Національна віза у Польщу. Віза типу D

Яка різниця між шенгенською і національної візою? Насправді, якщо Ви перебуваєте в Європі і у Вас в паспорті стоїть будь-яка з них, то Ви не сильно відчуєте різницю. Однак, існує цілий ряд відмінностей як в оформленні, так і в умовах і правилах перебування в зоні Шенгену.

Національна віза у Польщу

Національна віза у Польщу

Національну візу типу D можуть отримати далеко не всі, а тільки ті, хто планує перебувати на території даної країни в загальному рахунку (під час однієї або декількох поїздок) понад 90 днів (мінімум 91 день) протягом півроку, рахуючи від дати першого в’їзду.

При цьому причини перебування повинні бути вагомими: навчання в університеті, робота у Польщі, отримання карти поляка, відвідини родичів та інше. Все має бути підтверджено документально з наданням запрошення приймаючою стороною, крім карти поляка.

Для громадян України, з 15 вересня 2012 року, польська національна віза категорії D видається безкоштовно, а за шенгенську візу потрібно заплатити консульський збір 35 євро.

Національна віза (D) дозволяє:

  • Знаходитися на території країни, що її видала, згідно часу перебування і терміну дії візи.
  • Додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську зону, до 90 днів протягом півроку. Цей пункт працює з березня 2010 року, і національна віза категорії D отримала фактично статус виду на проживання, ОДНАК не всі співробітники митних та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже два роки), тому при наявності у Вас національної візи, при відвідуванні інших країн Шенгену слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду.

Необхідні документи для отримання національний візи типу D:

  • Закордонний паспорт.
  • Український паспорт
  • Заповнену і підписану візову анкету
  • Біометрична фотографія 3,5х4,5 80% лиця
  • Медична страховка
  • Додаткові документи, що підтверджують мету приїзду, наявність коштів на в’їзд, перебування та виїзд з Польщі, необхідність перебування на території Польщі більше 90 днів і т. д..

Хоча протягом трьох місяців можна перебувати в інших країнах Шенгенського договору, проте слід врахувати наступні тонкощі даного типу візи:

  • Перший в’їзд за візою має бути здійснений на територію країни, яка видала візу. В іншому випадку поляки потім можуть не дати візу, так як Ви використовуєте її з метою, відмінною від зазначеної в анкеті і в типові візи. Даний пункт має офіційну назву – “Правило першого в’їзду
  • В силу певних правових аспектів, що виникли при підписанні Митного кодексу не рекомендується відвідувати Данію з національною візою іншої країни
  • Будьте готові, що прикордонники інших країн будуть нервово розглядати Ваш паспорт і задавати питання про мету візиту, особливо в тому випадку, якщо віза D Вам видана з метою роботи.

Великим плюсом національної візи є те, що вона довготривала і дозволяє довгий термін знаходитись на території Польщі чи Шенгену. Найлегше відкрити польську національну робочу візу.

Завантажити:

>> Постанова Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 265/2010 від 25 березня 2010 року

Потрібний нам пункт:

(4) A third-country national holding a long-stay visa issued by a Member State should therefore be allowed to travel to other Member States for three months in any six-month period, under the same conditions as the holder of a residence permit. This Regulation does not affect the rules regarding the conditions for issuing long-stay visas.

Переклад:

(4) Громадяни третіх країн, що мають візу тривалого перебування держави-члена повинні мати право їздити в інші держави-члени протягом трьох місяців протягом кожного шестимісячного періоду, при тих же умовах, як і власники посвідки на проживання. Це Положення застосовується без шкоди умов видачі довгострокових віз.

Якщо вам потрібна допомога у отриманні національної польської візи, звертайтесь до нас, і ми радо допоможемо. Контакти можна знайти у розділі Віза у Польщу.

Коментарі до статті

  1. леся :

    у мене віза робоча польська з 1.08.12.до 23.07.13.мульт.минулого року я виїхала з україни 02.08.12. повернулася 04.09.12.цього року я хочу відкрити таку саму візу з кінця липня.Мені сказали що цього року я можу їхати тільки з 03.08 тому що я всієї візи не використала.Чи це правда?

  2. Олена :

    Доброго дня! Вкажіть будь ласка статтю та пункт де вказано , що “Додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську зону, до 90 днів протягом півроку. Цей пункт працює з березня 2010 року, і національна віза категорії D отримала фактично статус виду на проживання, ОДНАК не всі співробітники митних та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже два роки), тому при наявності у Вас національної візи, при відвідуванні інших країн Шенгену слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду” Дякую.

  3. аталія :

    Доброго дня! Вкажіть будь ласка статтю та пункт де вказано , що “Додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську зону, до 90 днів протягом півроку. Цей пункт працює з березня 2010 року, і національна віза категорії D отримала фактично статус виду на проживання, ОДНАК не всі співробітники митних та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже два роки), тому при наявності у Вас національної візи, при відвідуванні інших країн Шенгену слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду” Дякую.

  4. Iryna :

    Доброго дня, скажіть будь ласка,якщо у мене національна віза типу “D”, то я можу поїхати у Болгарію ?

  5. Наталя :

    Доброго дня! Скажіть будь ласка, я їду на навчання в Іспанію на 7 місяців і з мене вимагають довідку про несудимість, але хіба це не стосується робочої візи?

  6. Галина :

    Скажіть,будь ласка,у мене польська національна віза з 30.03.2013 по 30.11.2013 з правом перебування 150 днів, я використала 149.Зараз чекаю на запрошення від воєводи,цікавить питання, як мені відкриють візу?Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Вам відкриють багаторазову нацональну робочу візу з правом перебування на території Польщі рік безвиїздно (365/365, D-07). Воєводська віза анульовує коридор попередньої польської візи.

  7. Міша :

    Адмін доброго дня. Ви моглиб надіслати дану частину візового кодексу ЄС,на імеєл. Як що вам це буде не вашко. Спасибі…

  8. Віктор :

    Добрий день.
    Маю пакет документів для отримання національної візи.
    Підкажіть будь-ласка: ідучи на відкриття візи на призначену дату і годину треба мати квитанцію проплати послуг візового центру чи вони дають реквізити на проплату на місці?
    і документи подаються у Львові на вул.Садовій?
    Дякую…

    • admin :

      Доброго дня! Квитанції для проплати вони дають на місці, після перевірки ваших документів.

  9. Надя :

    Доброго дня
    Моя сестра склала документи на національну візу ще 20 вересня 2013, минуло вже стільки часу і не має жодної відповіді, ані на так , ані на ні. Підкажіть будь-ласка, чи це можливо, щоб так довго тривав процес розгляду візи такого типу? Буду дуже вдячна

    • admin :

      Доброго дня! Консул має право затримувати документи до місяця часу. Але вам краще зателефонувати безпосередньо у консульство щоб дізнатись причину затримки.

  10. Марія :

    чи можу я виїхати в Польщу, маючи національну візу Д, на наступний день після її отримання!

  11. Леонтій :

    Добрий вечір.Маю візу Д,запрошення на фірму біля Вроцлава,працюю біля Горжофа Великопольського.Знайшов собі сам кращу роботу біля Варшави.Але мені в польському агенстві кажуть що я маю право знаходитись тільки там де працюю,що я навіть не можу виїхать до Варшави на кілька днів,можуть бути проблеми з поліцією.І чи то є правда що маю носить з собою завжди запрошення.Як мені можливо поміняти роботу без проблем???Роз”ясніть будь-ласка ситуацію детальніше.

    • admin :

      Доброго дня! Щоб офіційно знаходитись біля Варшави на роботі потрібно щоб та фірма виписала на вас від себе запрошення. Їхати ви можете куди завгодно, навіть по шенгену, головне щоб поляк підтвердив (чиє запрошення у вас має бути на руках), що він непроти вашої туристичної поїздки. Скоріш за все польське агенство не хоче щоб ви покидали стару роботу тай пробують вас “залякати” 🙂

  12. Леонтій :

    Я так і думав.Дякую за інфо.

  13. Соломия :

    Доброго дня. В мене національна польська віза з 01.06.13 по 01.06.14 на 180 днів. За моіми підрахунками в кінці лютого 2014 ці 180 днів використаються. Чи можу я подавати заяву на відкриття новоі робочоі візи в лютому(тоді коли закінчиться віза) ? Де кінцевий термін : 180 днів чи 01.06.14? Коли подавати документи? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Коридор по національній польській візі 180/360 рахується рік з першого дня виїзду. Тобто якщо ви вїхали у Польщу 05,06,2013 і використали всі дні, то наступну таку ж візу ви зможете отримати з 06,06,2014

  14. Катерина :

    Доброго дня!
    Скажіть, будь ласка, за Національної візи виїзд з Польщі до інших країн Шенген рахується три через три місяці чи 90 днів як загальна к-ть днів перебування в ін.країнах зони Шенген? Дякую

    • admin :

      Доброго дня! У шенгені немає границь і тому по національній візі важко вирахувати скільки днів ви були у шенгені

  15. Анатолій :

    Доброго дня!!!
    У мене польська робоча віза типу D мультивіза, є запрошення на роботу в Варшаву,це мій перший вїзд на територію Польщі.
    Робота формальна на пару годин і назад в Україну. Чи можуть виникнути проблеми при перетині кордону та чи можу я додатково заїхати в інші міста Польщі, не тільки в Варшаву?

    • admin :

      Доброго дня! Можете заїхати у інші міста, але щоб працедавець знав, що ви маєте їхати. З прикордонниками, думаю, проблем небуде, тимбільше ви кажете, що робота офіційна.

      • Анатолій :

        Чи взагалі прикордонники встановлювати офіційність роботи, тобто звертатися до роботодавця і т.п.?

  16. Назар :

    Доброго дня. В мене віза типу D, відкрита з 05.04.13 по 17.03.14(180днів). Коли я маю повертатись?

    • admin :

      Доброго дня! Відраховуєте рівно 180 днів з дня перетину кордону (перебування за кордоном 180 днів) і та дата яка вийде – то дата повернення.

  17. Микола :

    Доброго дня! Скажіть будь-ласка я хочу поїхати в Польщу з сім”єю (нас четверо),що для цього потрібно?

  18. Михайло :

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи можу я маючи польську національну робочу візу, заїхавши через Польшу відразу попрямувати до Литви, провести там біля 45 днів і вернутись через Польшу в Україну? Чи пропустять до Литви? Чи не порушеня це, якщо я в Польші буду лише день, а інший час в Литві? Чи контролюється якось прикордонниками час перебування в кожній країні шингену?

    • admin :

      Доброго дня! Можете, але наскільки це законно я навіть незнаю, оскільки по робочій візі ви маєте працювати у пана 🙂 Теоретично – це не порушення, якщо поляк про це знає. Прикордонниками це ніяк не контролюється. Ще раджу прочитати статтю – З польською національною візою в шенген.

  19. Serhiy :

    Доброго дня,
    а чи можна мати водночас угорський шенген і польську національну візу?

    Шенген закінчується 02.07, але 01.07 мені потрібно буде в”їхати на територію Польщі. Тобто навіть якщо мені продовжать шенген, я не встигну погасити його і поїхати в Польщу одразу. Тому цікавить чи можна зробити окремо національну польську візу і в”їхати по ній.

    Буду вдячний за відповідь на перше питання:)

    • admin :

      Доброго дня! Одночасно можна мати шенген і національну візу різних країн. Попередньо потрібно уточнити це питання у консульстві, оскільки їх закони міняються кожен місяць. Але був у нас такий випадок, коли людина відкривала польську національну візу при відкритій шенгенській словацькій візі на 2 роки.

  20. Роксолана :

    Доброї ночі. Скажіть будь ласка, в мене чоловік-поляк і я виробляю національну візу типу D, щоб мати можливість перебувати з чоловіком на час вироблення тимчасового побиту в Польщі. Скільки безперервно я можу знаходитись в Польщі? Чи можу я з чоловіком поїхати в інші країни шенгенської зони?Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Якщо ви відкриваєте національну робочу візу на основі освядчення то можете у Польщі бути 180 днів, якщо на основі зезволення (запрошення від воєводи) – то можете бути рік. Якщо це національна гостьова віза, то можете просити пів року перебування, але консул ставить на свій розсуд (може поставити 90 днів перебування). Що стосовно країн Шенгену і національної візи, можете прочитати статтю – http://ostarbeiter.vn.ua/wiza-d-v-shengen.html (З польською національною візою в шенген)

  21. dni ian :

    Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи я маю право здавати вступний екзамен в Італії по польській візі? наперед дякую

  22. Оксана :

    Доброго дня У мене відкрита національна робоча віза Д 05 мульти з 01.02.2014 по 01.08.2014 на 180 днів. Виїзджати маю 16.02. Чи буде в мене продовжуватись коридор на 15 днів до 15.08.? Або я маю покинути територію Польщі до 01.08.2014 р.не використавши повних 180 днів? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Ви можете бути по даній візі не більше 180 календарних днів, але не порушуючи терміну дії візи. Тобто потрібно виїхати до 01,08,2014

  23. Олег :

    Добрий вечір! Вкажіть будь ласка статтю та пункт де вказано , що “Додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську зону, до 90 днів протягом півроку. Цей пункт працює з березня 2010 року, і національна віза категорії D отримала фактично статус виду на проживання, ОДНАК не всі співробітники митних та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже два роки), тому при наявності у Вас національної візи, при відвідуванні інших країн Шенгену слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду” Дякую

  24. Романія :

    Доброго вечора!Скажіть будь-ласка,маючи польську візу Д та використавши всі дні перебування(а кінець візи через пів року),яку візу можна відкрити паралельно,якщо хочу втупати у ВНЗ в Кракові?Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Можна відкрити туристичну, культурну, гостьову, бізнес або робочу по запрошенню від воєводи. Всі ці візи “перебивають” коридор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *