Що таке мультивіза і як нею користуватися?

Шенген мультивіза – це мрія кожного мандрівника. Мульти віза надає право перебувати на території країн Шенгенської угоди певну кількість днів обмежених «візовим коридором». Також, мультивіза дозволяє здійснювати необмежену кількість в’їздів до Шенгену в перебігу знову ж конкретного «візового коридору». На такій візі у графі Number of entries або ilość wjazdow має бути позначка MULT.

Що таке мультивіза і як нею користуватися?

Що таке мультивіза і як нею користуватися?

Наприклад, піврічна шенгенська мультивіза з коридором в 180 днів і перебуванням у 90 днів дозволяє протягом півроку перебувати на території Шенгену в сумі три місяці (90 календарних днів).

Наведемо конкретний приклад. Для зручності припустимо, що у Вас відкрита піврічна шенгенська мультивіза терміном з 01.01.2014 року по 01.07.2014 рік. У цей проміжок часу Ви маєте право необмежену кількість разів в’їжджати і виїжджати з Шенгену, але якщо припустити, що кожен раз Ви в’їжджаєте за кордон на 1 день, то не більше 90 разів. Таким чином, Ви можете, «розбити» 90 днів перебування на кілька поїздок. Наприклад, поїхати в Шенген з 01.01.1014 року по 15.01.2014 року і пробути там 15 днів, потім відправитися в поїздку з 05.03.2014 року по 03.04.2014 року на 30 днів, і потім ще раз з 10.04.2014 рік по 24.05.2014 рік (на 45 днів). Разом, в сумі 90 днів.

Все, на цьому дні можливого перебування в країнах угоди вичерпані. Вам залишається дочекатися закінчення «коридору» і можна відкривати нову мульти візу. «Вилазити» за межі встановленого «коридору», навіть якщо 90 днів у сумі Вами не відбутого, не можна. Крім того, згідно шенгенського законодавства, мультивіза типу C (не національна віза) дозволяє знаходитися в шенгені не більше 90 днів у кожному півріччі. Тобто, якщо у Вас відкрита річна шенгенська мультивіза на 90 днів з коридором в 360 днів, Ви можете перебувати в шенгені 90 днів в одному півріччі. З минулого року підрахунок можливих днів перебування по шенгенській візі змінились. Детальніше про підрахунок днів можете прочитати у статті – В Шенген за новими правилами.

Нові правила Шенгену з 18 жовтня 2013 року

Нові правила Шенгену з 18 жовтня 2013 року

Мультивіза шенген відкривається з прив’язкою до конкретної країни. Мультивіза може бути польською, італійською, німецькою, литовською і т.д. Така віза дійсно дозволяє відвідувати будь-які країни шенгенської угоди, але дотримуючись певних правил – правила першого в’їзду та правила основної держави.

Тобто в ідеалі (за шенгенськими законами), якщо Вас направляють у відрядження до Німеччини і Вам необхідно кілька разів на протязі коридору в’їжджати і виїжджати з Німеччини, Ви повинні оформити німецьку шенген мультивізу, в’їхати на територію Шенгену через Німеччину, виїхати через Німеччину і перебувати більшу кількість днів саме в Німеччині. Ну і звичайно, крім цього, Ви можете легко відвідати будь-які інші країни шенгену.

Якщо Ви запланували відвідати кілька країн і у Вас немає мети перебувати велику кількість часу в якійсь одній країні, повинна бути відкрита мульти віза тієї країни, де Ви за Вашим планом проведете дещо більше часу, ніж в інших країнах і через цю країну необхідно вчинити в’їзд на територію шенгену.

На практиці ці правила часто порушуються, оформляються візи зовсім не тих країн, які необхідні, а тих, оформлення яких з тих чи інших причин простіше.

Перетин кордону з Польщею

Перетин кордону з Польщею

Відкриті кордони нам тільки сняться… А як би було зручно і легко. Але поки що, на жаль, з політичних, економічних та інших причин це неможливо. Поїздка в Європу, а саме в зону Шенгенської угоди, виявляється непростою справою, що вимагає величезної підготовчої роботи, в тому числі терпіння, часу і необхідності збору та підготовки великої кількості документів, які не завжди є в наявності.

Сумно стикатися з цим, коли є пекуче бажання подорожей, причому довгострокових і багаторазових, виникає необхідність частих робочих, бізнес поїздок, бажання побачити і провести багато часу з рідними чи друзями, які проживають за кордоном, лікування за кордоном і т. д. та інше. Особливо, враховуючи, що для таких цілей повинна бути відкрита не однократна короткострокова віза, а шенгенська мультивіза.

Якщо вам потрібні безкоштовні консультації для отримання шенгенської візи, можете звернутись до нас за контактними телефонами, що вказані на сайті.

Коментарі до статті

  1. Надія :

    Сьогодні отримала мультивізу- С-(26.03.16)..На три роки..(На 90 днів) хочу поїхати в зону Шенген 04.05.16.
    Повернутись 25.07.16
    Рахувати з моменту отримання візи?.
    Чи з моменту виїзду за кордон?

    За цей час я використаю свої 90 днів.
    Коли я можу планувати наступну поїздку в зону Шенген.?.

    Можу я їхать в жовтні місяці? Чи треба щоб пройшло 6 місяців з моменту повернення додому?
    Чи рахувать наступні 90 днів від моменту отримання візи?(24.03.16)
    Бо в першій половині свої 90 днів я вже використаю…і в жовтні буде вже друге півріччя…знову матиму 90 днів…??? Чи можу їхатЬ
    тільки в січні 2017р.?на 85 днів…щоб за рік використать свої 180 днів..
    На таможні мене не чекатиме проблема???

