Карта побиту в Польщі. Вид на проживання

Карта побиту – це документ, який підтверджує законність проживання в даній країні. В різних країнах – членах зони Шенген він називається по різному (трахета, пермесо і т.д.), але суть залишається та ж – маючи цей документ ви на законних підставах перебуваєте в країні, яка її видала і маєте значно ширший спектр прав, ніж з візою. А з багатьох питань володар цієї картки прирівнюється до громадян цієї країни.

Карта побиту в Польщі

Карта побиту в Польщі

У Польщі карта побиту є двох видів:

  • karta czasowego pobytu (карта часовего побиту) – карта тимчасового побиту, тобто вона носить тимчасовий характер і видається на якийсь конкретно визначений строк (найчастіше на 1 рік, але буває і на 1,5-2 роки)
  • karta stalego pobytu (osiedlenia się) (карта постійного побиту) – тобто цією картою підтверджується, що людина постійно (не тимчасово) проживає на території РП. Цей документ видається на 10 років (як і всі документи євро зразка, які містять фото), після чого подається заява на його продовження.

Карта побиту в Польщі – це документ єврозразка, і має юридичну силу на території всього Євросоюзу. Він містить біометричне фото, адресу прописки (у Польщі), номер PESEL людини та багато іншої інформаціі. Цей документ видає воєвода (губернатор) відповідного місця в Польщі, де прописаний кандидат.

Що дає Карта stalego pobytu?

  • Більше немає потреби відкривати візу для поїздки в країни зони Шенген. Мало того, при перетині кордону польська прикордонна служба навіть не ставить Вам штамп в паспорт
  • Ви можете легально працювати на території РП, ніякі дозволи вже не потрібні
  • Ви отримуєте право на отримання безкоштовної першої медичної допомоги на тих же підставах, що і громадяни Польщі
  • Ви можете оформити транспорт особисто на себе
  • Можливість безкоштовного навчання в основних, середніх та вищих навчальних закладах на тих же умовах, що й громадяни РП
  • Через 5 років після отримання Карти сталего побиту при дотриманні деяких умов Ви можете отримати громадянство
  • Можливість покупки та оформлення на себе нерухомості (у тому числі при використанні іпотеки та держпрограм)
  • Реєстрація та ведення підприємницької діяльності за спрощеною схемою, реєстрація юр.осіб (фірма, фонд і т.д.)
  • багато чого іншого

Хто може претендувати на Карту stalego pobytu?

  • Особи, які протягом останніх 5 років проживали в РП на Карті часовего побиту
  • Особи, які мають польське походження

Офіційна інформація

Карта тимчасового побиту в Польщі

Іноземець, який має намір перебувати на території Польщі протягом тривалого терміну, зобов’язаний звернутися до глави відповідного воєводського управління за місцем проживання (адресою перебування у Польщі) або за місцем, у якому іноземець збирається перебувати в Польщі, з заявою про видачу дозволу на тимчасове проживання певного терміну.

Іноземець, який перебуває за кордоном, повинен подати заяву відповідному воєводі через польського консула. Дозвіл, виданий воєводою, буде оформлено у вигляді відповідного документа – виду на проживання (карта тимчасового побиту). Максимальний термін його дії – 2 роки, після чого дозвіл можна продовжити на 2 наступні роки.

Дозвіл на проживання іноземець може отримати тільки в тому випадку, якщо доведе обґрунтованість свого перебування на території Республіки Польща. Закон містить чіткі визначення обставин, наявність яких є основою для отримання дозволу на тимчасове проживання.

Таким обставинами є:

  • Отримання гарантії дозволу на працевлаштування або заняття з метою заробітку, або письмової заяви роботодавця про намір працевлаштувати іноземця, якщо за законом не потрібен дозвіл;
  • Ведення господарської діяльності. Іноземець в цьому випадку зобов’язаний надати документи, що підтверджують ведення господарської діяльності на території Республіки Польща, її предмет і масштаби. Особливо важливими документами є: витяг з Всепольського судового реєстру, підтверджений нотаріусом договір про створення підприємства, довідка з податкового управління про відсутність заборгованостей по сплаті податків;
  • Надходження на навчання в польський вищий навчальний заклад, якщо іноземець при цьому забезпечений коштами на своє навчання і утримання. При цьому слід подати довідку від навчального закладу на офіційному бланку про прийняття до вузу або про продовження навчання із зазначенням передбаченого вузівським статутом строку навчання;
  • Укладення шлюбу з польським громадянином або іноземцем, який має дозвіл на поселення (вид на проживання).

Іноземець, що клопоче про видачу дозволу на проживання в Польщі протягом певного терміну, зобов’язаний подати органу, що видає дозволи, наступні документи: заяву, в якій міститься перелік істотних обставин, які є підставою для проживання у Польщі; 4 фотографії, квитанція про сплату податкового або консульської збору, а також документи, що підтверджують наявність джерел доходу і особистих матеріальних засобів разом з підтвердженням сум (наприклад, виписки з банківського рахунку).

Крім того, воєвода (або приймає заяву консул) можуть вимагати: копію свідоцтва про народження, свідоцтва про укладення шлюбу, довідку про відсутність податкових зобов’язань та відсутність судимості у іноземця в його рідній країні.

Карта постійного (сталего) побиту в Польщі

Іноземець, який безперервно перебуває в Польщі, щонайменше, протягом 5 років на підставі віз і дозволу на тимчасове проживання, може подати голові відповідного воєводського управління за місцем проживання заяву про видачу дозволу на поселення, тобто, згідно популярному назвою цього документа, – карта сталего побиту.

Таку ж заяву воєводі має право подати іноземець, який проживає на території країни не менше 3-х років, якщо він прибув до Польщі на підставі возз’єднання з родиною.

Іноземець зобов’язаний також виконати всі без винятку додаткові умови, а саме:

  • Довести наявність тісних сімейних або економічних зв’язків з Польщею;
  • Володіти в Польщі житлом і засобами на своє утримання. Це означає, що іноземець повинен довести органу, що видає дозвіл, наявність власних доходів та майна, достатніх на покриття всіх витрат, пов’язаних з утриманням та лікуванням себе і членів своєї сім’ї, що знаходяться у нього на утриманні, що він не буде користуватися засобами соціальної допомоги. Іноземець також повинен вказати житло, в якому він має намір проживати в Польщі, і представити своє юридично оформлене право на перебування в даному житлі (наприклад, договір про купівлю житла у власність, довідка про членство в житловому кооперативі, договір про найм житла).
  • Дозвіл на поселення має необмежений термін дії. Такий дозвіл може отримати також дитина іноземця, що народжена на території Республіки Польща, якщо іноземець має дійсний вид на постійне проживання на території Республіки Польща.

Іноземець, що клопоче про видачу йому дозволу на постійне проживання, зобов’язаний подати заяву з проханням про видачу дозволу на поселення, 4 фотографії, довідку про прописку, документи, що підтверджують безперервне перебування на території Республіки Польща протягом п’яти років, документи, що підтверджують освіту і наявні професійні кваліфікації, а також викласти біографію. Крім того, іноземець повинен представити документальні докази наявності джерела доходів або матеріальних коштів, достатніх на своє утримання та оплату житла.

Коментарі до статті

  1. Олександр :

    Доброго дня) Цікавить список документів для подачі на карту сталого побиту по причині того що мій дід поляк? Вдячний завчасно)

    • Анатолій :

      Доброго дня!!! Скажіть буть-ласка, маю документи про підтверження польського походження, чи можете допомогти зробити карту сталего побиту в Познані і скільки це буде коштувати. Зарання дякую за відповідь.

