Курорт Криниця-Здруй
Криниця-Здруй (пол. Krynica-Zdrój) – місто в Польщі, входить в Малопольське воєводство, Новосонченський повіт. Має статус місько-сільської гміни. Займає площу 40,17 км ². Населення 11 417 осіб (на 2004 рік).
Розваги у Криниці-Здруй
Соляні печери у Криниці-Здруй
Соляні печери споруджені повністю з морської солі (Чорного, Червоного і Мертвого морів). Стіни в печерах викладені соляною цеглою, зі стелі звисають соляні сталактити, на підлозі знаходяться кристалики солі.
Клімат соляної печери і її оточення сприяють створенню приємного настрою, який надає сприятливий вплив на самопочуття. Спокійна, розслаблююча музика заспокійливо діє на Ваш організм і дозволяє позбутися від почуття втоми.
Всередині печери підтримується унікальний у своєму роді мікроклімат. Температура тримається на рівні 18-23 градусів. Вологість становить 40-60%, а іонізація завжди негативна. Під часів сеансів стіни додатково продуваються повітрям, що сприяє більш інтенсивному виходу мікроелементів.
Море – це вся таблиця Менделєєва. І кожен елемент в ній необхідний для того, що б наш організм функціонував так, як повинен.
Санкострада у Криниці-Здруй
SANKOSTRADA – całoroczny tor saneczkowy
ul. Dąbrowskiego 15
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 18 471 58 10
Санкострада в Криниці це траса, де по металевому жолобу можна спуститись на спеціальних санках. Візки двомісні – можна їхати по одному, можна вдвох. Діти до 8 років спускаються тільки з дорослими.
Санкострада запрошує всіх, незалежно від віку, прокотитися на санках незважаючи на сезон. Ідеальне розташування на схилі гори, неземна атмосфера, мальовничі пейзажі, професійне обслуговування – все це дає можливість знову поринути в дитинство!
Розташовується санкострад на схилі гори Івонка, з яких відкриваються мальовничі краєвиди.
Довжина траси – 1 кілометр, різниця висот – 55 метрів, час проїзду – 1,5 – 2 хвилини.
Траса працює цілий рік. У вечірній час працює штучне освітлення. За бажанням можна замовити навіть нічні спуски.
Поруч з санкострадом працює атракціон «Райський спуск»
Це 3 металевих жолоби з плоским дном, по яких можна спускатися на спеціальних килимках. Відрізняються вони як висотою, так і кутом нахилу, є тут і єдиний в Польщі «жолоб камікадзе».
Гондольна дорога Явожина Криницька у Криниці-Здруй
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
вул. Czarny Potok 75
www.jaworzynakrynicka.pl
Найдовша і найсучасніша гондольна дорога в Польщі. Її нижня станція знаходиться в Долині Чорного потоку (dolina Czarnego Potoku). Шестимісні вагончики за 7 хвилин долають відстань близько 2 кілометрів, переносячи пасажирів на вершину Явожина Криницька (Jaworzyna Krynicka; 1114 м н.р.м.). За годину дорога здатна перевезти 1600 чоловік.
Технічні характеристики гондольної дороги на Явожину Криницьку:
- Висота нижньої станції – 648 м н.р.м.
- Висота верхньої станції – 1113 м н.р.м.
- Довжина траси спуску – 2211м
- Середній нахил – близько 22%
- Різниця висот – 465 м
- Кількість опор – 19
- Пасажиропотік – 1600 чол / год.
- Швидкість їзди – 5 м / с
- Час проїзду – близько 7 хв.
- Кількість кабін – 74
- Місткість кабіни – 6 чол
- Кількість трас для спуску на лижах з вершини – 7
- Загальна протяжність гірськолижних трас – 8 км
- Найдовша гірськолижна траса – 2,5 км
- Період утримання снігового покриву – близько 5 місяців.
Траса гондольної дороги приходить з Чорного потоку на вершину Явожина Криницька. Після підйому на 465 метрів, можна вийти на видовий майданчик з якого відкриваються Бескидські пейзажі, а при гарній погоді також словацькі Татри.
Численні стежки і туристичні траси запрошують на піші прогулянки в гори, а велосипедні траси чекають любителів гірських велосипедів.
У підніжжя Яводіни Криницької розміщується новий комфортабельний готель 3 зірок «Jaworzyna Krynicka».
Канатна дорога на паркову гору у Криниці-Здруй
Канатна залізниця на Паркову гору в Криниці побудована в 1937 році компанією “Гірська Залізниця в Криниці”, головним пайовиком якої була Ліга Підтримки Туризму. Нижня станція канатної дороги знаходиться біля Криницького бульвару. Верхня станція – на вершині Паркової гори (732 м.н.р.м.). Довжина траси в прямому напрямку становить 642 м, різниця рівнів – 148 м.
Побудована за тим же принципом, що і канатна залізниця на Губалувці в Закопане, вагонетки фунікулера в Криниці значно менші за розміром. У вагонетці вміщається 50 чоловік, пропускна здатність – 500 осіб на годину. Тривалість поїздки становить 2:42. Ухил на трасі – від 19 до 26%.
Після війни фунікулер запущений знову 1 червня 1946.
На верхній станції знаходиться красиве кафе з терасами.
Працює фунікулер щодня з 10:00 до 21:40.
Відпочинок у Криниці-Здруй
Криниця-Здруй це найвідоміший курорт, який називають «Перлиною польських курортів». Місто розташоване в Сондецьких Бескидахі на висоті 560-620 м н.р.м. в мальовничих долинах річки Криничанки та її приток.
Криниця-Здруй стала відомим містом-курортом завдяки лікувальним водам, серед яких заслуговує особливої уваги Зубр – унікальна в Європі вода з незвичайним рівнем мінералізації.
Криниця-Здруй це не тільки оздоровча місцевість, але також спортивний центр, що динамічно розвивається (головним чином зимові види спорту), туристичний, рекреаційний, центр культури і конгресів.
У серпні, завдяки Європейському фестивалю ім. Яна Кепури, Криниця-Здруй перетворюється на столицю опери та оперети. Великою політичною подією є Економічний форум «Польща-Схід», що відбувається щорічно у вересні, в якому беруть участь багато економістів і політиків з усього світу.
Неповторна атмосфера, лікувальний клімат, краса пейзажу і туристична та спортивна інфраструктура, що постійно розвиваються (в тому числі найдовша в Польщі підвісна канатна дорога на Криницьку Явожину), приваблює багатьох туристів і курортників. Їх чекають місця в готелях, пансіонатах, будинках відпочинку, оздоровчих центрах.
Для любителів природи пропонуються алеї й романтичні альтанки в Здроївому і Слотвінському парку, шумливі фонтани (ввечері чудово освітлені) на бульварі навколо Дептака і сам Дептак, де під звуком Здроївого оркестру в сонячні дні з Концертної раковини тягнутися спогади минулої епохи.
Для активних туристів пропонується мережа туристичних шляхів, які як барвисті стрічки обплітають Криницю-Здруй. Гірські шляхи можна пройти не лише пішки, для любителів гірських велосипедів приготовлено систему трас, придуману для початківців та досвідчених велосипедистів. Прекрасні пейзажі повністю доповнюють враження від прогулянок.
Любителям лижів можуть сподобатися добре приготовані спуски на Криницькій Явожині з найсучаснішою підвісною канатною дорогою і багатьма підйомниками. А також підйомник «Генрик», який знаходитися в центрі міста, і спортивний лижний комплекс підйомників «Слотвлни» з різним рівнем труднощі і довжини трас. Також є підйомники в місцевості Тиліч. Спуски штучно обсніжені і освітлені.
Пропозицію доповнює туристична інфраструктура: пункти прокату спортивного спорядження, лижні школи, але перш за все ресторани, кафе, які пропонують особливі страви регіональної кухні. Доповненням зимової казкової обстановки Криниці-Здруй є прекрасне декоративне освітлення, що створює неповторну атмосферу нашого курорту.
Безсумнівною розвагою Криниці-Здруй є працюючий весь рік каток, який знаходиться в спортивно-видовищному залі, біля тенісного майданчику дороги для санок, по яких можна кататися і літом і зимою.
З Криницею пов’язаний живописець-примітивіст Епіфан Дровняк, якого називають Криницьким Никифором. Його картини і пам’ятники можна побачити в Музеї не професійного мистецтва ім.Нікіфора – Галерея мистецтв «Романівка».
Реально ганебно, коли сучасні люди, які мають український паспорт і, певне, вважають себе українцями, забувають чи й взагалі нічого не знають. Мова про те, що українці-мешканці Криниці навряд чи казали на польський манір здруй. Називали місто Криниця, Криниця-Живец, Криниця-Здрій.
Перепрошую за одрук – звісно, Криниця-Живець )))