Пологи у Польщі

Вагітність, а тим більше поява на світ малюка, є самим бажаним і довгоочікуваним для всіх батьків. Тому ще до вагітності багато хто замислюється над тим, де або в якій країні повинна з’явитися їх дитина, адже не всі майбутні батьки задоволені медициною в своїй країні.

Пологи у Польщі

Пологи у Польщі

Хоча варто відзначити, що перебіг вагітності та пологів у Польщі не сильно відрізняється від інших країн. Але все ж є деякі відмінності.

У Польщі всі сили спрямовані на те, щоб жінки вагітніли, а перебіг вагітності протікав без особливостей. Жінка зобов’язана стати на облік до 12 тижня. Планово відвідувати медустанови, здаючи всі необхідні аналізи.

Аналізи для вагітних у Польщі:

  • аналіз на групу крові і резус-фактор
  • загальний аналіз крові і сечі
  • рівень глюкози натще
  • цитологія
  • РВ ( кров на сифіліс), і на гепатит B
  • аналіз на антитіла при негативному резус-факторі
  • на 7- му місяці проводиться навантажувальний тест з глюкозою
  • УЗД плоду за час вагітності проводиться тричі: на 11-14 тижні, на 18-22, на 28-32 тижні.

Всі ці обстеження здійснюються в рамках медичного страхування.

У Польщі за вагітністю спостерігає лікар акушер-гінеколог, хоча тепер досить-таки часто практикується, що за вагітністю спостерігає акушерка. У лікарні нормальні пологи приймає саме вона. Під час пологів у пологовому залі з’являться лікар акушер-гінеколог і неонатолог, який займатиметься новонародженим. Проте буває, що лікар, який спостерігав за перебігом вагітності, в пологах участі не приймає.

Принцип дільниці не застосовується в Польщі. Тобто жінки не зобов’язані спостерігатися і обстежуватися в найближчій медустанові. Звідси випливає, що за термін вагітності можна неодноразово поміняти лікаря акушера-гінеколога. Але безкоштовні лише перші дві зміни.

Більшість гінекологів у Польщі – чоловіки. Але ви можете вибрати поліклініку, в якій працюють жінки гінекологи. Проте в деяких районах Польщі зробити таке не дуже – то й просто.

Якщо проблема статі лікаря для вас грає роль, слід про це повідомити заздалегідь, коли записуєтеся на прийом. У Польщі на спеціалізований прийом існує черга. Так що краще заздалегідь записатися до лікаря, який вас влаштовує, щоб в останній момент не скасовувати візит. Дуже часто для того, щоб повторно записатися на прийом, доводиться знову чекати.

Так само слід заздалегідь уточнити, яка черга на УЗД в даній лікарні. У випадках, коли є велика черга, необхідно заздалегідь записуватися на всі планові обстеження.

Під час вагітності необхідно правильно харчуватися, підтримувати водний баланс. У медичних центрах безкоштовно роздають брошури з уже готовими меню, кількістю необхідних калорій.

При лікарнях, центрах здоров’я, недержавних громадських організаціях (наприклад, фонд “Народити по-людськи”) організовані школи майбутніх мам. На заняттях їх готують до пологів, навчають піклуватися про майбутнє малюка. Зазвичай до школи ходять обоє батьків.

Роди у Польщі

Роди у Польщі

В ході занять жінки дізнаються, як розвивається дитина, вивчають спеціальні вправи, які готують до пологів, вчаться дихальної гімнастики, що сприяє зменшенню болю, вирішують для себе, в якій позі краще народжувати. Буває, що їм дозволяють відвідати родзал. Якщо жінка вирішила народжувати поза медустанови, її знайомлять з акушеркою, яка прийматиме пологи. Більшість подібних шкіл платні. Тому краще про все докладно дізнатися у своєї акушерки.

Практично 99% пологів в Польщі проходять в медустановах. У лікарні в першу чергу ви потрапляєте в приймальний покій, де вам слід надати результати досліджень, а акушерка поговорить з вами про перебіг поточної вагітності, а також про стан здоров’я. З документів вам потрібні: польське посвідчення особи, карта вагітної, аналізи та обстеження, які проводяться під час вагітності, страховка. Обов’язково пройдіть обстеження, щоб дізнатися, на якому терміні ви знаходитесь. Не зайвими будуть одяг, гігієнічні засоби, їжа. Додатково, речі, необхідні вашому майбутньому малюкові.

Далі родзал. Зазвичай в пологових залах проводиться кілька пологів одночасно, проте породіллі відокремлені ширмами. Слід мати на увазі, що в польських містах є платні пологові зали. У таких родзалах жінка народжує одна.

Все більшу популярність у Польщі набувають партнерські пологи, тобто пологи, при яких подружжя знаходяться поруч. Польки іноді погоджуються, щоб чоловіки були присутні під час пологів. Однак це може бути і просто ваша найкраща подруга. Ви можете взяти в лікарню, кого захочете. Головне, щоб ви відчували себе в безпеці. Якщо ви не впевнені у своєму польському, радимо вам запросити того, хто добре знає польську мову і допоможе вам краще зрозуміти акушерку або медсестру.

Деякі слова про пологи польською мовою:

kobieta w ciąży/ciężarna kobieta – вагітна жінка

Poród – пологи

Спробуємо час-від-часу добавляти нові слова для вагітних… Також, прошу відвідувачів не соромитись і демонструвати знання з польської мови на дану тему 😉

Коментарі до статті

  1. Оля :

    Доброго дня. Я укаїнка і проживаю в Україні. Чи є у мене можливість народити дитинку в Польщі? чи можу я заключити певний контракт чи оформити страхування яке покриє витрати на пологи? Де я можу дізнатись цю інформацію? Дякую

  2. Оксана :

    Доброго дня! Зараз перебуваю в Польщі і вагітна- хочу ставати на облік тут і тут же народжувати. Та наразі ще не знаю польську на достатньому рівні щоб вільно спілкуватись з лікарем-гінекологом. Чи знаєте ви як ці всі аналізи називаються на польській та де в неті можна підівчити цю тему??

    • Галина :

      День добрый. случайно нашла ваш запись где вы спрашиваете о родах в польше у меня такая же ситуация сейчас с мужем нахожусь в польше 6 недель беременности подскажите пожалуйста что нужно для того чтобы стать на учет и родить здесь. Спасибо

  3. Марина :

    Якщо Ви плануєте народжувати у місті Жешові – можемо організувати проживання, від Вашого імені записати в клініку на прийом до лікаря та супроводжувати в якості перекладача, познайомити з містом та після народження Вашого малюка допомогти з оформленням усіх необхідних документів.

    • Маняна :

      Дуже потрібна ваша допомога!На цьому тижні їду зі Львова народжувати в Перемишль.І от повстало питання як швидко після народження оформити документи для дитини на повернення…З консульства мені написали що потрібно кучу документів,з апостилями+фото дитини,і розглядатися це все буде до 3 місяців..Але ж багато українок їдуть,народять і з пологового відразу повертаються..Бо я хотіла,щоб чоловік оформив,поки я ще буду в пологовому,бо багато писали що це справа одного дня..Підкажіть як це насправді.Дякую

      • admin :

        Марина підписана на коментарі до статті – лист відправлено її на пошту, надіюсь вона відповість.

    • валентина :

      Якщо я хочу лише народжувати в Жешові, які необхідні собою документи і скільки це буде коштувати + ваші послуги? Дякую за відповідь.

      • Марина :

        Валентина, якщо мова йде про клініку Pro-Familia, зараз пологи коштують 6500 злотих. Бажано пройти огляд у лікаря-гінеколога в клініці, тут же здати необхідні аналізи. Це додаткові витрати ( біля 500 злотих). Прейскурант – на україномовному сайті клініки. Тоді з документів Вам буде потрібен паспорт. І про візу подбайте, на весь період перебування в Польщі. Ви самі обираєте, в яких питаннях потребуєте нашої допомоги, відповідно вартість послуг – індивідуальна.

    • Марія :

      Дочка планує народжувати в Польщі.Якщо Ви можете допомогти то у скільки обійдеться Ваша допмога,чи є щось ближче крім Жешова наприклад Перемишль.

      • Марина :

        Марія, ми готові допомогти. У Жешові – клініка ProFamilia. Пологи платні, 6500 злотих +. Не володію інформацією про можливість пологів у Перемишлі. Якщо Ви потребуєте допомоги в організації, напишіть мені [email protected]

    • Оксана :

      Марина у нас заплановані пологи на вересень.
      Хотіла б детально обговорити цю тему з вами
      можна ваші координати
      мій е-мейл [email protected]

  4. марія :

    Яка вартість пологів в Жешуві ?

  5. Олеся :

    Підкажіть у мене карта часового поуту і страхівка медична але я не працюю.Чи покриє моя страхівка пологи чи треба буде ще платити за пологи окремо

  6. яна :

    я хочу народити дитину в Вроцлаві я українка чоловік має карту поляка чи можем скористатися картою поляка чоловіка

  7. Ганна :

    Доброго дня. Я планую нарожджувати в польщі. Працюю легально на роботі і хочу тут лишитись надалі. В мене відкрита віза на рік. Чи можна після народження малюка продовжити або зробити документи на місці? Чи потрібно вертатись на україну по нову візу?

  8. Марина :

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, я українка на 6 місяці вагітності, зараз на україні мене знайомі беруть на роботу у Польщу, чи є у мене можливість там безкоштовно народжувати?

  9. Лана :

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи зможу я оформити декрет якщо працюю не напряму на підприємство, а через фірму? Дякую!

  10. Наталія :

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо чоловік має в Польщі фірму та має страхівку, чи можу я по його страхівці родити в Польщі безкоштовно? Які потрібно мати документи щоб стати на облік? (маю карту сталого побиту)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *