Ускладнення отримання шенген віз у Польщу з 16.10.2014
Коли наша влада підписувала угоду про асоціацію з ЄС, вони і подумати не могли, що замість спрощення візового режиму з Європою вони отримають зворотний ефект (тобто ми – адже у них перешкод з поїздками ніколи немає 🙂 ). Найближчий наш сусід – Польща вирішила ускладнити правила видачі віз для жителів нашої країни.
Починаючи з 16 жовтня 2014 змінюється список документів необхідних для отримання візи Шенген, обов’язкових для всіх незалежно від мети подорожі.
Причому торкнулися зміни не тільки шопінг-віз, володарями яких українці із вінницького, львівського та луцького консульських округів ставали, практично, просто так, а і всіх короткострокових шенгенських віз (бізнес віза, туристична віза і, здається, гостьова). Тепер, для того, щоб отримати польський шенген, необхідно буде зібрати повний пакет документів, схожий з тим, що необхідний для отримання шенгенської візи в консульствах інших країн.
Польська шенгенка, давала право українцям роз’їжджати по всій Європі. Для її отримання потрібен був мінімальний пакет документів – запрошення чи бронювання готелю з підтвердженням проплати чи просто заява про бажання отримати шопінг візу.
Однак тепер буде потрібно пред’явити виписку з банківського рахунку з переліком операцій за останні три місяці, довідку з роботи із зазначенням зарплати за останні півроку, пенсіонерам – довідку з пенсійного фонду. І немаловажною умовою є бронювання готелю в Польщі. І не важливо, чи людина збирається там ночувати. Так що тепер більшості з нас буде важкувато з подорожами по Європі…
Хоч одне радує, що по робочих візах поки що змін не спостерігається…
Інформація з візового центру:
……..
Документи, що підтверджують вид діяльності, наявність фінансових коштів/зв’язків з Україною:
1. Для наймани працівників: довідка з місця роботи, в якій зазначено посаду, трудовий стаж, термін відпустки та заробітню плату працівника за останні 6 місяців, а також: інформацію про реєстрацію і контактні дані підприємства, ім’я, прізвище та посаду особи, яка її видала.
2. Для приватних підприємців: оригінал і копія реєстраційних документів підприємства, виданих місцевими органами влади або остання податкова декларація
3. Для осіб, які не працюють: витяг з банківського рахунку про наявність фінансових коштів з переліком операцій за останні 3 місяці або письмова, підписана декларація, яка відображає фінансову ситуацію подорожуючої особи.
4. Для пенсіонерів: документ, який підтверджує отримування пенсії.
5. Для учнів та студентів:довідка з навчального закладу, в якій зазначено період вільний від занять учня або студента.
6. У деяких випадках: документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або в окремих випадках інше майно) або остання податкова декларація (у випадку осіб, які подорожують вперше).
Документи, що підтверджує наявність фінансових засобів для покриття витрат пов’язаних з подорожжю до країн зони Шенген:
1. Спонсорування: гарантійний лист від спонсора або третьої сторони в Україні, який повинен містити інформацію про те, що третя сторона має достатні фінансові засоби для спонсорства.
2. Підтвердження наявності власних фінансових коштів:
а) витяг з банківського рахунку, який містить перелік банківських операцій за останні три місяці;
б) оригінал та копія дорожних чеків, виданих на прізвище особи, яка подає документи на візу;
в) письмова, підписана декларація, що відображає фінансове положення подорожуючої особи.
Документи, що підтверджують проживання:
1. Гарантійний лист приймаючої сторони
2. Бронювання готелю або інший документ, підтверджуючий проживання.
…….
Отже, вітаємо вас з новими “покращеннями” 🙂
Яку візу відкривати коли є карта поляка?
Доброго дня. Національну візу. Можете прочитати – Віза по карті поляка