Кампіноський національний парк
У центральній частині Польщі розташувався Кампіноський національний парк (пол. – Kampinoski Park Narodowy). З південного-сходу до нього практично примикає столиця Польщі. У цілому територія парку дорівнює 22 тисячам гектар польської території.
Не дивлячись на свою близькість за розташуванням до великого міста, в парку збереглася так звана невинність природи, що радує не тільки любителів відпочинку на природі і всякого роду подорожей по красотах незайманого людиною світу, але і багатьох вчених, що вивчають рідкісні види рослинності і всякої живності.
В цьому парку вирощують, а точніше розводять, стежать за чисельністю і життям лосів. Його навіть називають фермою лосів.
У 2000 році цей парк був оголошений ЮНЕСКО як біосферичний заповідник. Основу території цієї пам’ятки Польщі становлять залишки стародавньої Мазовецької пущі, що подається ділянкою реліктового Белянського лісу зі старими багатовіковими дубами.
Територія Кампіноського біосферичного заповідника складена з болотистих місцевостей упереміш з дюнами які у свою чергу вважаються найбільш збереженим найкращим чином комплексом у всій Європі. Найголовніше, що сусідство великого міста не завадило збереженню місцевого розмаїття рослинного і тваринного світу.
Тварини тут представлені в більшій частині типовими для зони хвойних і змішаних лісів видами, тобто тут можна зустріти таких звірів як вовк, лисиця, білка і вже вищезгаданий лось.
Так само дуже строго охороняється рись яку сюди завезли за програмою репродукції рисі в цих територіях. Сьогодні на території парку мешкає 10 рисей а може уже й більше. Ще знайдеться не мала кількість борсуків і лісових куниць. І наостанок варто обов’язково сказати про те, що на території заповідника є один мешканець занесений до Червоної книги – це чорний лелека.