В Європу на авто – особливості
Немає нічого складного, в тому, щоб здійснити подорож до Європи на автомобілі. Це набагато зручніше і цікавіше, ніж автобусний тур, тому що є можливість вибрати самостійно маршрут прямування, час зупинки в тому чи іншому місті для огляду визначних пам’яток, вибрати готель, керуючись своїм смаком і повною свободою дій, у разі, коли плани помінялися.
Але, для того, щоб поїздка була в задоволення, не мала неприємних ситуацій на дорозі і під час подорожі, необхідно вивчити правила дорожнього руху країни, а також, ряд особливостей і нюансів автомобільного руху в європейських країнах.
Вибирати маршрут руху по європейських дорогах потрібно залежно від особистих вподобань і запланованих у поїздці заходів. Якщо в поїздці важлива швидкість пересування, то можна вибрати швидкісний автобан. Якщо ви плануєте милуватись краєвидами, робити зупинки в дорозі, щоб сфотографуватись, оглядати колоритні місця – то краще вибирати траси, які проходять через населені пункти, з встановленими обмеженнями швидкості, і можливістю робити зупинки на трасі і в населених пунктах. До того ж, ці траси, що йдуть паралельно автобанам – безкоштовні, тоді як проїзд по більшості швидкісних європейських дорогах платний. На картах доріг платні магістралі позначаються літерою А.
Особливостями проїзду по автобанах є те, що на автобані зупинки категорично заборонені. Якщо у водія немає жилета з яскравими смужками, то виходити з машини, яка поламалася не варто, до приїзду аварійної команди, щоб не порушувати правила проїзду по автобану і не платити штраф за порушення.
Також, важливо пам’ятати, що на автобані необхідно дотримуватися встановленої швидкості, їхати повільніше, ніж встановлений швидкісний режим не можна. У разі пересування по безкоштовній трасі, яка проходить через населені пункти важливо пам’ятати про швидкісний режим, який встановлений для траси, і стежити за його дотриманням.
Дорожнє покриття європейських трас дуже спокушає вітчизняних автолюбителів їхати швидше, ніж встановлений швидкісний режим. Тому, важливо пам’ятати, що при порушенні правил дорожнього руху, швидкісного режиму буде стягуватися значний штраф. Подорожуючи автомагістралями Європи не потрібно забувати про те, що всі траси оснащені відеокамерами спостереження з приладами, автоматичного контролю швидкості. Поліцейські в цих країнах дуже суворі і варіант «домовитися» з ними, у разі порушення правил дорожнього руху, не пройде.
Оплата проїзду по платній трасі буває фіксована або залежно від кілометражу. У разі фіксованої оплати вся сума сплачується при в’їзді на трасу. Якщо ж оплата за кожен кілометр, то сума за пройдену відстань оплачується при виїзді з траси, після пред’явлення водієм спеціальної картки з в’їзду на трасу. Оплату можна здійснити як готівкою, так і за допомогою банківської карти, для цього на в’їзді або виїзді з траси стоять спеціальні турнікети.
Вибираючи у містах місця для стоянок нічних або денних для огляду визначних пам’яток потрібно пам’ятати про те, що більшість парковок в європейських містах платні. Але, наприклад, на стоянках біля деяких великих супермаркетів парковка безкоштовна. Так само, на деяких платних міських стоянках існують безкоштовні денні години для паркування.
Дізнатися вартість години паркування на тій чи іншій стоянці можна, ознайомившись уважно з прайс-листом цін, який висить при в’їзді на стоянці автомобілів. Час безкоштовних годин на міських парковках зазначено в розкладі та правилах паркування, розташованому поруч з прайс-листом.
Так само в європейських містах є безкоштовні парковки типу P + R (Park & Ride). Такі парковки, як правило, розташовані на околиці міста, біля кінцевих зупинок міського транспорту. Доїхавши до паркування P + R, можна залишити там автомобіль і на громадському транспорті в’їхати в центр міста щоб оглянути визначні пам’ятки і походити по магазинах. Слід пам’ятати, що такі парковки безкоштовні тільки в денний час доби.
На випадок нічного паркування потрібно мати на увазі, що в готелях, розташованих на околиці міста парковка буде за вартістю нижче, ніж у місті. У центрі міста в місцях, під знаком «стоянка заборонена» ставити автомобілі дозволено людям, що живуть поруч або працюють на цій вулиці.