Як відкрити рахунок у польському банку

Рано чи пізно, але перед усіма, хто приїхав жити і працювати в Польщі постануть питання:

  • як відкрити рахунок в польському банку?
  • що потрібно для відкриття рахунку?
  • і найголовніше – який банк вибрати?
Як відкрити рахунок у польському банку

Як відкрити рахунок у польському банку

Спробуємо розібратись з цими питаннями докладніше.

Який банк вибрати для відкриття рахунку в Польщі?

Отже, щоб не загубитися у всьому розмаїтті банків, які є в Польщі, потрібно знайти, який відповідає наступним критеріям:

  • відкриває рахунки іноземцям
  • для відкриття рахунку не обов’язковий PESEL
  • має хороший інтернет-банкінг (що дуже важливо, особливо для тих, чий рівень розуміння польської мови не надто високий)

Особисті пошуки по інтернету ні до чого не привели, тому було проведено опитування знайомих. Всі одноголосно схилялися до того, що під наші критерії ідеально підходить Millenium Bank.

Сайт Банку: bankmillennium.pl

При необхідності можна перейти на англійську версію (що дуже зручно), але якщо і так щось не зрозуміло – завжди можна скористатися вбудованим перекладачем в Google.

Відкриваємо рахунок у польському банку

Далі потрібно піти у відділення Millenium Bank, яке найближче до вашого місцезнаходження. Адреси відділень і час роботи ви можете подивитися тут:

bankmillennium.pl/o-banku/oddzialy-i-bankomaty

Приїхавши в банк, йдемо до найближчого працівника і говоримо, що нам потрібно відкрити рахунок.

Тут перше питання: «а як сказати якщо я не знаю польську мову?». Питання гарне. Можете уточнили – чи говорить працівник англійською, якщо ви не знаєте польську. Якщо поляки вам кажуть, що володіють трохи, то це означає, що вони говорять трішки краще, ніж середньостатистичний викладач англійської в українській школі.

Якщо ж ви не говорите і англійською – озбройтеся мобільним інтернетом (наприклад, дешевий мобільний інтернет в оператора PLAY) або попросіть когось із знайомих вам перевести, оскільки українською або російською тут мало хто говорить.

Пояснивши працівникові, який рахунок і навіщо нам потрібен, займаємось його оформленням. На всю процедуру у вас піде приблизно півгодини якщо ви один, і хвилин 45 – якщо ви удвох (так як повторювати про переваги і недоліки того чи іншого тарифу немає необхідності).

Які документи потрібно мати для відкриття рахунку в польському банку?

Достатньо буде мати з собою тільки свій закордонний паспорт. Його відсканують і перепишуть з нього дані. Іншу інформацію ви зможете дати і без інших супровідних документів, а саме:

  • ім’я та прізвище матері;
  • дівоче прізвище матері;
  • ім’я та прізвище батька;
  • адресу проживання в Україні: місто, індекс, вулиця, номер будинку і квартири;
  • якщо ви вже влаштовані на роботу, то назва фірми на якій ви працюєте для того щоб банк зробив повідомлення для роботодавця про відкриття рахунку (простий папірець з номером рахунку та печаткою банку, що дійсно цей рахунок належить вам);
  • ваш польський номер телефону (це, як і в наших банках, необхідно для активації рахунку);
  • вашу адресу проживання в Польщі (вона потрібна буде для того, щоб надіслати вам пластикову карту).

Самі пластикові картки виготовляються протягом декількох днів, і приблизно через тиждень вам їх надішлють поштою на зазначену адресу проживання.

Після оформлення контракту вам розкажуть як користуватися інтернет-банкінгом (сам інтернет банкінг в Millenium Банку схожий на Приват24, достатньо простий і інтуїтивно зрозумілий): допоможуть зробити перший логін на сайт і покажуть основні функції інтерфейсу.

Власне все – рахунок відкритий. Працівник банку про всяк випадок дає свою візитку і каже дзвонити або писати на пошту, якщо будуть питання, або ж просто заходити у відділення.

Як виявилося – нічого складного у відкритті рахунку немає. Діліться, будь ласка, своїм досвідом з цього приводу у коментарях.

Коментарі до статті

  1. Рівне :

    Доброго дня! А достатньо лише вказати адресу чи потрібно мати офіційну прописку або карту побуту?

  2. Ярослав :

    Доброго дня. Я відкрив собі рахунок в ING Bank. Процедура більш-менш така сама, як описано в головній статті. Функціонал Інтернет-банкінгу дуже розвинений. Але у більшості випадків вистачає функціональності андроід аплікації. Вона інтуїтивно зрозуміла і приємна на вигляд. З додаткових можливостей – збереждення чеків/квитанцій на сервері банку за допомогою андроїд аплікації. Корисно для тих, хто губить чеки і квитанції ))

    Ще загальне правило: у Польщі ведення рахунку може бути платним. Наприклад 7 PLN/місяць. Але плата може не застосовуватися, якщо виконати певні умови. Найчастіше це певна кількість зарахованих на рахунок коштів з рахунків третіх осіб (наприклад зарплата) або витрачена з використанням платіжної картки сума коштів… У першому випадку це може бути 1500-2000 PLN, у другому 200-300 PLN.

    • admin :

      Доброго дня. Дякую, що поділились досвідом. Думаю, відвідувачам це буде корисно знати.

    • Roman :

      А я никак не могу разобраться с интернет банкингом в ING. Немогу никак активироваться

  3. анатолій :

    Підкажіть, будь-ласка, чи можна в Україні закрити рахунок відкритий в Полщі в ІНГ банку?

  4. аліна :

    У менк вкрали карточку як мені її закрити ?

  5. Вова :

    Доброго дня. Пару місяців тому відкрив рахунок в Getin bank в Варшаві. Банк мені порадили знайомі. Я відкривав в відділі вул. Гурчевська, там були україномовні консультанти. Потрібний був лише закордонний паспорт. Мені відразу видали безіменну дебетну карту і допомогли її активувати. Умови дуже корисні – потрібно здійснити тільки один платіж картою в місяць на будь яку суму щоб рахунок був безкоштовний а молоді до 26 років навіть цього робити не потрібно. Є можливість переказувати гроші без комісії на Україну, також є гаряча лінія українською мовою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *