Заробітна плата в Польщі
Для українських трудящих-мігрантів Польща є другим після Росії основним роботодавцем. Це пов’язано, по-перше, з її зручним по відношенню до нашої країни географічним розташуванням, а по-друге, з масовою міграцією поляків, які виїжджають на заробітки за кордон, звільняючи робочі місця для своїх українських колег.
Згідно з даними головного управління статистики Польщі (GUS), в 2010 році середня заробітна плата поляків склала 3 200 злотих або 1103 у.е. на місяць. Нагадаємо, що в Україну середньомісячна зарплата в минулому році не перевищувала 2 249 тис. грн. (280 у.е.).
Найбільш затребувані українські працівники в будівельних і сільськогосподарських галузях. Також у Польщі існує безліч вакансій на спеціальності, що не потребують високої кваліфікації – прибиральників, посудомийок і офіціантів. Однак, як показує практика, за таку роботу українцям платять менше, ніж полякам.
У зв’язку з наближенням ЄВРО – 2012 сьогодні Польщі також потрібні робітники для прокладки доріг і будівництва готелів. Перелік спеціальностей тут досить широкий: від мулярів, штукатурів і теслярів до токарів, слюсарів та фрезерувальників.
Такі фахівці можуть заробити приблизно 8 – 12 злотих за годину. Якщо працювати без фанатизму, а саме 8 годин на день і 24 дні на місяць, середньомісячна заробітна плата складе близько 2 000 злотих, або 730 у.е.
Приблизно стільки ж можна отримувати, працюючи на фермерських господарствах або на плантаціях. Хоча більшість наших працьовитих співвітчизників намагаються знаходити додаткові підробітки, що, безумовно, відбивається на їх зарплаті.
Українські жінки часто влаштовуються в польські сім’ї в якості нянь. Перевага тут віддається немолодим робітницям з рекомендаціями. Також у польських газетах регулярно публікуються оголошення з пропозиціями роботи для «дам без комплексів».
Проте згідно поліцейської статистики, умови праці таких «дам» майже завжди відрізняються від обіцяного наймачем раю – трудова угода не дотримується, а «понаднормові» входять в норму і не оплачуються.
Для працівників інтелектуальної праці в Польщі відкриті вакансії лікарів, особливо дантистів, а також медсестер, вчителів і бухгалтерів – велика частина їхніх польських колег сьогодні працює в Німеччині.
Крім того, польські організації охоче беруть на роботу торгових агентів зі своїми зв’язками і клієнтами. При грамотно складеному контракті, такі спеціалісти, здійснюючи свою діяльність на території СНД, можуть отримувати дуже непогану, навіть за європейськими мірками, зарплату.
Так що якщо ви дійсно хороший фахівець – вперед, і все у вас вийде!
Якщо вам потрібна візова підтримка, щоб виїхати до Польщі, ми радо допоможемо.
Що дійсно поляки можуть запрошувати українців на роботу бухгалтером, в фінансовій сфері, особливо що стосується чоловіків? Які вимоги висуває тоді роботодавець до освіти, досвіду роботи працівників з інших країн в даній сфері?
Теоретично, звичайно, можуть запрошувати і не через кадрові агенства:)
Скажіть будь-ласка. Чи реально що українському заробітчанину будуть платити гроші на пластикову карту. На роботу влаштовуюсь через агенство яке знаходиться у Варшаві. Сказали що відкриють карточку на яку будуть скидатись гроші і нею можна користуватись як в Польщі так і в Україні!
Звичайно, таке може бути реальністю – все залежить від працедавця)))