  2. Ірина :

    Чи можу я маючи карту тимчасового побуту в Польші,поїхати працювати до в іншу країну Євросоюзу?

  3. Юлия :

    Чи повинно у чоловіка з жінкою бути одне прізвище, якщо жінка має польське коріння, а чоловік ні? Чи буде достатньо свідоцтва про шлюб?

  4. Алина :

    Доброго часу! Я називається правильно карта побуту в Німеччині?

  5. Юрий :

    Добрий день. Чи можу я отримати карту сталого побиту якщо в мене всі родичі по метериній лінії поляки? В мене є оригінали і свідоцтва про народження і свідоцтва про смерть. Які документи для цогопотрібні, скільки це коштуватиме?

  6. Саша :

    Этот документ позволяет легально работать в страна Евросоюза?

  7. Петро :

    Добрий день.
    Моя бабця була полька, з документів є свідоцтво про народження мами в якому написано що бабуся полька.Чи можливо оформити Сталий Побит, за скільки часу і яка вартість.
    Дякую.

  8. Дмитро :

    Доброго дня, скажіть будь-ласка чи можу я отримати знижку на навчання 30 % з картою сталого побита?

  9. Марія :

    Доброго дня. Мій чоловік працює у Польщі уже восьмий рік. Зараз подав документи на карту побуту. Чи має право забрати свою дружину та доньку якій 7 років, на проживання у Польщі. Донька матиме право навчатися у Польській школі? А дружина влаштуватися на роботу?

  10. Валерій :

    Доброго дня.Терміново підскажіть будь-ласка, як продовжити розгляд справи (дицизії)… Знаю що потрібно написати в листі про продовження дицизії, але незнаю де взяти цей лист

  11. Василь :

    доброго дня! є карта тимчасового побиту,скільки часу буде дійсна чи анулюється карта після того як я звільнюсь з фірми яка мені її робила??

  12. Соломія :

    Доброго дня! Зараз я навчаюся і проживаю в Жешуві, хочу зробити сталу карту побиту, але сталий мельдунок мені зроблять аж в Ополє. Чи можу я в Жешуві подати на карту побиту?

  13. Катя :

    скильки потрибно чекати на карту після печяти в паспорті. через скільки можна виїхати на україну. чи скількі чясу її роблять??

    • Виктория :

      У меня мама ждала 2 мес. Выехать Вы можете и сейчас,но на обратный вьезд нужна виза. Лучше подождите.

  14. Виктория :

    Добрый день. Подскажите пожалуйста,есть карта побыту с отметкой “доступна до ринку праці) на польском языке. Имею ли я возможность работать официально в Германии? Спасибо за внимание.

  15. Mark Vidal :

    Я приватний кредитор, який надає кредити фізичним та юридичним особам за ставкою 2%. Ви відхилили так багато банків? Вам потрібні гроші, щоб побудувати свій бізнес? Вам потрібні гроші, щоб розширити свій бізнес? Або вам потрібен персональний кредит? Мій кредит коливається від особистого до бізнес-кредит. Мій процентна ставка дуже доступним і наш процес кредит дуже швидко, як добре. Я дійсно хочу, щоб всі ваші фінансові проблеми пішли, як тільки можливо. Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтеся:

  16. sergey yakubova :

    Добрий день,

    Ви ділова людина або жінка? Ви в будь фінансової плутанини, або зробити
    Вам потрібні гроші, щоб почати свій власний бізнес? Вам потрібен кредит
    виплати боргів або оплачувати рахунки або почати хороший бізнес? зробити
    у вас низький кредитний рейтинг, і ви важче отримати
    позичкового капіталу в місцевих банках / інших фінансових інститутів? Тобі потрібно
    Кредит або фінансування за будь-якої причини, будь ласка, зв’яжіться з нами з постійною компанії
    кредит.

    Ми пропонуємо ці види кредитів:
    особистого кредиту ..
    Бізнес кредит ..
    Кредит компанії ..
    co.operate кредитної ..

    З дуже мінімальними річними відсотковими ставками як низько як процентна ставка 3% ..

    Я чекаю вашої термінового реагування, так що ми можемо рухатися далі до угоди.

    З найкращими побажаннями

    Сергій.

  17. Irene fernandez :

    Здрастуйте, ви фінансово для інвалідів? Чи є у вас низький кредитний рейтинг, і ви відчуваєте труднощі з отриманням кредиту в місцевих банках та інших фінансових інститутів? Потрібна кредиту або фінансування для якої-небудь причини, наприклад: Персональний кредит, розширення бізнесу, підприємництва та освіти, консолідація боргів, жорстких грошових позик. Ось рішення, щоб його problem.We пропонують кредити для клієнтів по всьому світу широкий @ 2% процентної ставки для виплати анулювати.

  18. Iryna :

    Доброго дня! Я подала документи на Карту Сталого по причині, що моя прабабця і прадід голосували до Сейму та Сенату. Мені прийшов лист довезти свідоцтво про народження їх, і ось з Брестського архіву брали довідку, що вони голосували і там вказана дата 1910 рр. народження прабаби і прадіда, а у Луцькому архіві у свідоцтвах вказано , що прабаба з 1909 р., а прадід з 1910 р.. Я не знаю який буде результат, що ви на це скажете?

  19. руслана :

    ДОБРОГО ДНЯ СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА МІЙ ЧОЛОВІК МАЄ КАРТУ СТАЛОГО ПОБИТУ ЯК Я МОЖУ З ДИТИНОЮ ПОІХАТИ ДО НЬОГО ? ЯКІ ПОТРІБНО ДЛЯ ЦЬОГО ДОКУМЕНТИ? ДЯКУЮ

  20. Олег :

    Скажіть будласка є “умова праці” терміном на 1 місяць випробовувальний. Чи буде цього достатньо для отримання карти часового побуту? ( по закінченню терміну працедавець має намір продовжити мінімум на 1 рік.)

  21. Dmytro :

    Доброго вечора! Підскажіть будь-ласка,спіткнувся із такою проблемою,два місяці тому зложив вньосек на сталий побит,вдарили печатку в паспорт,децизії ще немає,а віза закінчується в 30.12.2015 хочу поїхати на свята додому!!!))) як мені тепер бути,і що можна зробити,щоб вернутися назад,до польщі,як най швидше!!! На перед дякую!

    • admin :

      Доброго вечора. Ви можете повернутись додому, але потім вам потрібно буде відкривати візу щоб їхати назад. Підставою може бути децизія на отримання карти побуту (якщо вам її хтось пришле). Потрібно буде ставати у загальну чергу на реєстрацію

  22. HR :

    Добрий день. Роз’ясніть будь ласка ситуацію. Ніде такої інформації не можу знайти. Моя теперішня дівчина ближчим часом отримає карту тимчасового побиту у Польщі. Якщо після отримання цієї карти ми з нею офіційно одружимось чи матиму я право також отримати карту побиту на підставі одруження, тобто як її законний чоловік? Дякую

    • admin :

      Доброго дня. Там, здається потрібно, щоб вона не менше двох років там працювала

  23. Ані :

    Доброго дня, скажіть будь ласка якщо мій чоловік має карту сталого побиту, чи можу я також її отримати на основі його, чи шлюбу?

  24. Сергій :

    Доброго часу. Чи можу я отримати карту тимчасового побиту щоб незалежати не від жодної фірми?

  25. Tania :

    підкажіть будь ласка!!! не дочекавшись децизії (в лютому) в польщі на тимчасовий побит повернулась в Україну. зараз зробила візу на закупи 7 днів щоб повернутись, але разом з тим відмінили попередню візу (на основі якої подавала документи на побит). Чи не означає це відмова на побит..? Чи можу я і надалі очікувати на дезизію в Польщі…?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *