Польська Балтика і відпочинок у Польщі

Туристична Польща, яка увійшла в моду серед німців, залишається маловідома серед гостей з України. У межах екскурсійного туру по Польщі українці здебільшого відвідують лише Краків і Варшаву, хоча ця країна може запропонувати чимало цікавих маршрутів.

Польська Балтика і відпочинок у Польщі

Польська Балтика і відпочинок у Польщі

Головним курортним центром Польщі по праву визнано Балтійське узбережжя, де хвойні ліси розташовані по сусідству з піщаними пляжами і прибережними дюнами. В епоху Середньовіччя сюди приїжджали польські панночки, щоб підлікувати свої хворі легені.

Сьогодні відпочинок на берегах Балтики рекомендують сім’ям з дітьми і людям, страждаючим захворюваннями дихальних шляхів. У приморському місті Колобжег природа створила ідеальні умови для оздоровлення – цілюще морське повітря, ліси і мінеральні джерела.

Курорт Колобжег

Курорт Колобжег

30 санаторіїв Колобжега можуть одночасно прийняти понад 7000 пацієнтів. На курорті Криниця-Морська, що на півночі країни, добре розвинений не тільки «лікувальний сектор», а й індустрія розваг.

Сімейне дозвілля урізноманітнюють відвідування міні-зоопарку, парку атракціонів і катання на канатній дорозі. У розпал сезону проводяться вітрильні регати для професіоналів і аматорів.

У 30 км від Криниці-Морської знаходиться курортне село Стегно. Тут доглянуті і малолюдні пляжі, а сервіс організований на гідному рівні, як у Німеччині – адже в пансіонатах Стегно відпочивають сусіди-німці. На березі повно рибних ресторанчиків, на пляжах влаштовують дискотеки і концерти, працюють торгові намети з бурштином і сріблом.

У 60 км від Стегно лежить Тримісто («Труймясто») – приморська агломерація, що складається з курортів Гданськ, Сопот і Гдиня, які плавно переходять один в іншій. Кожне з цих міст володіє самобутнім колоритом. Стародавній Гданськ збудований в строгому готичному стилі.

Гданськ для туристів

Гданськ для туристів

Сопот має славу літньої столиці Польщі через велику кількість водних розваг, купалень, галерей і виставкових комплексів. У числі переваг Сопота варто відзначити більш доступні ціни в готелях в порівнянні з Гдинею і Гданськом і комфортабельні пляжі з водними гірками і волейбольними майданчиками. Гдиня є вітрильним і діловим центром Триміста. У місті працюють яхт-клуби з власними причалами, а з гдинського порту стартують морські круїзи в країни Скандинавії.

Гірськолижний спорт і активний туризм в Польщі. На відміну від альпійських гігантів, таких як Австрія чи Швейцарія, гірськолижна Польща не може похвалитися величезними висотами і надскладними трасами. У зимових польських курортів (їх у країні 140) свій клієнт – не професійний лижник, а новачки або сім’ї з дітьми, бажаючі освоїти ази лижного спорту і поліпшити техніку катання.

Гірськолижний курорт Закопане

Гірськолижний курорт Закопане

Зимовою столицею Польщі вважається курорт Закопане, що лежить в гірській долині на висоті 800 метрів над рівнем моря. Національний парк польських гір Татр, який знаходиться біля Закопане, приваблює фанатів гірських походів і в літній сезон. Всього в Польщі створено 22 заповідника.

У національному парку Біловезька пуща, що частково перебуває на польській території, збереглися реліктові лісові масиви. У густих лісах на північному сході Польщі розкинулося Мазурське поозер’я – край 2000 озер, де створені всі умови для яхтингу і подорожей на човнах і байдарках.

Мазурські озера

Мазурські озера

Польща – середньовічна скарбниця в центрі Європи. У середні століття Польща і Литва були єдиною великою державою, що носила назву Речі Посполитої. 226 років (з 1569 по 1795 рік) ця могутня держава успішно вела боротьбу за панування у Східній Європі.

Політична криза, що визріла на грунті феодального і релігійного гноблення, призвела до розпаду Речі Посполитої, і її землі поділили між собою Австрія, Пруссія і Росія. Сьогодні про часи колишньої величі нагадують Старе місто Кракова з Ринкової площею і Вавельським замком, ансамбль міста Замосць з вузькими вуличками і міщанськими будинками, середньовічний Торунь, що зберіг готичні будівлі…

Вавельський замок - вигляд з Вісли

Вавельський замок – вигляд з Вісли

Нинішня столиця Польщі – Варшава – до кінця Другої світової війни буквально лежала в руїнах, але пізніше її історичний центр так точно відновили по кресленнях, що ЮНЕСКО включили і його до списку культурної спадщини як ідеального прикладу наукової реставрації.

Якщо вам потрібна туристична віза у Польщу, звертайтесь за контактами, які розміщені у розділі Віза у Польщу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *