Прапор Польщі

Польща, прапор якої звивається в багатьох країнах світу, може пишатися своїми державними символами, які відомі в усьому світі. Прапор Польщі важко сплутати з якимось іншим, він має свою незабутню історію. Саме прапор та інші регалії відрізняють державу від будь-якої іншої, для кожної країни це святі атрибути, здатні показати силу і єдність народу.

Прапор Польщі

Прапор Польщі

Державна символіка відіграє дуже важливу роль в житті кожної країни. Ще в більш давні часи завдяки символіці можна було визначити до якого народу належить група людей. А вивішування прапора – це перша найважливіша церемонія кожної незалежної держави. Кожна країна має свій прапор, який може розповісти багато про що. Але в будь-якому випадку, прапор – це честь і гідність кожної країни. Не дарма в часи воєн захоплення прапора вважалося поразкою супротивника. А якщо хто-небудь образить прапор чужої країни – це може спричинити серйозні наслідки.

Отже, польський прапор виглядає як дві горизонтальні смужки білого і червоного кольору. Вгорі – біла, знизу – червона. Смуги однакової величини. Пропорції становлять 5 на 8.

Саме таким чином виглядає офіційний прапор Польщі. На міжнародній арені він має ще одну додаткову деталь. На верхній смузі розташовується герб Польщі. Тому вкрай складно сплутати прапор Польщі з іншим прапором.

Що ж символізує таке поєднання кольорів (що означає прапор Польщі)? Білий колір – це білі крила орла, а ось червоний – багряний захід. Ще білий означає чистоту, бездоганність, святість. А червоний, в свою чергу, силу, мужність і стійкість. Хоча, з самого початку прапор був повністю червоним, а на ньому зображувався білий орел.

Прапор Польщі

Прапор Польщі

Прапор Польщі

Прапор Польщі

Навіть в 1410 році під час відомої Грюнвальдської битви король Ягайло вів військо під таким прапором. Хоча, з часом прапор змінювався. Він складався із трьох, то з чотирьох смуг, але червоний і білий кольори стали традиційними. Самі біло-червоні стрічки стали використовуватися в кінці 18 століття.

На початку 19 століття прапор Польщі був трохи видозмінений. У 1815 році, коли Польща входила до складу Російської імперії, був затверджений наступний прапор: біле полотно, де зображений чорний орел з двома головами під трьома коронами. В лапах орла скіпетр і держава. Орел в горностаївській мантії на якій зображено малий герб у вигляді білого коронованого орла. Саме цей прапор був вивішений над королівським палацом у Варшаві.

Польський прапор

Польський прапор

Тільки в 1831 році Сейм затверджує Національний прапор Польщі. Навіть під час національних повстань, які охопили 19 століття, використовувалися біло-червоні стрічки. Але підчас Другої Світової війни, коли Польща входила в СРСР польський прапор зазнавав деякі зміни та нововведення. Тому польський прапор використовувався громадянами країни для різних протестів і страйків. Так, деякі профспілкові рухи (наприклад, «Солідарність») завжди використовували тільки біло-червоний прапор.

Остаточно польський прапор був затверджений в 1919 році, після того, як Польща знову здобула незалежність. З тих пір не відбувалося ніяких видозмін. Хоча, до 1990 року у орла на гербі не було корони, але після 1996 року корона повернута (вона була до 1956, але потім її прибрали).

І хоча польський прапор особливий у своєму роді, не обійшлося без деяких казусів. На Олімпіаді 2010 року польські біатлоністи здобули форму, де був нашитий прапор Монако. Справа в тому, що прапор Монако має такі ж кольори, от тільки в перевернутому вигляді і без орла. Крім того, різні пропорції. Але інцидент було успішно врегульовано.

День Прапора Польщі

День Прапора Польщі

Прапор Польщі має довгу історію свого існування. Він завжди означав для народу гордість і незалежність польської нації. Навіть у найскладніші часи він залишався оплотом надії і віри в світле майбутнє. Складно повірити, що полотно біло-червоного кольору може мати таке значення для народу. Але він дійсно підтримує дух і згуртованість, а це значить набагато більше, ніж будь-які інші ресурси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *