Варшавський державний університет
Варшавський державний університет (пол. Uniwersytet Warszawski, UW) – один з найвідоміших та найпрестижніших державних університетів Польщі. Більш ніж 200 років функціонує університет, в лавах студентів його побували такі відомі на весь світ постаті, як композитор Фредерік Шопен, президенти Польщі Лех Качинський та Броніслав Коморовський, письменник Болеслав Прус, прем’єр міністри Израілю, Польщі. Лауреати Нобелевської премії, світила медицини, астрономії, фізики, відомі журналісти.
Створений на початку ХЇХ століття , вуз почав функціонувати під назвою Королівський Варшавський Університет. Його емблемою став орел з гілками лавра та пальми в пазурах, в оточенні п’яти зірок, що символізують 5 факультетів – права, медицини, філософських і богословських наук та мистецтва.
Із року в рік, проживши вже два століття, Варшавський державний Унверситет набирає обертів, постійно оновлює начальні програми, пристосовується до запитів ринку праці, тому випускники цього вузу – одні з найзатребуваніших спеціалістів!
З точки зору кількості співробітників UW попереду більшості корпорацій, включених в перелік найбільших компаній в Польщі, згідно із журналом «Forbes».
Іноземці, як правило, вибирають навчання в галузі міжнародних відносин, економіки, фінансів та бухгалтерського обліку, європейських досліджень, журналістики та досліджень соціальної комунікації, східних, політології, управління, польської філології, психології.
Понад 800 іноземних партнерів, які працюють з університетом. Серед них 400 установ з 73 країн, які підписали угоду з Варшавським університетом про пряме співробітництво. Особливо динамічно розвиваються контакти з університетами UW з азіатських країн, наприклад, Індії, Китаю .
Університетські кампуси, навколо яких фокусується університетське життя, розташовані в різних частинах Варшави. В Royal, в центрі головного кампусу, знаходиться штаб-квартира університетських властей і більшість гуманітарних і соціальних наук відомств.
Варшавський університет випускає понад 100 наукових журналів.