  2. Оксана :

    Якщо в мене шенген віза але інколи я відвідую Румунію, то дні перебування враховуються чи ні?

  3. Галина :

    Я отримала в посольстві Польщі шенген на півроку. Планую іхати до Німеччини автобусом. Які правила перетину першого кордону треба дотримати щоб не виникло проблем під час подорожі?

    • Анна :

      Ніяких особливих ,сідаєте і їдете.
      1.коли поляки будуть питати на кордоні куди їдете не вздумайте сказати що до Німеччини.В и маєте типу їхати по місцю запрошення.
      2якщо будете їхати автобусом то на німецькій стороні (та і поляки іноді теж )часто зупиняють для перевірки доків(останнім часом участились перевірки через біженців і т.д).будьте готові пояснити без виникнення підозри ,чому їдете в Німеччину,а не туди,звідки видано запрошення на візу.

  4. Ольга :

    Якщо я отримала шенген візу, перебувала за кордоном 90 днів і повернулась в Україну мені потрібно перебувати тут певний час, чи я можу одразу повернутись закордон?

    • Анна :

      Вас забанили в гугл?)невже тяжко зайти в инет и прочитати правила перебування?не перший Рик вже вони змінени.

  5. оксана :

    Добрий день.В чоловіка відкрита мульті віза з 19.05.2016 по 19.05.2017. Зараз він в Німеччині з 01.08.2016. До якого часу він має право бути в німеччині.По старій візі він був в Польщі місяць з 17.05.2016 по 18.05.2016.Стара віза закінчилася 19.05.206

  6. Romith :

    В мене вікрита віза MULT С (ціль виання :05)з 10-04-16 по 20-12-16 В запрошенні вказано ще два проміжки часу 1.od 2016-04-10 do 2016-07-10 2.od 2016-10-20 do 2016-12-20 Жодного разу я не вїзджав у Польшу. В агенствах мені починають розказувати що я вже не зможу вїхати на тереторію Польші бо вмене закінчився коридор, але всі розказують порізному. Наскільки я знаю по мультивізі я маю право вїзджати до закінчення дії візи або днів перебування.

    • Анна :

      Коридор це срок дії візи,що за агенства такі?

    • Анна :

      У вас віза с05 ,по ній ви можете працювати в Польщі не більше 6 місяців в році.У вас вказано два проміжки 3 місяці і 2.
      Те що три вже пройшло.на два можете їхати.
      З 20 числа.
      Можна напевно і раніше,але зараз всіх ,хто до праці запитують запрошення,тому якщо поїдете раніше і спитають запрошення,а там з 20.10 можуть придиратись.

  7. ірина :

    доброго дня. отримала в польському посольстві візу шенген мульт на рік. Чи можу я по ній їхати у Францію. але віза бізнес, я приватний підприємець.

  8. Yuliia :

    Я отримала візу 21 липня 2017 року, вона дійсна до 31 січня, чи можу я без проблем зараз полетіти в Україну? Але візу я не продовжувала.

  9. Tania :

    Доброго вечора! У мене така ситуація. У мене віза с mult на 5 років (коридор 90днів) але я перевищила термін перебування в ЄС. Що мене чекає на кордоні?

  10. Галина :

    Доброго дня. В мене відкрита віза MULTI D 05 НА 180 ДНІВ З 16.02.17 ДО 28.09.2017. Але в запрошені пише 1od 05.02.17 до 03.05.17 2 od 02/07/17 do 28/09/17. що це означає? Я по цій візі ще не виїзджала планую їхати в квітні.

  11. Тіна :

    Добрий день! Допоможіть розібратися, будь ласка. Зараз заповнюю візову анкету і хочу просити про трирічну мультивізу до шенгену. Наскільки розумію, багаторічна віза дає право кожен рік бути за кордоном 180 днів, тобто 180 х 3 роки = 540 днів у сумі за три роки. Чи я помиляюся? Може за всі три роки можна побути лише 90 днів у сумі? Питаю це, бо не розумію, що писати в п. 25 – Запланований час перебування. Якщо написати 90 днів, то може це означатиме що я сама прошу всього лиш 90 днів на всі три роки?
    Дякую

    • admin :

      90 пишете бо то шенген і більше не маєте права просити. матимете 90 днів на пів року

  12. Олеся :

    Доброго дня!мені відкрили візу 90/240,тип С ,мультивіза ,шенген. що вона означає, бо я не можу ніде знайти в інтернеті такої візи, переважно все 90/180 або 90/360

  13. Галина :

    Чи можна працювати по візі С23

  14. Оксана :

    Доброго вечора,у мене з чоловіком віза типу c mult,чоловік пішов на роботу і йому його роботодавець дає дозвіл на працю на пів року і ми хочемо зробити собі тимчасовий побит,але я мушу через 90днів повернутися на Україну,но я хочу залишитися тут з чоловіком та дитиною,що для цього потрібно

  15. Оксана :

    Буду вдячна якщо ви мені допоможете

  16. Роман :

    Добро дня. В мене є польська віза D(по карті поляка) , чи можу я по ній поЇхати автобусним туром в Будапешт та Відень, перетинаючи лише угорський кордон

    • admin :

      Доброго дня. Якщо це не перший в”їзд, то можете їхати. Навіть, якщо не перший, то також пропустять, але якби це була звичайна національна віза, то могли б бути проблеми з наступпним її отриманням. Але я ще не чув, щоб з картою поляка були б проблеми 🙂 .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *