Правила першого шенгенського в’їзду

Як ми знаємо, що отримання шенгенської візи відкриває можливість, дає великі привілеї, наприклад, можливість безперешкодного переміщення по всій території шенгенської зони. І в принципі, не має особливого значення, в консульстві якої держави ви її оформили, є лише деяка кількість вельми вагомих «АЛЕ» це:

  • правило основної держави;
  • правило першого в’їзду.

Правило основної держави – характеризується тим, що країна, в посольстві якої ви отримали візу, бажає вас бачити на своїй території довший термін, ніж всі інші (в сумі).

Хоча, найчастіше, туристи наполягають на тому, що в інших країнах вони були проїздом.

Припустимо: Шенгенську візу ви отримали посольстві Франції, і 7 діб ви провели в саме у Франції, потім попрямували на два дні в Італію, потім на 3 в Іспанію, три доби (1 +2) в Німеччині, і близько 6 днів (3 +3) у Польщі.

Можна сміливо заявити, що Німеччину і Польщу ви «пройшли транзитом», і гостювали лише в двох країнах: тобто у Франції та Іспанії, і при цьому як раз у Франції (державі, що видала вам візу), ви пробули довше, ніж в інших: Іспанії та Італії.

Правило першого в’їзду полягає в тому, що якщо Ви в’їжджаєте в шенген, то першою точкою на вашому маршруті має бути держава, яка видала вам візу.

Пам’ятайте про те, що у всіх зустрічних по шляху країнах ви можете перебувати «транзитом».

Якщо ви не дотримуєтесь цих правил, то може виникнути проблема з відкриттям наступної візи. Тобто у консула може виникнути питання про нецільове використання візи. Наприклад, у польському консульстві консул, в основному дивиться на те, як ви їздили по попередній візі, якщо вона є.

Якщо це робоча віза (національна чи шенген), то бажано взагалі не мати інших в’їздів-виїздів крім польських, оскільки це може бути причиною відмови у виданні візи.

Якщо це бізнес віза (службова віза) то у вас має бути не менше 70% в’їздів-виїздів і днів перебування у Польщі.

Звичайно, у шенген зоні немає кордонів і скільки днів ви перебували у іншій країні, в’їхавши через Польщу ніхто не знає 😉 …

Якщо вам потрібна допомога у відкритті візи, можете звернутись до нас. Контактну інформацію можна знайти у розділі Віза в Польщу.

Коментарі до статті

  1. Оля :

    Якщо я відкрию національну візу типу Д по Карті поляка, чи можу я їхати в країни шенген зони не через Польщу?

    • admin :

      З однієї сторони так – ви ж “корінна полячка”, а з іншої сторони – у національної візи має бути хочаб перший в”їзд через Польщу 🙂

  2. Олег :

    Якщо з польською бізнес візою полетіти з польщі літаком в Іспанію наприклад і через 10 днів повернутися назад у польщу літаком. При отриманні наступної візи будуть якісь проблеми?

  3. Людмила :

    Чи можна робити робочу візу в тому регіону де проживаєшь, але якщо прописан в іншому?

  4. Анастасія :

    Якщо з польською службовою візою маємо намір подорожувати з Польщі по Німеччині, Чехії, Австірії протягом місяця, потім повернутись через Польщу, чи можуть виникнути проблеми, що це службова віза, а не туристична?

  5. Катерина :

    Якщо мене від польського ВУЗу відправляють на пів року до ВУЗу в Іспанії по обміну студентів, можу я летіти літаком з України відразу в Іспанію, чи потрібно все-таки спочатку приїхати до Польщі?

  6. роман :

    чи можна з польською візою іхати в чехію через польщу а повернутись через словакію

  7. Тетяна :

    Маю національну візу по Карі Поляка. Перший вїзд був у Польщу. Нині потрібно летіти в Германію на семінар: чи можу я пересікати кордон в Германію з цією візою? Чи потрібно спочатку їхати в Польщу, а звідти в кінцевий пункт?

  8. Михайло :

    підскажіть будь ласка скільки можна перебувати на території Польщі при першому відкритті бізнес візи

    • admin :

      можна перебувати весь термін перебування, на який відкрили візу. Якщо віза відкрита 90/360 то ви можете перебувати 90 календарних днів.

  9. yuriy :

    Мені видана польська національна мульти віза катег Д (cel wydania-05) на 158 дн. Можу я по цій візі поїхати на 1 день в Руминію? Як це вплине на мою поїздку до Польщі? І взагалі, ця віза є шенген? Скільки днів я можу перебувати за кордоном без виїзду? Дякую

  10. Дарина :

    Доброго дня! Якщо в мене з листопада відкрита робоча польська віза D, але я жодного разу досі не їхала, бо вже не було роботи…і в випадку, якщо я вилітаю літаком в Лондон, чи можу я повертаючись з Англії полетіти в Польщу, а потім вже звідти приїхати в Україну?

    • admin :

      Доброго дня. Теоретично можете, але, я б радив, напряму повертатись в Україну.

  11. Наталя :

    Добрий день. Якщо віза D ( робоча) стоїть в мене з жовтня до 10 травня ,
    а я лише в кінці квітня поїду в Польщу то мене випустять з України в Польщу і назад?

  12. Ірина :

    Якщо у мене відкита робоча віза до грудня /180 днів/ а в запрошенні вказано де розпочати працю :1.з 5.02-06.05 і 2.з 05.03-4.12.,то це означає що я маю на початку травня повернутися ,а потім їхати знову?

    • admin :

      Ні, можете знаходитись там. Але, я чув, що коли ви спробуєте в”їхати по такому запрошенні у незазначений термін, то можуть не пустити.

  13. Дмитро :

    Доброго дня. Якщо у мене польська віза типу С (мульти на закупи) і я хочу в’їхати через Польщу, а потім літаком з Варшави полетіти до Лісабона (з пересадкою в Цюріху), пробути там тиждень і тим же маршрутом повернутися нвзад, то чи можуть у мене бути проблеми при проходженні митного або паспортного контролю в аеропортах або виготовленні наступної візи?

    • admin :

      Доброго дня. Це не є порушенням візового режиму. А на рахунок проблем, навіть незнаю – мабуть буде все добре 🙂

  14. Віталій :

    Доброго дня. У мене відкрита Литовська віза тип С мульти, на рік часу з 90днів перебування. Чи можу я зробити перший в’їзд через Польщу? Бо через Білорусь якось не хочу, а літак дорого. Якщо так то які документи мені для цього потрібні?

    • admin :

      Доброго дня. Можете їхати через Польщу, оскільки Литва не межує з Україною. Документи берете ті, що відповідають вашій візі (туризм, бізнес і т д)

  15. Владислав :

    Доброго дня.Якщо у мене відкрита робоча віза з перебуванням пів року і в шенген зоні 90, то чи будуть проблеми ,якщо літаком добратись до Іспанії та пробути там 120 днів і таким ж курсом назад через польщу?

  16. Іван :

    Доброго дня! В мене відкрита польська робоча віза типу D, їду вперше. Я збираюся їхати через Словаччину, бо так мені ближче, оскільки сам родом з Ужгорода, тому так простіше. Чи маю я право так їхати і чи пустять словаки мене до Польщі? І взагалі чи є якийсь договір між Польщею і Словаччиною стосовно пропуску людей з польськими візами через Словаччину, особливо при першому в’їзді? Дуже потрібно знати! ДЯКУЮ!

    • admin :

      Доброго дня. Словаки пропустять. Але правило першого в”їзду ніхто не відміняв. Тобто проблеми почнуться при наступному відкритті польської візи.

  17. Аня :

    Добрий день!Якщо виробляється полська робоча віза категорії D,є можливість перебувати у іншій країні шенген зони до 90 днів,скажіть будь ласка скільки найменше потрібно пробути в Польщі спочатку, щоб поїхати у Швецію наприклад, плюс якщо це машиною з українськими номерами, чи можуть бути проблеми на кордоні? буду вдячна за відповідь

    • admin :

      Доброго дня. Проблеми можуть бути завжди, але люди їздять і навіть на укр. номерах

  18. Марія :

    Доброго дня! Маю таке питання. В мене відкрита національна польська віза типу D по Карті поляка. Перший в’їзд по візі був в Польщу на 7 днів. Чи можу я здійснити другий в’їзд не через Польщу в країну Шенгенської угоди? І якщо я перебуватиму в іншій країні (куди поїду напряму з України і відмітка у паспорті я так розумію буде) більше ніж сумарно той час, який я була в Польщі, припустимо 12 днів, чи можуть в мене виникнути проблеми з відкриттям наступної візи?

  19. Тетяна :

    Добрий день! У мене в тому році була відкрита польська шенген віза 90/360.Я була всього тиждень зразу і тиждень в цьому році перед закінченням візи. Але справа в тому, що перший раз я їхала в Іспанію через Румунію(клуж), бо через Польщу були дуже дорогі білети. А в цьому році летіла з Борисполя на Мадрид.Питання:якщо я ні разу не була в Польщі, то мені вже ніколи-ніколи не попасти за кордон??? Дякую.

  20. Тетяна :

    Доброго дня.Мені не відкрили польську робочу візу і вимагають надати додатково підтверджуючи документи. Скажіть будь ласка чи варто надати такі підтверджуючи документи чи краще взяти нове запрошення на роботу і ще раз подати на візу?

  21. Євгенія :

    Добрий день) Підскажіть будь-ласка, в нас туристична віза до Португалії, чи можна виїхати через Польщу? Чи виникнуть якісь труднощі при в’їзді до Польщі? Дуже вдячні)

  22. Любов :

    В мене відкрита віза до Італії. Я купили квитки до Туріна. Але прямих квитків не має. Є тільки з пересадкою. Наприклад в мене – в Парижі 2,5 години. Це не страшно?

  23. Таня :

    Доброго дня! А підскажіть мені хтось будь ласка! Відкрила культурну візу минулого року на три роки! Але поїхати до Польщі не змогла, оскільки захворіла. Пройшов уже рік, запрошення, яке надавалось для відкриття візи вже застаріле. Мені потрібно нове запрошення щоб поїхати зараз, чи запрошення вже ролі не гратиме?

    • admin :

      Доброго дня. Вам потрібне нове запрошення.

      • Таня :

        А мені чомусь пояснюють, що якщо зроблять нове запрошення, його дата буде пізнішою на рік, ніж відкрита віза, тому робити його не потрібно, щоб на кордоні не було проблем.

  24. Oлександр :

    Доброго дня. Я отримав можливість начатися у Польщі і отримав у червні мультивізу на рік, згідно запррошення,проте у запрощшенні було вказано лише термін перебування у польщі, коли здійснювалося знайомтство з університетом. Проте у настпному запрошенні я маю розпочати навчання з 16 лютого 2015 року. Чи можу я поїхати без проблем в польщу зараз за існуючою візою з метою подачі ще додаткових паперових документів для навчання.

  25. Надія :

    Доброго дня!
    Скажіть будь ласка…
    я отримала литовську візу на 11днів(однократну)…з коридором до 12.08.15
    я її прокатала в Польщу….
    тепер хочу подавати на Естонську візу…
    Це потрібно написати заяву і якось скасувати коридор(чи можливий такий варіант)?
    Чи я отримаю свою візу аж з 13.08.15???
    дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *