У Польщу на кораблі
Який би спокусливою не здавалася ідея потрапити в Польщу по морю, на жаль, з України прямих морських рейсів туди не існує. Однак бажання поєднати відвідування країни з морською подорожжю цілком здійсненно – для цього потрібно відправитися в круїз по Скандинавських країнах.
Польські лайнери відправляються в шведські та датські порти, також між приморськими містами добре налагоджено поромне сполучення. Більше того, через велику популярність авіа перельотів, вартість на морські круїзи знижується, і польські перевізники (UnityLine, Polferries, Stena Line) роблять все можливе, щоб переманити пасажирів до себе. Це виражається і в різноманітних знижках і акціях, і в бездоганному сервісові, і в непідробній турботі про кожного мандрівника.
Особливо цікавою така поїздка стане для туристів, відпочиваючих на одному з польських Балтійських курортів – наявність польської візи дозволить без вагомих грошових і часових витрат на декілька днів відвідати сусідню країну.
Ще однією категорією мандрівників, яку напевно зацікавить поромне сполучення між Європою і Польщею, будуть туристи, які вирушили в поїздку на машині, адже в цьому випадку на судно можна заїхати на автомобілі і продовжити свою автоподорож вже на іншому березі. Для того щоб це зробити, необхідно заповнити відповідну анкету, де слід вказати реєстраційний номер і марку машини, а також доплатити за місце для свого транспортного засобу.
Основними портами на польській Балтиці є Гданськ, Щецин, Гдиня і Свиноуйсьце, з яких відправляються пасажирські лайнери і пороми, а також вантажні кораблі. Для більш дрібних суден, катерів і яхт на всій водній території країни організовані невеликі гавані-стоянки. Пошук таких міні-портів не становить великих труднощів: дорогу до них вказують спеціальні знаки, розкидані по всьому узбережжю.
Вартість поїздки залежатиме від типу корабля, відстані і класу каюти. Крім того у перевізників можна поцікавитися знижками для дітей, студентів та пенсіонерів. Квитки на корабель, як і на інші засоби пересування, можна бронювати заздалегідь. Більш того, якщо час зворотного від’їзду ще не визначено, можна придбати квитки з відкритою датою. Єдиний нюанс в цьому випадку полягає в тому, що перевізника слід повідомити про свої плани хоча б за тиждень до обраної дати повернення.