєводство

Крутиня на Мазурах

Крутиня на Мазурах

Крутиня – це один з найкрасивіших водних туристичних маршрутів у Центральній та Східній Європі. Його протяжність становить 100 кілометрів. Він проходить через лісовий масив Пуща-Писку (найбільший лісовий масив на Мазурах) і Мазурський національний парк. Красу цих місць увічнили кращі європейські художники. А поет КарольМалтек писав: «Хто не бачив Крутині, той не бачив Мазур».
По берегах річки ростуть вікові дуби й високі сосни. Колись із їхніх могутніх стовбурів робили щогли кораблів. Чудова і фауна цих місць: долаючи маршрут, можна зустріти, наприклад, орлана-білохвоста або беркута.

Бледне Скелі у Столових горах в Судетах

Нижньосілезьке воєводство

Гори тут мають дуже оригінальний рельєф: піщаник під впливом вітру приймає химерні форми. В Столових горах (столовими називаються гори з плоскою вершиною) пролягає велика кількість туристичних маршрутів. А Блендне Скелі (пол. Błędnе Skałу) – це одне з найбільш популярних у туристів місць. Воно знаходиться на висоті 852 м і займає площу 21 га. Це справжній лабіринт з вузьких переходів, коридорів і тунелів. А якщо підключити фантазію, то в скелях можна розгледіти голови людей, гриби, вежі, ворота… Деякі з них стоять на дуже тонких підставках і, здається, роблять це проти всіх законів фізики. У коридорах панує напівтемрява, та навіть в жарку погоду там досить прохолодно.

Долина п’яти ставків

Малопольське воєводство

Долина п’яти ставків (пол. Dolina Pięciu Stawów Polskich) – одне з найкрасивіших місць в Татрах. Популярні туристичні маршрути були прокладені тут вже в 19 столітті, а зараз існує досить розгалужена мережа протоптаних туристами доріжок. Сьогодні для всіх любителів гір це місце – обов’язкове для відвідування. Називається долина так тому, що на її території розташовані п’ять ставків з чистісінькою водою: Великий ставок Польський, Фронтальний ставок Польський, Задній ставок Польський, Чорний ставок Польський, Малий ставок Польський. Великий ставок є найбільшим водоймищем на території Татр. Зараз це особливо охоронювана природна територія. Тут можна зустріти величезну кількість червонокнижних рослин і тварин.

Кольорові озера у Рудавському національному парку

Нижньосілезьке воєводство

Кольорові озера (пол. Kolorowe jeziorka) – це візитна картка Рудавского Парку. Вони відрізняються своїм незвичайним кольором: пурпурове, синє і зелене. Такі відтінки водойми отримали завдяки тому, що в 18 і 19 століттях тут займалися видобутком міді і заліза. Хімічні сполуки і дають таке забарвлення. Раніше в парку існувало ще й Жовте озеро, проте до нашого часу воно не збереглося.
Колір цих озер створює неповторний казковий настрій. А з’єднуються вони спеціально прокладеною «Зеленою стежкою до кольорових озер».

Печера Рай

Свентокшиське воєводство

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай розташована в Свентокшиських горах і вважається найкрасивішою печерою в Польщі. Це справжній підземний світ всередині гори. Всередині печери – численні сталактити і сталаґміти, підземні озера, рідкісні у світі застиглі натікання перламутрового кольору…

Печера була відкрита в 1963 році місцевими жителями. А коли в 1964 році її досліджували студенти з Кракова, то були так зачаровані красою підземної, що дали їй назву – Рай. У 1972 році печеру відкрили для туристів.

Зараз печера відкрита для відвідувачів з грудня по листопад з 10 до 17, крім понеділка. Довжина маршруту складає 180 метрів, а тривалість прогулянки по ньому – 45 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *