Національна віза у Польщу. Віза типу D

Яка різниця між шенгенською і національної візою? Насправді, якщо Ви перебуваєте в Європі і у Вас в паспорті стоїть будь-яка з них, то Ви не сильно відчуєте різницю. Однак, існує цілий ряд відмінностей як в оформленні, так і в умовах і правилах перебування в зоні Шенгену.

Національна віза у Польщу

Національна віза у Польщу

Національну візу типу D можуть отримати далеко не всі, а тільки ті, хто планує перебувати на території даної країни в загальному рахунку (під час однієї або декількох поїздок) понад 90 днів (мінімум 91 день) протягом півроку, рахуючи від дати першого в’їзду.

При цьому причини перебування повинні бути вагомими: навчання в університеті, робота у Польщі, отримання карти поляка, відвідини родичів та інше. Все має бути підтверджено документально з наданням запрошення приймаючою стороною, крім карти поляка.

Для громадян України, з 15 вересня 2012 року, польська національна віза категорії D видається безкоштовно, а за шенгенську візу потрібно заплатити консульський збір 35 євро.

Національна віза (D) дозволяє:

  • Знаходитися на території країни, що її видала, згідно часу перебування і терміну дії візи.
  • Додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську зону, до 90 днів протягом півроку. Цей пункт працює з березня 2010 року, і національна віза категорії D отримала фактично статус виду на проживання, ОДНАК не всі співробітники митних та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже два роки), тому при наявності у Вас національної візи, при відвідуванні інших країн Шенгену слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду.

Необхідні документи для отримання національний візи типу D:

  • Закордонний паспорт.
  • Український паспорт
  • Заповнену і підписану візову анкету
  • Біометрична фотографія 3,5х4,5 80% лиця
  • Медична страховка
  • Додаткові документи, що підтверджують мету приїзду, наявність коштів на в’їзд, перебування та виїзд з Польщі, необхідність перебування на території Польщі більше 90 днів і т. д..

Хоча протягом трьох місяців можна перебувати в інших країнах Шенгенського договору, проте слід врахувати наступні тонкощі даного типу візи:

  • Перший в’їзд за візою має бути здійснений на територію країни, яка видала візу. В іншому випадку поляки потім можуть не дати візу, так як Ви використовуєте її з метою, відмінною від зазначеної в анкеті і в типові візи. Даний пункт має офіційну назву – “Правило першого в’їзду
  • В силу певних правових аспектів, що виникли при підписанні Митного кодексу не рекомендується відвідувати Данію з національною візою іншої країни
  • Будьте готові, що прикордонники інших країн будуть нервово розглядати Ваш паспорт і задавати питання про мету візиту, особливо в тому випадку, якщо віза D Вам видана з метою роботи.

Великим плюсом національної візи є те, що вона довготривала і дозволяє довгий термін знаходитись на території Польщі чи Шенгену. Найлегше відкрити польську національну робочу візу.

Завантажити:

>> Постанова Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 265/2010 від 25 березня 2010 року

Потрібний нам пункт:

(4) A third-country national holding a long-stay visa issued by a Member State should therefore be allowed to travel to other Member States for three months in any six-month period, under the same conditions as the holder of a residence permit. This Regulation does not affect the rules regarding the conditions for issuing long-stay visas.

Переклад:

(4) Громадяни третіх країн, що мають візу тривалого перебування держави-члена повинні мати право їздити в інші держави-члени протягом трьох місяців протягом кожного шестимісячного періоду, при тих же умовах, як і власники посвідки на проживання. Це Положення застосовується без шкоди умов видачі довгострокових віз.

Якщо вам потрібна допомога у отриманні національної польської візи, звертайтесь до нас, і ми радо допоможемо. Контакти можна знайти у розділі Віза у Польщу.

Коментарі до статті

  1. Богдан :

    Доброго дня.Скажіть будь-ласка,чи можу я по польській національній робочій візі часто перетинати кордон(1-2 рази в тиждень).Чи не виникне в польських митників зайвих питань про нецільве використання візи?

    • admin :

      Доброго дня! Можуть бути проблеми… Хіба-що ви працюєте офіційно і працедавець знає про ваші часті перетини та буде підтверджувати що вкурсі і все дозволяє)))

  2. Женя :

    В мена національна віза D з 01.08.13 по 31.07.14, я використав всі дні перебування.., чи можу я знову зробити таку візу раніше., чи вже тільки після 31.07 ???

    • admin :

      Подібну візу ви можете відкрити після закінчення річного коридору!!! Коридор рахується з першої дати виїзду.

  3. Соломія :

    Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо оформляють мені приватне запрошення на візу до Польщі, то потрібно ще в наборі документів страхівку? І чи можу подати документи в іншому місті, чи там потрібно приписку мати? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Залежно від типу запрошення. У більшості випадків страховка потрібна. Якщо це робоча віза, то потрібно подаватись у відповідному окрузі, якому відповідає ваша прописка, якщо це бізнес віза то може пути подача ще по місці роботи.

  4. Наталия :

    Доброго дня.Підскажіть будь-ласка, (я з хмельницької обл.)чи зможу відкрити в інших посольствах візу окрім Хмельницьго віниці?Дякую за відповідь.

    • admin :

      Доброго дня! З хмельницькою пропискою ви можете подати документи на візу у вінницькому консульстві та у вінницькому, хмельницькому, житомирському та чернівецькому візових центрах.

  5. Ірина :

    Підкажіть будь ласка, якщо я проживаю у Вінницьцій обл.Чи може я подати візу в Хмельницькій чи Житомирській обл.Бо у Віннницькій немає місць.

    • admin :

      З Вінницькою пропискою ви можете подавати документи у візових центрах Вінниці, Хмельницька, Житомира та Чернівців.

  6. Юля :

    Скажіть будь ласка, я маю побит сталий у Польші,чоловікові зробили національну польську візу і ми хочем їхати до Хорватії у мене там будинок, чи не буде проблем із візою при в’їзді у Хорватію? І скажіть ще будь ласка, які документи треба ,щоб дідусеві також зробити запрошення?

    • admin :

      1. З національною візою у хорватію пустят
      2. Залежить, скільки років дідусеві. Якщо багато, то можна відкрити туристичну візу – 14-45 днів

  7. Аня :

    Добрий вечір.В мене полська національна робоча віза категорії d 180/360.Скажіть будьласка чи можна перебувати на території Польщі протягом усіх 180 днів,із одним в”їздом? буду вдячна за відповідь.

  8. Юрій :

    Доброго вечора. Маю польську робочу візу типу D 05 з терміном перебування 180 днів, дійсна до листопада 2014 року. Був по ній у Польщі два рази по 10 днів. Скажіть будь ласка, чи маю право я з такою візою у червні відвідати Італію та Іспанію? Планую автобусом приїхати до Польщі, далі літаком в Італію, звідти в Іспанію і далі назад до Польщі. (вже є квитки в обидва боки). Наперед дуже-дуже вдячний за відповідь!!! 🙂

    • admin :

      Доброго дня. По закону це не заборонено… головне, щоб було підтвердження з польської сторони, якщо будуть туда телефонувати.

  9. Віктор :

    Батькі і діти мають польську візу категоріі С чинну до квітня 2015р. Діти вписані в паспорт мами. Дитину (7 років) запрошують навчатися до польщі але у супроводі батька як опікуна. Які потрібні документи. Чи потрібно виробляти нові візи. Як діяти в даній ситуаціі.

    • admin :

      Найкраще зробити дитині проїзний, або закордонний паспорт і там відкрити візу для навчання(на 365 днів національну), а батьки будуть їздити по тих, які у них є.

  10. Оксана :

    Доброго дня!!!
    Маю річну шенгенску візу на 90 днів, видану польським консульством. Хочу влаштуватися на роботу у Польщі, чи відкриють мені національну візу, якщо строк дії шенгенської ще не закінчився??
    І одразу друге питання, що мається на увазі у списку документів “додаткові документи”? Чи це має бути запрошення на роботу, якщо так, то де можна знайти вимоги щодо його оформлення.
    Дякую!

    • admin :

      1. Так, можете подавати документи на робочу візу, попередня анулюється.
      2. Вам потрібно освядчення на роботу (запрошення на роботу). Воно відповідного зразка, поляки його оформляють в уженді праці.

  11. Katrin :

    Кожного року наша родина відпочиває в Хорватії влітку. У
    всіх членів нашої родини завжди є шенгенська багаторазова віза
    угорського консульства. Ми знаємо, що цього року Хорватія здійснює
    безвізовий режим для тих, хто має шенгенську візу. Цього року з нами
    буде відпочивати наш старший син, він є студентом Краківської
    академії, Польща. У нього є польська карта побиту, яка прирівнюється
    до шенгенської візи та надає право легально перебувати на території
    країн шенгенської угоди, пересуватись ними, та вчитись і працювати
    протягом року. Чи зможемо ми безпроблемно перетнути кордон
    Угорщина-Хорватія разом з сином?
    Дякую.

    • admin :

      Думаю проблем небуде, у мене знайомі їздили з робочою національною візою – то все було добре.

  12. Марьяна :

    Доброго дня. у мене віза з 11.02.2014 по 10.08.14. в паспорті вказано 180 днів. чи маю я обов”язково перетинати кордон до закінчення візи?і коли я зможу подавати документи на відкриття нової візи?і чи є таке поняття як анулювання візи?ґЩиро вдячна

    • admin :

      Доброго дня! По даній візі ви можете перебувати 180 календарних днів, але до дати її закінчення (10,08,2014). Наступну таку ж візу ви можете отримати по закінченню уявного коридору, який рахується з першого вїзду на цілий рік. Тобто якщо ви в”їхали 16,02,2014 по ній, то наступну можете відкрити з 17,02,2015, якщо використали всі дні по попередній візі. Якщо не використали, то можна відкрити робочу візу на залишок днів.

  13. Паша :

    Доброго вечора я з Хмельницької області в які області я можу подати заявку на призначення дати подачі документів до Пункту Прийому Візових Анкет

  14. іван :

    Доброго вечора я з Хмельницької області в які області я можу подати заявку на призначення дати подачі документів до Пункту Прийому Візових Анкет.Чоьу неможна зареєструватися нізаяким номером і онлайн теж нереєструє.

    • admin :

      Доброго дня! Можете подавати документи у Вінниця, Хмельницьку, Житомирі чи Чернівцях. Чому неможливо зареєструватися невідомо.

  15. Олег :

    Доброго дня! Чи можна поміняти дату і місце подання документів у посольство?

  16. Василь :

    В мене національна віза типуД ,з 180 днів був в Польщі 90,закінчився час візи.Чи можу я добути в Польщі решту 90 днів?Як це зробити?Чи можна це зробити на місці ,в Польщі?

  17. Василь :

    Тобто,потрібно знову запрпошення,і т.д.?

  18. Вікторія :

    Добрий вечір, як довго робиться робоча національна віза?

  19. Зоряна :

    Добрий день! У мене є декілька запитань. Планую влітку летіти в Іспанію, але не знаю яку візу робити. У мене є карта поляка, з якою дають національну візу типу D. Якщо я з цією візою полечу в Іспанію, чи не виникне у мене проблем з працівниками митноіі служби в аеропорту? Чи все ж таки краще подавати на шенгенську візу?? Дякую.

  20. Ірина :

    Доброго дня.Підкажіть чи можу я подавать документи до візового центру у Львові, для відкриття шенгену до Польщі, проживаючи в Хмельницькій області.

    • admin :

      Доброго дня! Залежно від типу шенгену… якщо там офіційно працюєте, то так (якщо це не роб. шенген чи щось подібне)

  21. Паша :

    Доброго дня! В мене виклик на роботу від одного працедавця, а працюю я в іншого. Умови про працю не маю. Чи легально так змінювати роботу?

    • admin :

      Доброго дня! Це нелегально. Мінімум потрібно попросити нового працедавця зробити вам від себе запрошення

  22. макс :

    Доброго дня ! Скажіть чи можу я з пол. Національною візою заїхати ( повернутись ) в Україну через іншу державу ? Наприклад Румунія ? Венгрія…

    • admin :

      Доброго дня! Чув, що з нац.пол. візою у Угорщину не впускають, а от чи випускають… скоріш за все випустять

  23. міша :

    Добрий день. Скажіть будь ласка якщо в мене польська робоча віза категорії d і чистий паспорт чи можу я їздити періодичнов Францію?

  24. наталя :

    Доброго дня!У мене запрошення на роботу з 01.07.14 по 01.11.14,(4 місяці),скажіть будь ласка можу я подавати документи на відкриття національної візи,чи потрібен шинген?

  25. Микола :

    Доброго дня. В мене польська національна віза категорії D, я хочу поїхати по ній відпочивати в Іспанію(не знаю на який період часу), саме тому не беру одразу квиток назад. Чи не виникне в мене на кордоні проблем, стосовно того, що я по польській візі їду в Іспанію(хоча в Візовому кодексі Єс я маю на це право), крім цього їду я через Угорщину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *