Ноїв Ковчег в Плавні
Плавна (пол. Pławna Dolna) — невеличке село в Нижній Сілезії. Нічим особливим не відрізняється від інших польських сіл — ті ж спокійні вулички, ті ж бабусі, що сидять на лавках у тіні вишневих дерев, ті ж усміхнені мешканці. Але нещодавно в Плавні з’явилося те, що притягує туристів, немов магніт. Це справжнісінький Ноїв Ковчег (пол. Arka Noego).
40 метрів у довжину, 10 у висоту і 15 метрів завширшки. Величезний дерев’яний корабель піднімається над селом, притягаючи погляди туристів. Перший і, поки що, єдиний у Польщі Ноїв Ковчег стоїть біля підніжжя костьолу Св. Теклі. Його творець, художник Даріуш Мілінський, вирішив побудувати таку величезну споруду після того, як виявив у вапняковому блоці мушлю. Висновок напросився сам собою: якщо черепашка — то море, якщо море — то потоп, якщо потоп – то Ноїв Ковчег
Ідея припала до душі місцевим жителям, на чолі з настоятелем церкви. Всі чоловіки, так чи інакше мали відношення до будівельної справи, негайно вирушили на допомогу художнику. При будівництві ковчега використовувалися балки від старих сараїв і стодол. Пан Даріуш планує розмістити всередині споруди предмети сакрального мистецтва і власні роботи.
На питання, чи буде ковчег використовуватися за прямим призначенням — хитро посміхається. «На все воля Божа». І розповідає, що в ковчезі можна буде побачити копії Туринської Плащаниці і Чаші Грааля, а в своєрідному кінотеатрі — переглянути тематичні кінострічки про Всесвітній Потоп. Також і скульптури тварин. Кожній тварі, як годиться — по парі.
Не дивлячись на явно виражений релігійний акцент, Ноїв Ковчег все ж є комерційним проектом. Ще на перших етапах будівництва вхід у внутрішні приміщення судна коштував 5 злотих (1.2 євро). Ну і, звичайно ж, соціальний поштовх. Таким чином художник намагається частково висмикнути Плавну зі звичної сільської апатії. Урочисте відкриття Ковчега планується в травні 2014 року.
Це вам буде ціково:
Добавить комментарий