Що подивитися в Варшаві?
Варшава – хвилююче уяву місто. Незвичайність його полягає в тому, що воно, як і раніше, дихає духом молодості. У Варшаві щільно сплелися сучасність та історичне минуле.
Що подивитися в Варшаві в першу чергу? Звичайно ж, пам’ятки Старого міста – «серця» польської столиці, його історичного ядра. Після другої світової війни, практично повністю зруйноване, воно було відновлено, і називається, Історичним центром міста Варшава.
Якщо ви не знаєте, що подивитися у Варшаві, то знайомство з містом краще всього починати з Замкової площі, що знаходиться перед Королівським палацом. Увага відразу ж приковує колона короля Сигізмунда III Вази, який в свій час переніс столицю з Кракова до Варшави. Вона була замовлена королем Владиславом IV в пам’ять про батька і була зведена в 1644 році.
Королівський палац, хоч досить непоказний зовні і нагадує коробку з трьома шпилями, але розкішний всередині. Тут є що подивитися: Мармуровий, Лицарський, Тронний зали, музей з хорошими колекціями монет і килимів. Практично повністю знищену у воєнний час, історичну будівлю було відновлено. Зараз Королівський палац має вигляд, як і в XVIII столітті.
Після відвідин королівського палацу зайдіть в розташований поруч Костел Святого Іоанна Хрестителя з базилікою XIV сторіччя. Саме в ньому вінчалися, коронувалися і йшли в останню путь члени королівського роду.
У 1944 році фашисти зруйнували собор. По закінченні війни його відновили, відтворивши первісний вигляд. Пам’ятка цього духовного закладу – величезне дерев’яне розп’яття, яке стало польською національною святинею. Кілька століть храм був центром духовної музики. І тепер тут щодня після полудня виступають чоловічі хори.
Відразу за храмом знаходиться площа Канонії, що отримала назву через те, що тут жили у XVII столітті священики-каноніки. Тут же знаходиться бронзовий дзвін, який ніколи не дзвонив з причини того, що його просто нікуди не повісили.
Поруч із собором розташовано ще один духовний заклад – костел Божої Матері Милосердної, названий так тому, що тут знаходиться чудотворна ікона Богоматері, яка є покровителькою Варшави. З лівого боку на провідних до входу щаблях стоїть кам’яний ведмідь. Згідно з легендою це князь, якого зачарували.
Від костелу, пройшовши по вулиці Świętojańska, можна потрапити на Ринкову площу. Тут свого часу і на веселих ярмарках гуляли, і злочинців страчували. Площею це місце стало з тринадцятого століття. Після знищення в 1777 році дерев’яних будівель навколо неї звели кам’яні будинки, що мають класичні «середньовічні» фасади.
В даний час Ринкова площа – чудове місце, де народ відпочиває і веселиться. Тут торгують сувенірами, продають картини художники, блискуче виступають вуличні музиканти. Єдиний у Варшаві шарманщик з папугою теж знаходиться саме в цьому місці.
У цілій «стіні» з декількох будинків розміщується Історичний музей Варшави. Його численні експонати розповідають про розвиток міста з тринадцятого сторіччя до сьогоднішніх днів.
Вулиця Nowomiejska приведе вас до Барбакану – укріплень, що оточували колись місто. Вони були зведені згідно з проектом Джованні Батіста – італійського архітектора. Як і всі споруди Старого міста, варшавський Барбакан практично повністю був зруйнований під час війни, а після неї відновлений. Зараз тут знаходиться музей, що експонує історичні та культурні цінності.
Ще одне місце, де варто побувати, – красивий Костел Опіки Святого Йосипа, названий так на честь католицького жіночого чернечого ордену. Це один з тих нечисленних храмів Варшави, який не був зруйнований під час військових дій. Його інтер’єри збереглися у відмінному стані. Храм – єдина споруда, зведена в стилі рококо. Найцінніший предмет в костелі – це орган, на якому майже двісті років тому грав великий Шопен, тоді ще п’ятнадцятирічний варшавський ліцеїст.
У Варшаві є що подивитися. Згадані місця та споруди – лише частина пам’яток цього чудового міста. Отож, нумо скоріш до Варшави :). А якщо ви знаходитесь проїздом у Варшаві, то є місця, для огляду яких вистачить всього декілька годин – Що подивитися у Варшаві за годину?. Приємних подорожей!