Багаторівневі стелі з гіпсокартону
Палаци Версаля і готичні замки, старовинні костели і храми завжди вражали людей своєю красою і величчю. І справа тут не тільки в тієї розкоші, яка властива цим будівлям, але і в особливій організації простору. У чому секрет? Кожній деталі при оформленні приміщення віддавалася належна увага: стіни, віконні та дверні отвори і, звичайно ж, стелі.
Розписані великими художниками, з ліпниною, склепінчасті стелі були гідним завершенням покоїв королів. У наші дні стеля виконує не тільки естетичну, але і суто прагматичну функцію. Так, наприклад, підвісні багаторівневі стелі можуть позначати різні зони квартири або кімнати, вони «ховають» світильники і коробки кондиціонерів і т.д.
Найпоширенішим і легким в обігу на сьогоднішній день вважається гіпсокартон, не рахуючи технологію натяжні стелі.
Плюси таких стель наступні: вони екологічно чисті, здатні витримати велике навантаження (несучі конструкції повинні витримувати навантаження від 14 кг на 1 м2), пожежобезпечні і вологостійкі. До того ж гіпсокартон дозволить здійснити будь-яку дизайнерську ідею.
Модерн, класика, хай-тек – гіпсокартонна стеля буде актуальне в будь-якому стилі. Гра зі світлом стає можливою завдяки системі вбудованих світильників. Вони запалюються не всі відразу, а по черзі або групами, створюючи тим самим у приміщенні особливу атмосферу, що відповідає вашому настрою. Може бути таке, що ви хочете, щоб над вашою головою світили зірки, або, відкривши очі, хочете побачити вікно? Зробити це не важко, якщо поєднати можливості гіпсокартонної стелі з можливостями різних приладів освітлення.
Головна перевага такої стелі – можливість створення криволінійних і вигнутих поверхонь. Для цього використовуються спеціальні гнуті профілі. Перед монтажем гіпсокартону на таку стелю треба попередньо зробити шаблон з оргаліту. Гіпсокартон перед кріпленням на профілі згинають до потрібної форми і, закріпивши на каркасі, залишають до повного висихання. Гнути гіпсокартон треба наступним чином: по стороні згину гіпсокартонного листа проходяться спеціальним голчастим валиком, потім поверхня рясно зволожується до стану, коли гіпсовий сердечник перестане приймати воду. Після цього аркуш можна гнути.
Слід пам’ятати, що всі роботи, пов’язані з гіпсокартоном можна проводити тільки влітку або взимку при включеному опаленні. Гіпсокартонні листи мають абсорбуючу властивість, тобто здатні вбирати надлишкову вологу з повітря, а при її нестачі – віддавати. Це, звичайно ж, чудово в плані підтримки у будинку сприятливого клімату, однак це ж означає, що гіпсокартон не терпить паралельно ідучих «мокрих» процесів.
Така стеля здатна витримати навантаження до 10 кг (різні декоративні елементи, світильники) без додаткового посилення конструкції в будь-якій точці. Якщо ви хочете навісити на стелю різних декоративних елементів більше 10 кг, але менше 20 кг, то слід зміцнити каркас додатковими профілями. Якщо ж навантаження буде перевищувати 20 кг, то доведеться встановити в зоні кріплення додаткові несучі елементи. Хоча гіпсокартон і простий у використанні, краще все ж роботу довірити професіоналові. Це пов’язано з тим, що гіпсокартон вимагає дбайливого й обережного поводження, та й деяких спеціальних навичок роботи, інструментів. До того ж у фахівця часу на це піде набагато менше, ніж у новачка.