Документи для отримання шенгенської візи

Шенгенська віза дає право вільного переміщення по всіх країнах шенгенської угоди (без внутрішнього прикордонного контролю). Видається в консульстві будь-якої країни, що входить в шенгенську угоду. Вартість візи, порядок видачі, перелік необхідних документів та терміни розгляду заяв можуть відрізнятися в залежності від консульства. Шенгенська віза видана будь-яким консульством, дійсна на всій території шенгенської угоди.

Основні документи, необхідні для отримання шенгенської візи на короткострокове перебування:

1. Бланк візової анкети (слова повинні бути написані латинськими літерами), національною або англійською мовою та підписана особисто заявником.

2. Одна кольорова фотографія, що відповідає наступним вимогам:

  • кольорове, чітке, чиста і контрастна,
  • 3,5 х 4,5 см,
  • надрукована на високоякісному папері на світлому фоні,
  • фотографії має бути не більше 6 місяців, щоб була можливість ідентифікації із заявником,
  • зроблена анфас, що показує чітко очі та обличчя з обох сторін від верхньої частини голови до верхньої частини плечей, так щоб обличчя займало 70 – 80% фотографії,
  • на фотографії повинен бути зображений особу без головного убору, яка дивиться прямо, з закритим ротом,
  • особа не повинна бути прикрите волоссям.

3. Якщо заявник носить окуляри, фотографія повинна відповідати наступним критеріям:

  • скла незатемнені,
  • оправа не повинна закривати жодної частини ока,
  • не повинно бути яких-небудь відблисків.

4. Якщо заявник має релігійний головний убір, то фотографія повинна відповідати наступним додатковим критеріям:

  • підборіддя, чоло і обидві щоки повинні бути виразно видно,
  • на обличчі не має бути тіней від головного убору.

5. Закордонний паспорт і копія сторінки закордонного паспорта з фотографією і персональними даними. Паспорт повинен бути підписаний і мати термін дії більше 3-х місяців після закінчення терміну запитуваної візи. Паспорти приймаються без додаткових обкладинок нр пластмaсовие, шкіряні.

6. Підтвердження наявності у заявника грошових коштів для покриття витрат, пов’язаних з поїздкою, наприклад: виписка з банківського рахунку, дорожні чеки, кредитні картки (з довідкою з банку про наявність коштів на картці), запрошення (оригінал і копія).

7. Медичну страховку з покриттям € 30 000, дійсну в усіх країнах Європейського союзу. Страховий поліс повинен охоплювати весь період дії візи та всі плановані дні перебування.

8. Оригінал довідки з місця роботи:

  • для працівників: довідка з місця роботи, оформлена на бланку з реквізитами організації, із зазначенням посади, трудового стажу та розміру заробітної плати;
  • для приватних підприємців: копія свідоцтва про реєстрацію фізичної або юридичної особи, а також свідоцтво про постановку на облік в податковому органі (ІПН);
  • для студентів: довідка з місця навчання, у разі поїздки в учбовий час – довідка про дозвіл бути відсутнім на заняттях.

9. Копія сторінок паспорта з колишніми польськими і Шенген візами.

10. Якщо заявник є неповнолітнім і подорожує самостійно або з одним з батьків, потрібно копія письмової згоди невиїжджаючого (-их) батька (-ів) або опікуна на поїздку дитини, або, в разі неможливості його одержання, – документи, що підтверджують причину відсутності згоди ( довідка чи батька-одинака або інші документи).

Консульський збір за розгляд візового обігу становить 35 євро.

Для туристичних поїздок:

1. Підтвердження повної оплати заброньованого номера в готелі або підтвердження Вашої поїздки від туристичного агентства.

2. Оригінал і копія квитків туди і назад або документ, що дає право користування наявним транспортним засобом.

Для поїздок за приватними запрошеннями – візит до родичів або друзів:

1. Запрошення (оригінал і копія).

2. Запрошення (оригінал і копія) у формі листа від особи, яка запрошує до запрошеному повинно містити наступну інформацію:

  • Прізвище та ім’я, адресу та номер телефону особи, яка запрошує.
  • Прізвище та ім’я, адреса, дата народження та номер паспорту запрошеного особи.
  • Час, строки і місце поїздки.
  • Відомості про ступінь споріднення запрошеного і запрошує. Уразі, якщо сторони не перебувають у родинних відносинах, потрібно подтвержденіетого, де і коли сторони особисто зустрічалися раніше.
  • Відомості про те, хто бере на себе відповідальність за витрати, пов’язані з поїздкою.
  • Запрошення повинно бути загорнемо нотаріально. До запрошення необхідно прикласти копію першої сторінки паспорта особи. У випадку, якщо запрошуюча сторона не є громадянином Євросоюзу, – копію посвідки на проживання.

Конкретні правила визначаються консульством тієї країни, в якій ви отримуєте візу.

Вартість шенгенської візи у Республіку Польща можете уточнити і замовити у нас у розділі Віза в Польщу.

Коментарі до статті

  1. Наталя :

    Добрий день! Якщо бабуся,громадянка Польщі,запрошує внучку на канікули і буде присутня при отриманні візи,чи обов”язково потрібне нотаріально завірене запрошення? Чи можна там на місці у консула написати запрошення?

  2. Svitlanka :

    >>> 6. Підтвердження наявності у заявника грошових коштів для покриття витрат, пов’язаних з поїздкою, наприклад: виписка з банківського рахунку, дорожні чеки, кредитні картки (з довідкою з банку про наявність коштів на картці)>>>>
    …..
    а скільки, на вашу думку, грошей має бути на картковому рахунку для 2-тижневої туристичної мандрівки двох дорослих і дитини на своєму авто, якщо заброньовані отелі вже сплачені ?? і чи потрібно показати окремі карткові рахунки, чи достатньо спільного ??
    і чи не достатньо чеку з банкомату, а саме потрібно брати довідку в банку??

    • admin :

      Індивідуальним туристам – не менше 100 zl на кожен день, але не менше 500 zl всього. (Дітям до 16 років – 50 zl на кожен день, але не менше 300 zl всього.)

      Туристам у складі організованих груп – не менше 20 zl на кожен день, але не менше 100 zl всього.

      При транзитному проїзді – не менше 200 zl на кожен день. (Дітям до 16 років – 100 zl.)

  3. Лілія :

    Я діючий підприємець. Хочу отримати шенген візу на якнайбільший термін. Паспорт без віз. Підкажіть,які документи потрібні.Дякую

    • admin :

      Вам потрібно відкривати бізнес візу. Для бізнес-візи потрібні наступні документи:

      • запрошення
      • контракт
      • Банківська довідка з відповідною кількістю грошей
      • Папери про підприємництво, тобто патенти і всяке таке!

      Якщо потрібна допомога, можу відкрити вам дану візу з контрактом на рік. 30 днів на 90 ви зможете їздити в Польщу, і коли ви виїздите цих 30 днів, то зможете знов відкрити по ньому візу.

  4. Лілія :

    Доброго дня, скажіть будь-ласка, чи Карта поляка облегчає процес отримання шенген візи, чи всеодно потрібно запрошиння ітд., дякую

  5. Татьяна :

    я со своей дочерью от первого брака хотим уехать к моему близкому другу в Европу. как лучше получить визу и какого типа?

    • admin :

      Попросіть його нехай вишле вам з дочкою гостьове запрошення, або можна відкрити вам туристичні візи (вони максимум на 21 день).

  6. Наталия :

    Скажите,пожалуйста, если я студентка мне нужна справка с места учебы (еду сама, приглашения нет)? И нужно ли подавать билеты?

    • admin :

      Так, потрібна справка з місця навчання, білети подавати не потрібно – це для туристичної візи.

      • Наталия :

        Спасибо. на сайте консульства Польши написано, как я поняла, что справка с места учебы нужна для иностранных студентов.

  7. василь :

    Доброго дня, скажіть будь-ласка,для отримання шенгенської візи чи я мавби якусь перевагу що мій батько ридився в польші но він є громадянином України

  8. Андрій :

    Христос Рождається!!! підкажіть які документи необхідні для безкоштовного отримання шенген візи для представників релігійних організацій? Щиро вдячний за відповідь.

    • admin :

      Доброго дня! Запрошення від релігійної організації з Польщі, анкета, страховка

  9. Надія :

    Доброго дня! Я- мати студента, що навчається в Польщі. Які необхідні документи і яку візу потрібно відкривати, щоб я могла відвідувати свого сина.

  10. Катерина :

    Добрий день!
    Скажіть, будь-ласка, які документи потрібні для отримання шенгенки, якщо є запрошення з Польскої фірми??

    • admin :

      Доброго дня! Потрібно анкету на візу і страховку, якщо це на робочу шенген візу, якщо ж бізнес віза, то там пакет документів обумовлюється конкретним консульством і у конкретному випадку різний…

  11. Lina :

    Особиста присутність в Посольстві при отриманні візи є обов’язкова?чи може моя сестра забрати наших два паспора з візами?

    • admin :

      Сестра може за вас забрати закордонний паспорт, тільки її потрібно взяти з собою свідоцтво про народження (ваше, своє) і копію українського паспорту.

  12. Ростислав :

    Доброго Дня!підскажіть будь-ласка хочу придбати автомобиль в Польщі яку оптимально відкрити мені візу.Дякую за відповідь

  13. Романа :

    Скажіть будь ласка, якщо не мае довідки з місця праці , то це є підставою для відказу в відкритті шенген візи?

    • admin :

      Бізнес – так, робочої – ні. Але якщо у вас уже приняли документи, то має бути все впорядку.

  14. Христина :

    Добрий день. Скажіть будь ласка, яку краще візу відкривати? Хочемо на тиждень з хлопцем поїхати в Польщу, ніразу немали Шенгенки, та запршень з бронюванням також немаєм

  15. Віталік :

    добрий день. Скажіть будь ласка в мене польска шанген 360\90 є 6 виїздів через Польщу, Словакію, Венгрію 90 днів зараз закінчується, а я не встигаю повернутись, прострочую на 10днів. Прикордонники порахують дні? якшо так то шо за це буде??

    • admin :

      Доброго дня! Прикордоннико порахують. За це можуть поставити депортацію

      • Віталік :

        а якшо поїхати не через Польський кордон, а наприклад Венгерсбкий??? В мене вже була подібна ситуація. Я просрочив на ціий місяць, але їздив через Венгрію і Словакію. Я от думаю це просто мені повезло чи вони не рахують?

  16. Женя :

    Доброго дня! Чи можу я пдавати документи на бізнес візу у Львові якщо я прописаний в Хмельницькй області ,але офіційно працюю у Львові ?

    • admin :

      Доброго дня! Так можете, якщо бізнес запрошення і контракт виписане на фірму, де ви працюєте

  17. Леонід :

    Маю гостьове запрошення з Польщі.При відкритті шенген візи при оплаті послуг чи є пільга громадянам які мають пенсійне посвідчення по втраті годувальника.

  18. юрій :

    Доброго дня!Якщо я здам анкету на візу особисто,чи може забрати мій паспорт вже з готовою візою моя дружина?Дякую.

    • admin :

      Ще раз доброго дня! Так, ваша дружина може замість вас забрати закордонний паспорт з візою, для цього необхідно взяти свідоцтво про одруження і ксерокси українських паспортів.

  19. юрий :

    Доброго дня!Чому видалили моє запитання?

    • admin :

      Доброго дня! На той момент я його ще не підтвердив :). Всі коментарі провіряються мною, оскільки хвиля спаму заважала б спілкуванню.

  20. Алла :

    Доброго дня! Які документи потрібні для отримання національної візи? (Збираюся їхати до Польщі по запрошенню). Крім запрошення обовязково ще мати лист від особи, що запрошує?

    • admin :

      Доброго дня! Потрібно мати запрошення, страховку, заповнену і зареєстровану анкету та відповідні ксерокси (паспортів, запрошення і т. д.)

  21. Тетяна :

    Доброго вечора!!!!!Ми з чоловіком хочемо поїхати на 2 місяці на сезонні роботи до Польщі,підкажіть будь ласка, яку візу нам потрібно відкрити і на який термін,яка буде її вартість???????Скажіть будь ласка,чи ввійшов у дію закон,про безкоштовне відкриття візи у Польщу для громадян України.дякую.

    • admin :

      Доброго вечора! На сезонні роботи підійде будь-який тип польської робочої візи. Дивіться у розділ віза у Польщу. Мають відмінити консульський збір 20 євро на національні візи, закон підписали, але в дію вступиь він десь вкінці року.

  22. Наталя :

    Вітаю.

    Питання стосовно відкриття шенгену вперше для меня та для моєї 13-річної доньки, я якщо я мати-одиначка.

    Які в мене ризики відмови і як я можу їх уникнути(за допомогою яких інших документів-гарантій)? Цікавлять 2 варіанти віз: гостьова за запршенням та туристична.

    Дякую.

  23. Наталя :

    Маю ще питання.

    Прочитала тут, що при візі за запрошенням потрібно надати “Відомості про ступінь споріднення запрошеного і того, що запрошує. Уразі, якщо сторони не перебувають у родинних відносинах, потрібно підтверждення того, де і коли сторони особисто зустрічалися раніше.
    Відомості про те, хто бере на себе відповідальність за витрати, пов’язані з поїздкою.”

    В якому коректному вигляді, що береться до уваги, можуть бути такі відомості про стосунки і відповідальну за витрати сторону?

    Дякую

  24. христина :

    Доброго дня підкажіть будь ласка в мене є польське гостьове запрошення я дуже хочу поїхати до своєї мами в Італію і ще хочу взяти свою донечку їй 7,5 років але в запрошені вона невписана чи зможу я з нею відкрити візу і поїхати

    • admin :

      Доброго дня! Дитині також потрібно гостьове запрошення, або відкривати туристичну візу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *