У Німеччині розгорівся скандал із зараженням діоксином яєць і свинини
Скандал з поставками на сільськогосподарські ферми зараженого діоксином корми для тварин та птиці розгорівся в Німеччині. Як повідомляє в середу агентство DPA з посиланням на доповідь сельхозкоміссіі бундестагу, всього було вироблено до 3 тисяч тонн зараженого корму.
Домішки для корму в період з 12 листопада по 23 грудня минулого року були продані 25 постачальникам корму мінімум в чотирьох федеральних землях Німеччини. Технічне речовина потрапила в німецькі корму, говориться в доповіді, від нідерландського виробника, який крім жирів для комбікормів виробляє, наприклад, жири для переробки паперу в промисловості. У Німеччині фірмою-постачальником виступала компанія Harles & Jentzsch, її керівнику Зигфріду Зіверт загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком на кілька років.
До теперішнього часу заборони на виробництво отримали більше тисячі сільськогосподарських підприємств Німеччини. Згідно з доповіддю сельхозкоміссіі, отруєний корм в пропорції від 2% до 10% потрапив в суміші для курей-несучок, птахів м’ясних порід, а також свиней, за інформацією депутатів, заражені можуть бути від 30 до 150 тонн корму.
Експерти, у свою чергу, відзначають, що паніки у зв’язку з “діоксиновим скандалом” бути не повинно. За словами фахівця Антьє Галь, яку цитує телеканал N-24, три-чотири яйця на тиждень від несучок, які отримували отруєний корм, не представляють небезпеки для здоров’я людини.
Для справки: Вплив діоксинів на організм людини
TCDD, або 2, 3, 7, 8-тетрахлородибензо-п-діоксин, відкритий в 1872 р., називають самим отруйним штучним речовиною і найбільш токсичним з відомих сьогодні органічних сполук. TCDD смертельний в концентрації 3,1 10-9 моль / кг, що в 150 тис. разів сильніше аналогічної дози ціаніду.
Діоксини – це речовини не піддаються природної деградації в середовищі проживання людини і в ньому самому. Близько 90% діоксинів надходить до людини з тваринною їжею. Варто діоксину одного разу потрапити в організм людини, і він залишається там назавжди, починаючи свій довгострокове шкідливий вплив.
Концентрація діоксинів в організмі людини мізерна – вона обчислюється частинами на трильйон, тобто одиниці на 10-12 г (це дорівнює мільярдної частки грама діоксину на кілограм жирових відкладень організму). Є думка, що цей рівень є або близький до граничного, з якого починається серйозний вплив діоксину на стан здоров’я.
Діоксини викликають цілий ряд серйозних захворювань, серед яких утворення злоякісних пухлин, психічні розлади, порушення здатності до навчання, зниження імунітету, скорочення змісту чоловічого гормону, діабет, імпотенція, ендометрит.
Аномально високі токсичні властивості діоксинів пов’язані з будовою цих сполук, з їх специфічними хімічними і фізичними властивостями. Діоксини не руйнуються кислотами та окислювачами у відсутності каталізаторів, стійкі в лугах, не розчиняються у воді, на діоксини не діє термічна обробка, період їхнього напіврозпаду становить від 10 до 20 років, потрапляючи в організм людини або тварин, вони накопичуються і дуже повільно розкладаються і виводяться з організму.
Всього на сьогоднішній день за даними Агентства з охорони навколишнього середовища США ідентифіковано 75 діоксинів, 135 фуранів і 209 поліхлорбіфенілів (ПХБ). Багато з них також токсичні. Зазвичай, їх сумарна токсичність приводиться до токсичності 2,3,7,8-ТХДД.