Польща для українського туриста

Шенгенська віза, квиток на літак або поїзд, бронь готелю – стандартний набір європейського мандрівника для поїздки в Польщу. А далі, складаючи маршрут поїздки, кожен турист робить власний вибір на користь природних або міських визначних пам’яток країни. Звичайно, і тих, і інших у Польщі достатньо.

Польща для українського туриста

Польща для українського туриста

Польща зустрічає мандрівників своїми чарівними природними краєвидами і багатою культурною спадщиною різних століть.

Карпатські гори, Пенінський парк, Бебжанські болота, Ойцовський національний парк, Балтійське узбережжя – багато природних об’єктів Польщі занесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У гучній урбанізованій Європі польські пейзажі набувають особливу цінність.

Долина прадника. Ойцовський національний парк

Долина прадника. Ойцовський національний парк

Річка Вісла - прикраса Варшави

Річка Вісла – прикраса Варшави

Сукенніце у Кракові

Сукенніце у Кракові

Вже не природа, а люди, створили в Польщі унікальну гідротехнічну споруду – Августовський канал, що з’єднує Віслу і Німан. Канал по сьогоднішній день судноплавний. Це відмінне місце для риболовлі, водних сплавів і прогулянок.

Великою популярністю серед туристів, користується, звичайно, Варшава. Образ середньовічної Польщі відтворений тут з вражаючою правдоподібністю завдяки знаменитому Старому місту, вежі Барбакан, Двірцевій площі, Королівському замку.

Але і польська провінція не поступається столиці в туристичній привабливості. Великий вплив на країну надав свого часу Тевтонський орден. Великі замки і палаци цього періоду можна побачити в центрі Кракова і в невеликих містечках навколо нього.

Замок Тевтонського ордену в місті Мальборк

Замок Тевтонського ордену в місті Мальборк

Гданськ для туристів

Гданськ для туристів

Морський музей "Дар Поморжа" - Гдиня

Морський музей “Дар Поморжа” – Гдиня

У Гданську варто зупинитися заради Старого міста і середньовічних вуличок, Цистеріанського собору в Оліві з його знаменитим органом, францисканського монастиря та місцевої ратуші. Сопот приваблює туристів близькістю до Балтійського моря, купальнями і пішохідною вулицею. Тут же знаходиться незвичайний за своєю архітектурою «танцюючий дім». Гдиня – знаменитий польський порт з відповідними для порту пам’ятками: кількома кораблями – музеями, Військово-морським музеєм і виразним океанарієм.

Ченстохова – релігійний центр країни, в місцевому монастирі зберігається ікона Чорної Мадонни. Це небесна хранителька Польщі, про зцілює силою про яку ходять легенди.

Вроцлав ввібрав у своїй архітектурі і готику, і бароко і модерн – результат вийшов інтригуючий. Величка відома туристам бездонними соляними шахтами. Їх глибина сягає 175 метрів. Усередині соляних лабіринтів знаходяться найхимерніші скульптури і навіть невелика церква з усіма тонкощами оздоблення від світильників до вівтаря. Відлуння XX століття найбільш відчутне в польському Освенцимі, де знаходиться один з найстрашніших концентраційних таборів Другої Світової війни.

Зала Століття в місті Вроцлав - Вигляд з висоти

Зала Століття в місті Вроцлав – Вигляд з висоти

Камера Юзефа Пілсудського - Величка

Камера Юзефа Пілсудського – Величка

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

У Польських містах час ніби зупинився в одному з моментів. Розмірений побут і врівноваженість поляків дозволяють навіть в короткій подорожі відчути велич і гармонійність цих місць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *