Страшна історія Катині

Катинь – це маленьке село в Смоленській області Російської федерації. Свою всесвітню популярність село отримало за те, що стало місцем масового розстрілу польських офіцерів, які потрапили в полон під час Другої Світової Війни в 1939 році.

Катиньський меморіал

Катиньський меморіал

Також Катинь пов’язане з катастрофою літака в 2010 році, на борту якого була польська делегація на чолі з Президентом Республіки Польща, які летіли відвідати меморіал “Катинь” з приводу сімдесятиріччя Катинського розстрілу.

За даними архівних документів навесні 1940 року в Катиньському лісі поблизу Катині було розстріляно двадцять одна тисяча вісімсот п’ятдесят сім польських полонених. Вперше страшну новину про масове поховання, яке знаходиться в Катиньському лісі, світ почув у 1943 році від представників Німеччини, війська яких в цей період окупували ці території в ході наступу на СРСР.

Незабаром Німеччиною була створена міжнародна комісія, яка провела експертизу і винесла висновок, що страшну смерть польські військові, які містилися в концтаборах СРСР, отримали від рук НКВС Радянського Союзу. Але влада СРСР категорично заперечувала свою причетність до цього страшного інциденту.

Страшна історія Катині

Страшна історія Катині

А створена радянськими властями комісія під керівництвом Миколи Бурденка після звільнення Смоленська від фашистських окупантів провела власне розслідування. За підсумками цього розслідування було зроблено висновок, що польські офіцери, поліцейські та жандарми були розстріляні біля села Катинь у 1941 році окупаційними німецькими військами.

Даний висновок був єдиним в СРСР і країнах Варшавського договору до моменту, коли в 1990 році уряд СРСР взяв офіційно відповідальність, за страшну смерть польських військових в період Другої Світової Війни в Катиньському лісі, НКВС СРСР.

До 2004 року Головною Військовою прокуратурою Російської Федерації проводилося розслідування, яким було підтверджено, що «трійка НКВС» виносила смертні вироки польським військовополоненим, які нібито здійснювали державні злочини.

У 2008 році родичі загиблих в лісі біля Катині подали скаргу до Європейського суду з прав людини на Російську Федерацію, звинувативши Росію в зневажливому ставленні до родичів жертв Катиньського злочину.

Катинський суд тривав до квітня 2012 року і класифікував Катиньський розстріл, як військовий злочин. Більш детально про історію страшної трагедії в Катиньському лісі за часів Другої Світової Війни можна дізнатися подивившись фільм «Катинь» режисера Анджея Вайди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *