Повернення Такс Фрі

Отже, ви хочете розібратися що таке Такс фрі і як здійснити повернення. У дослівному перекладі Tax Free означає «вільний від податку». Тепер трохи економічної теорії. ПДВ – податок на додану вартість, яким обкладаються всі товари на території кожної сучасної держави, включаючи Україну і Польщу. Однак в кожній окремій країні ставка ПДВ своя.

Повернення Такс Фрі

Повернення Такс Фрі

Ставка ПДВ у Польщі – 5%, 8% і 23%, в залежності від групи товарів. Купуючи товари в Польщі, громадяни України та інших держав, після повернення додому можуть повернути суму ПДВ. Зверніть увагу, що повернути такс фрі можуть тільки громадяни, які постійно проживають на території іншої держави, тобто українці можуть повернути ПДВ з товарів, придбаних в польських магазинах, але не можуть повернути ПДВ з товарів, придбаних в магазинах України.

Іноземні громадяни, які здійснюють покупки в українських магазинах, так само можуть скористатися послугою повернення Такс Фрі після повернення додому.

З яких товарів можна отримати відшкодування Такс Фрі

Податком обкладаються практично всі групи товарів, включаючи продукти харчування і навіть алкоголь. Уточнити точний відсоток податку можна у продавців в магазині. Звертаємо Вашу увагу! Повернути гроші за паливо і придбані в Польщі послуги не можливо!

Коротка інструкція по отриманню Такс Фрі

  1. Перша і найголовніша умова повернення ПДВ – купувати товари тільки в магазинах зі спеціальною табличкою Tax Free.
  2. Купуючи товар обов’язково потрібно сказати продавцю, щоб той оформив бланк для повернення грошей. Для оформлення бланка продавцеві знадобиться Ваш паспорт, тому не забудьте взяти його з собою. Крім того, до форми обов’язково повинен додаватися касовий чек, в іншому випадку повернення Такс фрі буде неможливим.
  3. Наступним кроком стане оформлення бланка на польсько-українському кордоні. Митний офіцер повинен поставити на ваш бланк печатку, а для цього Ви повинні пред’явити придбані товари (в оригінальній упаковці), паспорт і чек про придбання даних покупок.
  4. Останній завершальний етап всієї процедури – повернення грошей. Повернути гроші можна на кордоні, по приїзду в Україну через банк або в пункті повернення ПДВ під час наступної поїздки до Польщі.

Що потрібно зробити, щоб отримати Tax Free

Щоб отримати право повернути ПДВ з покупок в Польщі потрібно виконати цілий ряд певних умов.

По-перше, купувати товари в такому випадку потрібно тільки в магазинах з табличкою «Tax Free».

По-друге, повернення грошей можливий тільки в разі, якщо загальна сума отриманих товарів в одному чеку не менше 300 200* злотих (приблизно 70 €). Це може бути один товар або кілька, головне щоб в одному чеку. Зверніть увагу, що стандартна форма Такс фрі вміщує в себе тільки 7 позицій товарів. Якщо у Вашому чеку більше 7 товарів, тоді розбийте його на 2 і оформите дві окремі форми з різними чеками. Форма Такс Фрі компанії Global Blue вміщує до 20 позицій товарів.

По-третє, потрібно правильно оформити бланк повернення грошових коштів.

Крім усього іншого потрібно знати, що польські чеки Такс Фрі дійсні тільки протягом 7 місяців з моменту здійснення покупки. Це означає, що повернути гроші з покупок ви можете в 7-місячний період. Якщо не укладетеся в цей термін, про повернення грошей можете забути. Також, на основі чеку Такс Фрі відкривається довша (зазвичай, 90/360) шопінг віза після семидневної.

Як правильно оформити Tax Free форму

Перш за все, потрібно простежити, щоб продавець в магазині правильно заповнив Форму.

Далі стежимо за відмітками на кордоні. Печаток на формі має бути дві. Крім того, митна печатка повинна бути поставлена протягом 3-х місяців з моменту покупки (саме стільки часу може перебувати в Шенгені іноземний громадянин).

Обов’язково до форми повинен бути прикладений чек. Одна форма – один чек! Дата на формі і на чекові повинна бути однакова.

Інформація про магазин в Формі повинна збігатися з інформацією в прикріпленому чекові.

Якщо всі ці умови виконуються, тоді у вас не виникне ніяких складнощів з поверненням грошей.

Де можна отримати Такс Фрі

Після повернення в Україну, повернути гроші за покупки в Польщі можна тільки у відділеннях «ПРАВЕКС-БАНКА» у Києві, Львові та Одесі. На сьогоднішній день у кожного відділення свої вимоги і комісія (globalblue.ru/customer-services/tax-free-shopping/refund-points/ukraine/kiev1/)

Крім того, повернути гроші можна прямо на кордоні. Для спрощення процедури польська влада організували спеціальний сервіс, який дозволяє мандрівникам через інтернет зареєструвати куплені товари і під час проходження митного контролю без додаткових оформлень забрати гроші. Сервіс знаходиться за інтернет-адресою granica.gov.pl/TaxFree/?v=ua

Які дані потрібні для онлайн реєстрації бланка Tax Free

Повертаючись додому через пропускні пункти Польщі, Ви можете зареєструвати онлайн свою форму Такс Фрі і не витрачати час на кордоні. Коли Ви приїдете в попередньо обраний пункт митного контролю, всі Ваші дані вже будуть в системі.

Для початку перейдіть за посиланням granica.gov.pl/TaxFree/?v=ua. Далі потрібно натиснути «Додайте документ TAX FREE».

Перед вами відкриється спеціальна форма, в яку необхідно внести дані з вашої форми.

  • У перший блок вносите дані про продавця (вони вказані в формі).
  • В наступний блок необхідно ввести дані покупця, тобто ваші.
  • До наступного блоку вносите дані про свій документ Такс Фрі.
  • І завершальним етапом стане вказівка асортименту товарів.
  • Далі ставите галочки, що з усім згодні, підтверджуєте, що Ви не робот і відправляєте бланк.

Зверніть увагу! Якщо у Вас кілька форм Такс Фрі, то для кожної з них потрібно заповнювати нову електронну форму!

*Міністерство фінансів Польщі підрахувало, що введена роком раніше норма, що вимагала від туристів покупок на суму в 300 злотих, щоб повернути собі гроші за польський податок ПДВ, обернулася проти малих підприємців Польщі. З 1 червня 2017 року туристи з-за меж Європейського Союзу знову отримують право купувати на Tax Free або оформляти документи на повернення VAT за умови покупок в Польщі на суму мінімум 200 злотих в товарному чеку. Дане рішення викладено в проекті постанови Міністра фінансів від 10 квітня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *