Зарплата для шенген візи
Питання отримання шенгенської візи не є особливо складним. Але і в цій процедурі є певні моменти, які можна назвати для шенген візи специфічними. Це, наприклад, те, як довести свою фінансову спроможність для отримання візи.
Приміром, ви отримуєте офіційно невелику зарплату. Або, наприклад, ви не маєте на Батьківщині (тобто в Україні) ні роботи, ні нерухомості, ні родини. Як у такому випадку ви можете довести, що все ж плануєте повернутися в «неблагополучну» (за європейськими стандартами) Україну?
Отже, вашу платоспроможність можна підтвердити таким чином: банківськими документами, довідкою з місця роботи, тревел-чеками. У консульстві можуть попросити вас пред’явити документи, що підтверджують факт володіння автомобілем або/та нерухомістю.
Що стосується довідки з місця роботи, тут начебто все зрозуміло. Якщо ваша заробітна плата дозволяє, то ви саме на ці грошові кошти і їдете до Європи. І в довідці вказується, яка у вас зарплата. А ось те, що стосується травел-чеків і документів з банку, варто дізнатися детальніше.
У Візовому кодексі Євросоюзу немає прямих вказівок на те, яку конкретно суму повинен пред’явити як доказ своєї платоспроможності здобувач візи. Тому консульство кожної з країн висуває свої вимоги.
Ви купуєте, наприклад, у банку дорожні чеки (такі ж, як тревел-чеки) на певну суму. До речі, якщо після отримання візи ви плануєте дорожні чеки повернути з вдячністю банку, а гроші просто зайняли у сусіда, то вам слід знати, що деякі гроші при поверненні чеків ви все ж втрачаєте. Приблизно, три відсотки.
Що стосується банківських рахунків, то тут у різних посольствах також вимагають різні документи. Це можуть бути, наприклад, ксерокопії обох сторін банківської карти плюс оригінал чека-виписки з банкомату із зазначенням залишку коштів на рахунку. В іншому посольстві у вас попросять довідку про наявність банківського рахунку з докладною інформацією про рух грошових коштів за останніх кілька місяців або навіть за рік.
Але були випадки, коли посольство вимагало, щоб банк заморозив на рахунку певну суму з урахуванням необхідних для щоденної витрати грошових коштів. Розморозити їх, треба вже після прибуття у відповідну шенгенську країну.
З усього сказаного випливає один висновок: перш ніж оформляти візу, потрібно знати, які для цього потрібні будуть документи, враховуючи те, що вони у різних посольствах відрізняються. Це може бути і медична страховка, та інші документи.