Державний університет ім. Шимона Шимоновіца в місті Замость
Багато років у мальовничому містечку Польщі – Замості – намагалися повернутися до найкращих освітніх традицій колишньої Замостської Академії (1594 – 1784рр.), яка вважалася одним з найкращих освітніх закладів у Польщі тих часів. Тому спільними зусиллями, на підставі указу Ради Міністрів від 7 червня 2005 року, було створено ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. Шимона Шимоновіца (пол. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu – PWSZ), який є єдиним вищим навчальним закладом регіонального масштабу.
Сьогодні зі своєю сучасною європейською учбовою програмою, безкоштовним навчанням для власників Карти Поляка, насиченим подіями студентським життям, розвиненою інфраструктурою та постійним динамічним розвитком університет привертає до себе все більше уваги з боку іноземних студентів, в тому числі й українців, чисельність яких з кожним роком збільшується.
Головна мета ВНЗ – надання високоякісної освіти, тому науково-викладацький склад має дуже високий науковий і професійний рівень. По закінченню PWSZ видається диплом європейського зразка, що визнається 27 країнами Європи!
Особливо радимо звернути увагу на цей університет саме тим українцям, кому пощастило бути володарями Карти поляка. Як відомо, згаданий документ дає право своїм власникам не лише на безкоштовне навчання в державних освітніх закладах, а й на отримання різноманітних стипендій та пільг!
Проте не забувайте, що іноземці з Картою поляка, претендуючи на бюджетні місця, на рівні з поляками складають іспити, проходять вступний конкурс. Пройти такі вступні випробування нерідною мовою відповідно до іноземної навчальної програми не так вже й легко навіть відмінникам. Та в Вищій школі ім. Шимона Шимоновіца найбільша кількість (серед державних університетів) студентів з України, а це свідчить про неупередженість (або навіть й прихильність) приймальної комісії саме до наших співвітчизників.
Державний університет ім. Шимона Шимоновіца у м. Замость має розвинену інфраструктуру: Гуманітарний та Природничо-Технологічний інститути, Інститути математики та Інноваційних технологій, власні бібліотеку та гуртожиток з гарними умовами проживання. А наявність в університету власного гуртожитку з вартістю проживання 200-250 злотих на місяць є безперечною перевагою для немісцевих студентів.
Від моменту заснування вищого навчального закладу навчальні програми усіх спеціальностей позначаються системою ECTS. За семестр вони містять 30 балів, в усьому лекційному курсі – 180 балів, а в інженерному курсі – 210 балів. Система оцінювання ECTS дає змогу порівнювати результати та досягнення студентів, а також перенесення цих результатів до інших навчальних закладів. Це дає можливість правильно та прозоро виявити принципи навчання за кордоном та вимоги щодо зарахування дисциплін.
PWSZ надає можливість отримати дипломи за напрямами:
- рівень бакалавра, 3 роки, 6 семестрів:
- англійська філологія
- польська філологія
- російська філологія
- політологія (спеціальності: адміністрація, державне управління, журналістика, європейська інтеграція та регіональна політика, місцеве самоврядування та локальна політика, public relations – зв’язки з громадськістю, політичний маркетинг, політика безпеки, соціальна допомога)
- рекреаційний туризм
- математика
- рівень бакалавра інженерії (3,5 роки, 7 семестрів):
- механіка машинобудування (спеціальності: транспортні автомобільні засоби, відновлювальні джерела енергії, деревообробне обладнання, експлуатація літаків та гелікоптерів, будова літаків та гелікоптерів, керовані верстати ЧПУ (числового програмного управління).
ВНЗ також пропонує другу вищу освіту з тривалістю навчання 2-3 семестри.
З приводу навчання в Польщі (зокрема, в Університеті ім. Шимона Шимоновіца) звертайтесь до нас
Здравствуйте, я хотел бы больше узнать об этом вузе, и возможности поступить на бесплатное обучение, возможно вы можете посоветовать с кем можно с представителей вуза связаться. Буду очень благодарен за информацию.
Добрый день, Давид! В вузе действительно можно учиться бесплатно, и даже получать стипендию, но только если Вы являетесь владельцем Карты Поляка. Если Карты у Вас нет, то, несмотря на то, что это государственный вуз, цена обучение в среднем 1100 евро в год. За более детальной информацией обращайтесь по телефонам, указанным во вложении “Навчання в Польщі” – с удовольствием Вам поможем поступить, так как мы сотрудничаем с Государственным университетом им. Шимона Шимоновица.
Так же я хотел бы узнать, ест ли в этом вузе факультет права?
К сожалению, нет
скажите пожалуйста планируеться ли там магистратура?
Доброго дня! Дуже хочеться поділитись враженнями від навчання у даному виші. Насправді, хочеться роз’яснити деякі особливості навчання тут. На початку ми приїхали в Замость на мовний курс. Гуртожиток маленький, там не вистачало місць на всіх, тож частину студентів поселили в підвалі, а частину – на горищі. Курсу, як такого, не було. Було лише кілька занять, де нам розяснили підставові поняття: як попросити товар в магазині, як спитати в перехожого дорогу… (Також не було обіцяних занять з мови впродовж року). Також мені дуже невчасно видали студентський білет (на пів року) – і то після того, як у мене ввірвався терпець і я вчинила розгром в деканаті. Далі почались пари, від яких я теж не в захваті: пар мало, по дві в день. Порівнювати з іншими закладами, де за таку саму ціну можна дійсно чогось навчитись не варто! На важливі пари приходити було не обовязково, натомість на парах збоченця, який замість свого предмету проводив пари з “сексології”(півтори години сісьок і пісьок), мали бути всі. НАйцікавіше було, коли я захотіла забрати звідти документи, оскільки для мене це не навчання (як за 16000 гривень на рік). Куратор українських студентів Світлана Кубюк відразу “відморозилась” на кшталт “я тут нічого не вирішую, і ваще девочка, иди отсюда”. Мене пинали від канцлера до проректора, від бібліотек і до гуртожитків і відмовились навіть зняти копії документів, які я здобувала 11 років. Від мене вимагають якісь міфічні 2000 злотих, нібито за те, що я з власної ініціативи розриваю договір. Коли я це почула, перестала платити за навчання та відвідувати пари, щоб мене відрахували, але це не відбулось досі. Як ви здогадуєтесь, документи я не отримала. Наді мною відверто знущались, зверхньо, посміхаючись розмовляли, але так і не пояснили, за що я маю заплатити та з якого дива (в договорі про це – ані слова. Вирішуйте самі, чи потрібно вам така “європейська” освіта.
Привіт. Я в шоці від вашого коменту!!! Через кілька тижнів моя донька їде на навчання до цього вузу і я вже не знаю, що й думати. Дуже хотіла б поговорити з вами хоча б по телефону. Невже все так насрправді погано?! Лишаю свій телефон. Маякніть. а я передзвоню… 0934954732. Дуууже прошу відгукнутись.
Катерино! Мушу Вас повідомити – по дві пари на день навчання у більшості польських вузів (Вам намає з чим порівнювати, адже навчалися лише в Шимоновіца), і відвідини пар теж не завжди обов”язкові – це Болонська система навчання. Але на екзаменах маєте відповідати, і списати ніхто не дасть – тому студенти з України, які звикли до н-ок спочатку дивуються, а потім звикають. Крім того, скажу, що моя знайома у цьому вузі навчається, і на третьому курсі – задоволена, важко навчатися, але справляється. Так що це Ваша суб”єктивна думка.
А в цьому інституті є заочна форма?
Доброго дня. Виникла проблема, поступали в університет менеджменту та адміністрації в Замост, але в цьому році їх зібрали , а вчора сказали що напрямку адміністрації не буде не набрали і запропонували фізіотерапію. Це зовсім не той степ.Вступні каипанії позакінчувались.Реально ще попасти в ваш вуз на адміністрцію
Чи можна вчитися в цьому вузі після девятого класу чи обовязково закінчити одинадцятий клас
Дмитро, навчатися у цьому університеті можна лише по закінченню 11 класу.