Сувеніри з Кракова

Кожен з тих, хто вирушає в старовинну польську столицю Краків, напевно, крім величезної кількості фотографій і вражень, захоче привезти своїм друзям і близьким унікальні місцеві сувеніри. Та й власна колекція магнітиків, м’яких іграшок та інших декоративних дрібниць обов’язково поповниться гіпсовими дракончиками, мініатюрними копіями королівського Вавеля і футболками з назвою міста.

Сувеніри з Кракова

Сувеніри з Кракова

Куди податися в пошуках найхарактерніших краківських сувенірів? Скільки грошей з собою брати? На що звертати увагу в першу чергу? Починаємо полювання на сувеніри з Кракова.

Сувеніри можна купити на вулиці Гродській. Тут можна почути гучну музику, під яку продавщиці середніх років смішно сіпаються в такт невигадливим попсовим мотивчикам. Головні сувеніри цього району кристали з мінералами, представлені в 4-х кольорах. Їх тут – ціла стіна. Один кристал коштує досить дорого, близько 70 злотих (17 євро), але якщо правильно поторгуватися – продавщиця люб’язно надасть вам 20% знижку. З сусідніх прилавків приємно посміхаються десятки дерев’яних матрьошок і сюрреалістичні кришталеві істоти – лебеді, амурчики, слоники… по 5 злотих (3.6 євро) за штуку.

Біля стійок з сувенірами «Вироблено у Китаї» особливого ажіотажу не спостерігається, хоча ціни знижені до 70%. Продавці скаржаться – ніхто не хоче купувати плюшевих дракончиків. Всі шукають чогось унікального, справжнього, краківського. А яка різниця між ними і китайськими? Практично ніякої. Навіть «монетні деревця» ніхто не купує, хоча вони стоять вже не 19, а всього 10 злотих (2.4 євро).

Що привезти з Кракова

Що привезти з Кракова

Сукенніце у Кракові

Сукенніце у Кракові

У знаменитих краківських Сукенніц (торговий пасаж) справа йде зовсім інакше. Асортимент сувенірної продукції там в основному представлений товарами, виготовленими місцевими ремісниками. Скляні кулі, всередині яких розміщені мініатюрні копії знаменитих краківських пам’яток (Барбакан, Вавель, Лагевніки, Маріацький костел). Вартість одного такого сувеніру – 70 злотих (17 євро). Втім, і тут можна стати «жертвою світової комерції», оскільки навіть під в’язаною сорочечкою Вавельського Смока, на якій красується гордий напис «Краків», може виявитися прихована етикетка з штрих-кодом Китаю.

Ще одне місце, де можна знайти прекрасні краківські сувеніри – вулиця Флоріанська. Чотири невеликих магазинчика представляють увазі туристів досить великий асортимент продукції, серед якого легко знайти і абсолютно унікальні дрібнички. Вінтажні листівки, магнітики ручної роботи, ганчіркові ляльки в національних костюмах і навіть… кастети. На питання про кастети, продавці, як правило, відповідають: «туристам треба ж якось себе захищати». Але головним сувенірним «діамантом» вулиці Флоріанської є Лайконік – смішний казковий персонаж, такий собі симбіоз конячки і вершника в яскравому карнавальному вбранні. Лайконіки тут бувають і пластикові, і керамічні, і ганчіркові і, навіть, їстівні. Вартість одного такого виробу – 5-10 (1-2,5 євро) злотих. Магнітики, в основному, від 5 злотих, набір декоративних чарок (6 штук), прикрашених зображенням краківського герба – 26 злотих (6 євро).

Сувеніри з Кракова

Сувеніри з Кракова

Що привезти з Кракова

Що привезти з Кракова

Краківський Дзядек

Краківський Дзядек

На вулиці Шевській знаходиться ще одна дивовижна сувенірна крамниця – магазин регіонального народного мистецтва. Тут представлена продукція народних умільців, які за старовинними дідівськими технологіями виробляють унікальні речі з дерева, текстилю, соломи, кераміки та каменю. Найзнаменитіший товар цього магазинчика – Краківський Дзядек (щелкунчик). Простіше кажучи – горіхокол. Краківських Дзядко вирізають з дубової деревини і вручну розфарбовують натуральними фарбами. Вартість одного великого Дзядко – близько 150-ти злотих (36 євро).

Ну і, звичайно ж, головний Міський Ринок. На ринку ви побачите таку безліч лотків з сувенірами, що у вас голова піде обертом. Регіональні народні костюми, кухлі і келихи для пива, керамічний посуд і дерев’яні ложки. Все це – з Кракова, з самого серця Польщі. Купуйте, що вам подобається, не шкодуючи ні одного злотого. Вже повірте, справжні краківські сувеніри – дорогого коштують !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *