Виїзд за кордон з кредитом. Чи дозволяється перетин кордону?
Часто виникає питання: «Чи випустять за кордон з кредитом, якщо виплати по ньому ще не завершені?». На жаль, однозначно стверджувати чи випустять за кордон з боргами не можна, тому що багато що залежить від обставин.
Варто розглянути всі можливі аспекти, щоб визначити чи можна виїхати за кордон маючи кредит, за законом, дізнатися способи виїзду і методи вирішення виниклих проблем. Спробуємо розібратися.
Чи можна виїжджати за кордон з кредитом?
Найбільш часто громадян України, в зв’язку з наявністю кредиту, цікавить за які борги не випускають за кордон, а саме до Польщі, як про країну яка найближче розташована і зручна для проживання і працевлаштування. Але слід мати на увазі, що проблеми з іншими країнами ЄС багато в чому аналогічні.
Також, необхідно розуміти, що мова може йти не тільки про кредити, а й про інші фінансові заборгованості (наприклад, борги перед фізичними та юридичними особами, житлово-комунальним господарством, невиплачені аліменти і т.п.).
Отже, головне, що потрібно усвідомити про кредити:
- Наявність кредиту саме по собі не є причиною для відмови у виїзді! Заборона виїзду за кордон за борги виникає тільки у випадках несвоєчасних виплат (прострочений кредит) по заборгованості.
- Обмеження виїзду за кордон за борги не може накласти кредитор – це все виключно в компетенції суду!
- Заборона на виїзд не означає заборону на в’їзд до Польщі – митницю Польщі не буде повідомлено про наявність заборгованості громадянина України в інших країнах, якщо немає судової заборони.
Тобто, відмова на виїзд з країни може виникнути в єдиному випадку – якщо є відповідне рішення суду. У всіх інших випадках, якщо є неоплачений кредит випустять за кордон, і ніхто не може заборонити громадянину покинути межі держави, незважаючи на наявність боргу.
Виходячи з цього, все подальше буде розглянуто з позицій наявності ОФІЦІЙНОЇ заборони.
Як виїхати за кордон з боргами?
Офіційне рішення
За великим рахунком, є лише один офіційний спосіб, як виїхати в Польщу маючи кредити – це погасити заборгованість. Добре якщо для цього є кошти щоб оплатити борги перед виїздом за кордон. Треба лише прийти до кредитору, сплатити заборгованість, відсотки, пеню, штрафи, і бути вільним.
Інше питання, якщо грошей немає … Але і тут існують способи вирішення проблеми:
- Рефінансувати кредит. Домовитися з кредитором про інші способи і терміни погашення. Банки в деяких випадках йдуть на зустріч боржникам. В результаті, кредит залишиться, але він перестане бути простроченим, а значить пропадуть підстави для заборони на виїзд.
- В іншому банку взяти кредит і виїхати жити за кордон або працювати. Це дозволить погасити початкову заборгованість по кредитах, і, отже, вивести початковий кредит з категорії прострочених. Існує кілька способів отримання нового кредиту – розглянемо їх більш детально нижче.
На відміну судової ухвали потрібен певний час, але навіть після прийняття рішення, митниця буде сповіщена не моментально – в середньому на цей процес йде близько 15 днів.
Неофіційні методи
В даному розділі будуть наведені теоретичні приклади, практичне виконання яких неможливе, оскільки мова йде про незаконні дії! Ми не несемо ніякої відповідальності за можливі юридичні наслідки, які можуть виникнути в разі застосування даних методів.
Були випадки, коли громадянам України вдавалося покинути країну вже маючи судову ухвалу, що забороняє виїзд.
- 10 днів. Саме такий термін, в більшості випадків, потрібно митниці для занесення боржника в базу даних невиїзних. Були випадки, присутній неоплачений борг по кредиту, виїзд за кордон протягом даного періоду є цілком легальним.
- Виїхати з кредитом за кордон через Калінінград. В це російське місто можна офіційно потрапити без візи. З території України люди спокійно в’їжджали в Росію (митниця не перевіряє заборгованості), звідки здобували квиток в Калінінград і … виходили з транспорту на території ЄС. В’їзні документи в нормі, даних про заборгованість у європейських митників немає – людина в Європі. Були випадки і прямих поїздок Україна – Калінінград. Багато маршрутів, наприклад, Київ – Калінінград мають пересадку в Варшаві. Це зручно, проте шанс перевірки заборгованості при такій поїздці значно вище.
- Виїзд за кордон з боргами через Білорусію. Аналогічно до попереднього пункту, боржники в’їжджали в Білорусію (немає якісного контролю заборгованості), а звідти вже в країни ЄС – ні у білоруських, ні у європейських митників немає баз даних за простроченими українськими кредитами.
Підсумок
Отже, можна виїхати за кордон якщо є кредит. Єдиний випадок, коли виїзд з країни на підставі неоплаченого кредиту може бути заборонений офіційно – це судове рішення. У всіх інших випадках виїзд можливий.
Якщо ж заборона вже вступила в силу, то і тут існує цілий ряд методів як виправити ситуацію.
На данный момент за границу не пускают не только через просрочки по кредитам. Запретить выезд за границу могут по решению суда, например, через неуплату алиментов, штрафов или налогов, выезд за границу возможен даже когда ваше дело уже в суде, пока нет решения можно спокойно передвигаться по миру.